Casino Royale

• Velká Británie Casino Royale (více)
Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min (Alternativní 139 min)

Casino Royale pojednává o začátcích Bondovy špionážní kariéry. V rámci své první mise s pověřením "007" se má dostat na kobylku Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), který se stal bankéřem světového terorismu. Aby jej mohl zastavit a rozložit tak teroristickou síť, musí Bond Le Chiffrea porazit v pokerovém turnaji s astronomickými sázkami, který Le Chiffre pořádá v Casino Royale. Zprávu, že se s ním na misi vydává okouzlující účetní ministerstva financí Vesper Lynd (Eva Green), která má zajistit finanční prostředky na pokerové partie a poté na vládní peníze dohlížet, přijímá s krajní nevolí - avšak poté, co společně přežijí řadu smrtících útoků ze strany Le Chiffrea a jeho nohsledů, se mezi nimi vyvine vzájemná přitažlivost. Ta je nakonec zavede do ještě nebezpečnějších situací, které navždy změní Bondův život. (oficiální text distributora)

Cival

F A M Ó Z N Í. Campbell sebral letošní žezlo Ethanu Huntovi, když Bonda obdařil krví, utrpením, emocemi i pořádnou dávkou testosteronu, síly a osobní přiažlivosti. Zrod legendy nešlo natočit o moc lépe. Snad s menším zacucháváním v dialozích a bez záporáka, který musí být hnusný na první pohled a slzet krev, by byl poslední 007 ještě přitažlivější ve své nestrojenosti. Strhující dílo se skvělou akcí a neutuchajícím nábojem. Brosnanovky v mých očích klesají ještě níž než kde jsem je vnímal v posledních měsících. Je to holt příliš slabá kávička oproti čerstvému nářezu, který má styl, dobrý scénář, přesně padnoucího hlavního hrdinu a nečekaně skvělou režii. Campbell rulez! ()

Tosim

I ÚČETNÍ MAJÍ PŘEDSTAVIVOST. Po prvním zhlédnutí jsem tento bondovský předkrm chtěl nechat uležet, ale, aby nedošlo k omylu, jen kvůli několika maličkým nuancím, v podstatě mi bylo jasné, že ho ohodnotím nejvýše. Pokud má někdo problém s dějem nebo chováním postav, řek bych mu jen "je to prequel" a nechal ho o tom přemýšlet, protože popravdě, nic tak těžkého na tom všem není. A pokud jde o to ostatní, od režie, přes ženy až ke Craigovi, který mi začíná být sympatický tak, jak bych si nikdy nepomyslel, je to paráda. Menší výtku mám k písni, trošku tuctové, která však k úvodní titukové "kartářské" scéně sedne jako prdel na hrnec. ()

Gilmour93

„There isn´t enough room for me and your ego..“ Tak si nám M pořídila nového pitbula, po dvou zabitích mu sundala náhubek a na obojek připevnila známku s vyraženým číslem 007. Udržte si ale takovou zuřivou šelmu na vodítku, když se jí párkrát otře o kožich výstavní fena Vesper a pan Q pohodí tak málo kostiček na hraní.. Bond vykročil s Campbellem do 21.století živočišně, drsně, stylově a hlavně úplně jinak než všichni dosavadní předchůdci, při čemž jeho představitel Craig se jeví jako dobře vyřezané prkno, z kterého snad jednou v rámci služby v MI6 něco bude. Dojala mě dohra rafinovaného židličkového mučení, kdy si Cifrovo lano nejdříve zatančilo Rumbu s Jamesovými rumba…(však víte co), načež pár dnů na to už agent 007 během vášnivého muchlování shazuje stojany na kapačku. Jak by řekl náš starosta Quimby s oranžovým kvítkem v klopě: „Panové, kdo z vás na to má..?“ ()

Madison

S bondovkami nemám okrem bondovského Pierca Brosnana žiadnu skúsenosť a veľmi rada by som v úlohe špionážneho sexsymbola videla aj starého dobrého Conneryho a aj ďalších... Tým pádom nemám oprávnenie porovnávať nového Bonda s tými predošlými, a preto si dovolím vyjadriť iba svoj skromný a hlavne subjektívny názor vzhľadom k mojej absolútnej nevedomosti o svete tohto "kultového bossa". Mala som dojem, že okrem pár zbesilých akčných scén, dal Campbell prednosť cynickému zoznamovaniu a prenikavým pohľadom, ktoré ma na jednej strane pobavili, na tej druhej jasne poukazovali na "skutočného" vinníka bez nejakých prehnaných hľadačiek. Typická "bondovská" hudba tomu všetkému dodávala potrebný šarm a Daniel Craig dokáže byť hodne sexi, keď chce :). Vynikajúca je aj Judi Dench a samozrejme, "nečakaný" záver (najmä pre laikov ako som ja), ktorý pre zainteresovaných rozhodne nepredstavuje až také čaro. ()

brit84

To jsem nevěděl, že má Bond nově i superschopnosti. Maximálně odolné tělo - žádný pád ani úder na něm nenechávají větší poškození, dokáže zpomalit čas - veškeré akce mu vychází na setinu vteřiny a myslím že má i zázračné hojení, protože reálnej chlap by měl z těch nakládaček ksicht jak cedník, ale on byl pořád, až na pár šrámů, fešák. ()

• Pôvodne sa mal film natáčať aj v Južnej Afrike, avšak tvorcom sa tu vyskytli problémy týkajúce sa zabezpečenia a tak bolo natáčanie presunuté na Bahamy. (Greenpeacak)
  • Než bylo jasné, že "nový Bond" bude adaptací producentům dosud nedostupné knihy "Casino Royale", přicházely v úvahu různé typy restartu a různí režiséři. S látkou tedy jeden čas koketoval i Roland Emmerich, proslulý především coby tvůrce velkolepých trikových podívaných jako Den nezávislosti (1996). O mnoho let později vzpomínal: "Pracovali jsme na konceptu pro nový začátek, který by byl trochu podobný Casinu Royale, ale mnohem extrémnější. Bylo by to v každém případě zasazené do šedesátých let. Nápad na trailer vypadal následovně: Vidíme skupinu mladých agentů, trénujících na anglické usedlosti. Přijíždí Rolls-Royce a všichni se postaví do řady. Vůz zastaví, vystoupí starší muž a pronáší řeč. Tím mužem není nikdo menší než Sean Connery. Náhle kamera švenkuje na mladého muže, který neposlouchá, ale zezadu okukuje dívku. Connery si odkašle a ptá se: 'Jak se jmenuješ?' A on odpoví: 'Bond, James Bond.'" (NIRO)
  • Konkurzu na roli bankéře se zúčastnil i český herec Radim Fiala, který vyrostl na Jamesi Bondovi, vysílaném v osmdesátých letech každou neděli na rakouské stanici ORF a jenž by si natáčením splnil dávný sen. Roli nedostal. (Olík)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze