Před osmi měsíci byl při akci zvláštního komanda FBI, vedeného agentkou Williamsovou, těžce postřelen gangster Saša Petrosevič, který pracoval pro bosse Sonnyho Eckvalla. Po vyléčení postřelený muž skončil v nově otevřené supermoderní věznici Nový Alcatraz, kterou řídí cynický ředitel Warden, přezdívaný El Fuego. V den, kdy se má ve věznici konat poprava lupiče a vraha Lestera McKenny, přijíždějí šéf vězeňského úřadu Hubbard, soudkyně McPhersonová, která Lestera před sedmnácti lety odsoudila, a další úředníci. Sašu odvedou do popravčí místnosti, protože odsouzenec s ním chce mluvit. Jejich rozhovor je však přerušen výsadkem maskovaných parašutistů, kteří zlikvidují stráže a probijí se do věznice. Vede je Hubbardův zrádný asistent, sociopat Donny Johnson. Jejich dokonalý plán je narušen, když se vrtulník, který je měl dostat do bezpečí, zřítí a uvízne ve střeše nad sálem s celami. Donny se spojí s FBI. Potřebuje se dostat z věznice a hrozí, že bude zabíjet rukojmí, mezi nimiž jsou vysocí státní úředníci. Mezitím Saša likviduje jednoho člena komanda za druhým... (TV Nova)

Tyler

Seagal je pro mě živá legenda akčního žánru a tak mě docela mrzí, když se objevuje ve filmech jako je "Na pokraji smrti". Ale na nájem si člověk nějak vydělat musí...Skoro všechno je tady špatně - od třetiřadého scénáře, jenž jde ruku v ruce s neschopnou režií a zmateným střihem, po většinu akčních scén. Na druhou stranu Steven v sobě pořád má to svoje charisma, které prostě bude fungovat, i kdyby měl o dalších třicet kilo navíc a některé scény jsou docela povedené. A jsou to především ty, ve kterých se objevuje (na tento film přímo lahůdková) mrcha s modrými očními stíny Nia Peeples...Vzpomínáte si na seriál "Walker, Texas Ranger"? Ano, je to opravdu rangerka Sydney. ()

Wacoslav1

Ok původně jsem ten film trochu nadhodnotil, ale i tak si nemyslím, že by to byla až taková sračka co údajně Seagala vyhnala z kino ligy, jak to každej píše. To si tedy nemůžu pomoct, ale tady byl Stevo ještě v poho a filmy co točil měli úroveň. Tady se jenom poprvé vymkli z podkontroly drsní negři a spousta hlášek tu působí nuceně a některé ty rádoby husté postavy vyznívají hodně komicky. Nicméně Seagal ještě pár solidních bitek předvede (hlavně sekvence na ošetřovně je pecka) a záporák v podání Chestnuta co se z ničím nesere a odstřelí klidně i fláterníka byl taky dobrej, takže na 4* už to nemá, ale pro mě furt koukatelnej nadprůměr.60% ()

Xmilden

S odstupem času docela snesitelná Seagalovka, která se snaží trošku oživit Přepadení v Pacifiku za pomocí Con Airu ve Skále. Tuším že se tehdy jednalo na nějaký čas o posledního Seagala co šel ještě do kina. 35% ()

sepp odpad!

Tento film jsem sledoval jednou po ocku, s vypnutym zvukem pri praci u jednoho znameho a myslel jsem ze zesilim. Znate ten pocit kdy se vam neco tak hnusi, ze se musite na to neustale divat, abyste se presvedcili ze to je pravda? Seagal se svymi prebytecnymi desitkami kil a tuny cernochu hrajici si na drsnaky a snazici se o zapletku - z toho se mi otevira kudla v kapse... ()

cheyene

Jak jsme se to učili na základní škole s přímou úměrou? - Čím víc, tím víc - vzpomínám si dobře, že? Takže: čím je Seagal starší, tím horší má filmy...Bohužel realita je někdy krutá, ale Steven už se asi přežil..možná by to chtělo, aby si přečetl scénář, než roli přijme...a nějaké to kilo dolů by také neškodilo. ()

mzss1

Mě film nějak neoslovil, uzavřený prostor v nově otevřené věznici Alcatras. Chvílema mi film přišel jako komedie vyvolaný trapnými vězni. Seagalovo pojetí do role se moc tentokrát nepovedlo. Přesto má film dost ace a slušné souboje a celkem někdy i tu nepředvídatelnost. Ale jedná se pouze o průměr. 50% = *** ()

kingik

Na pokraji smrti se nachází kariéra Stevena Seagala. S tím bych souhlasil, ale tenhle film je náhodou dobrý akčňáček z vězení, ve kterém se střílí z nekonečných zásobníků a méně se kecá. A to je pro mě pozitivní zjištění. Dynamická akce téměř nepřetržitá. Tenhle film je na rozdíl od současných Seagalových opusů ještě na velké technické úrovni, a jako jeden z posledních se hrál v kinech. Film má také řadu originálních nápadů, je bez nudy a dost se divím, jak byl tady tenhle film strhán. Neprávem, protože já třeba taky Seagala nikdy nežral, přesto mě tenhle jeho film bavil. A byl to taky jeden z posledních filmů, který za něco stál. 80% ()

strougy odpad!

Tak se to Seagalovi nakonec povedlo. Dospěl už na absolutní filmové dno, odkud už snad ani není cesty zpět. Něco jako toto se vidí skutečně málokdy. Asi poprvé jsem viděl "herce", co ať už má vtipkovat, brečet či se mlátit s padouchy, tak nezmění ani na chvilku výraz. Navíc je Steven už fakt celkem tlouštík a nevěřim mu ani za mák, že by ještě zvládl někoho zmlátit (zvlášť speciální komando), což je u takového filmu celkem problém. ()

swamp

Seagal byl vždy hrozný herec, ale uměl ty svoje chvaty - teď, něco po padesátce, neumí ani to. Co hůř, ve chvílích, kdy někoho naprosto pomalu mlátí a ten pak odletí o pět metrů a udělá přitom salto s pěti vruty, vážně uvažujete nad tím, že tohle definuje filmovou trapnost. Nuzní rapeři a ještě nuznější herci Ja Rule a Kurupt jsou jako osina v prdeli. Scénář je úplně na hovno, nejvíc mě asi dostal 'emotivní' výkon Ja Ruleho, když se dozvěděl, že Sasha (Seagal) je agent v utajení. Jinak další trapárny, jako střílející vězni jeden přes druhého, aniž by jeden druhého zranil, sestřelení rakety samopalem z vrtulníku či náhlá neschopnost záporáků trefit jakýkoliv cíl, přestože na začátku trefili kohokoliv na jakoukoliv vzdálenost bez mrknutí oka.. to vše dělá céčkové filmy tím, čím jsou.. nezkousnutelnou nudou. ()

Slarque

Nejhorší, co se může stát akčnímu filmu, ve kterém neúčinkuje žádný herec, je nechat postavy o něčem vážném diskutovat. Zvlášť když věty jsou sestavené z těch nejotřepanějších klišé. V takových chvílích to má skoro blízko k parodii (pouze to tvůrci mysleli smrtelně vážně). Film, jehož název poměrně přesně vystihuje Seagalovu kariéru, ale kupodivu nebyl až tak strašný, jak jsem čekal. ()

klerik

Po príšernosti PROFESIONÁL som na Stevena trochu zanevrel... a zrejme som urobil dobre. Pretože tu sa veľa kecia, ešte viac zmätene striela a všetko sa snaží byť turbo efektné. Nepriatelia od Števa síce krásne odlietavajú, ale videoklipové prevedenie sa k (zjavne priberajúcemu) Majstrovi vôbec nehodí... ()

Chrustyn

Poslední Stevenův "kinofilm". Ještě je to jakžtakž koukatelný hlavně díky přestřelkám a výbuchům. Steven se ještě docela dokáže ohánět (i když je pravda, že do někoho kopne a dotyčný odletí asi tak 10-15 metrů) ale už to prostě není ono. Ale to nejhorší teprve přijde. ()

SeBig

libovej filmek...příběh skvělej mám rád filmy který se odehrávaj ve věžení..herci taky dobří a docela jsem se divil a hodně mě to bavilo film nabitý akcí a napětím..soundtrack taky výbornej krásně se do situací hodil a stejne tak i záporné role a ta jedna pěkná čičinka která byla k nakousnutí! No prostě libovka! ()

korbitch22

laciná fraška kombinující matrix a bayeovu skálu,s řádně obtloustlým stevenem,který tímto filmem definitivně pohřbil svojí slibnou kariéru.laciné hlášky a rapující negři vás pekelně rozesmějí.Nechápu,jak mohl Steven tak strašně přibrat...od Lovce Policajtů neutel ani rok.Jeho škoda,to co se zněj stalo je komické. ()

Ivoshek odpad!

...tak jsem na to asi 15 minut koukal a říkal jsem si, že S. Seagal vypadá jak po obrně. On nemá žádnou mimiku. Úplně se stejným tupým výrazem říká "miluju tě", "neumírej tati" a "všechny vás zabiju". No, a když se do tohohle přihodí ještě nějaká ta filozofická větička... ()

MM11

Po úspěšném Lovci policajtů se Seagal vrhl do dalšího projektu velmi rázně, ale něco mu zřejmě nesedlo. Mám teď na mysli jídlo. Že ztlousnul bych ještě přešel, ale že si zjevně při každé akci (které je tam mimochodem jako šafránu) ani neškrtne, to už nerozdýchám. Příběh je bohužel trapný a o režii se není nutno rozepisovat, stačí jedno slovo - trapas. Znáte ten pocit, když film zoufale chce být cool a nemá na to? K přihlédnutím k Seagalovým pozdějším výtvorům přidám ještě hvězdu navíc, což ve výsledku dává dvě, ale velmi chabé. ()

eraserhead666

Tady Steven ještě drží dech po Lovci policajtů. Scénář je teda šitý trošku horkou jehlou, ale akce je dobrá, Seagal tradičně výtečný, je tu pár dobrých nápadů. A od té doby, co se Seagal spřáhl s raperama, mají jeho filmy i dobrou hudbu. Docela povedená Seagalovka, za 3,5* určitě. ()

SOLOM.

Steven Seagal se pomalu ale jistě vydává z béčkových akčních filmů do vod céčkových braků. Tady to ještě nebylo nejhorší, ale spíš díky tupým vězňům a drsné záporačky, kterou zahrála Nia Peeples – ta ženská byla prostě nejlepší na celém filmu. Většina postav se tu chovala jako naprostí dementi, ale místy to byla i celkem prdel. Zazní několik srandovních hlášek, mrtvých tu bylo taky dost, leč bohužel alespoň na průměrné ohodnocení to vážně nebylo. Ale úplná sračka? Tak to ani omylem, znám ještě mnohem horší braky. 40% ()

ARI50

Nemám nic proti Stevenovi ale cesta k němu je těžká a tenhle díl je o poznání chudší slabší a dějově není atraktivní a filmy z vězni já můžu. Alcatraz je působivá věznice už samá o sobě a ne každý film se v něm povede. ()

Bauer

Tak prvních 10 minut se mi líbilo hodně moc a bylo to tak za 5* ale pak se z toho stal průměrnej film kterej se mi ale stále líbil, pro zábavu to stačí.Steven Seagal hrál celkem dobře ale Ja Rule.....to je frajer a umí docela hrát ( i když se víc chová jak rapper než jako herec ) a taky bych nesměl zapomenout na super hip-hopovou hudbu.Celkem je to slušnej akčňák. ()