Před osmi měsíci byl při akci zvláštního komanda FBI, vedeného agentkou Williamsovou, těžce postřelen gangster Saša Petrosevič, který pracoval pro bosse Sonnyho Eckvalla. Po vyléčení postřelený muž skončil v nově otevřené supermoderní věznici Nový Alcatraz, kterou řídí cynický ředitel Warden, přezdívaný El Fuego. V den, kdy se má ve věznici konat poprava lupiče a vraha Lestera McKenny, přijíždějí šéf vězeňského úřadu Hubbard, soudkyně McPhersonová, která Lestera před sedmnácti lety odsoudila, a další úředníci. Sašu odvedou do popravčí místnosti, protože odsouzenec s ním chce mluvit. Jejich rozhovor je však přerušen výsadkem maskovaných parašutistů, kteří zlikvidují stráže a probijí se do věznice. Vede je Hubbardův zrádný asistent, sociopat Donny Johnson. Jejich dokonalý plán je narušen, když se vrtulník, který je měl dostat do bezpečí, zřítí a uvízne ve střeše nad sálem s celami. Donny se spojí s FBI. Potřebuje se dostat z věznice a hrozí, že bude zabíjet rukojmí, mezi nimiž jsou vysocí státní úředníci. Mezitím Saša likviduje jednoho člena komanda za druhým... (TV Nova)

becki_tu

Steven Seagal se naštval, ze ho Michael Bay neobsadil do Skály a tak si pro radost natočil svoji vlastní. Sice kvalitativně o nějakou tu třídu níž, ale i tak musím tenhle film zařadit mezi ty lepší kousky v Seagalově "černé" filmografii. Režisér přidal pár ingrediencí z Matrixu, záporačku si zahrála známá z Texas Rangers Nia Peeples a já jsem se prostě a jednoduše bavil. Škoda jen výrazně hiphopového soundracku. ()

Lacike

Po trinastich rokoch som nasiel odvahu si znova pozriet film, ktory definitivne znicil Seagalovu kinokarieru. Po predoslej pecke Exit Wounds, ktora bola jeho docasnym comebackom, predstavuje tento film nepochopitelny upadok kvality. V dobe premiery som bol z neho uplne zhnuseny. A stale to je proste zly akcny film. Mohlo by sa to kludne volat Under Siege 3: Alcatraz. Seagal znova predstavuje agenta, ktory sa ocitne v nespravny cas na nespravnom mieste a tak musi v uzaretom priestore (tentokrat väznice) postupne zneskodnit zaporakov, ktorym ide ako inak o prachy. Zapletka celkom kompetentna. Ale jej prevedenie je neuveritelne trapne vdaka mnozstvu imbecilnych postav. Vlastne tu nie je jedina sympaticka alebo nejak zaujimava postava. Vsetci divne prehravaju. Je tu kopa cernochov, ktori sa snazia byt neustale cool. Neuspesne. Nevyrazny hlavny zaporak s trapnou zenskou po boku, Seagal ktory sa tvari, ze sa vo filme ocitol omylom a vôbec sa tam nehodi. Chemia medzi nim a jeho partakom Ja Ruleom vôbec nefunguje. Jedina akotak zaujimava postava je tajuplny Lester. Akcne sceny to tiez nezachrania. Bitky su tu prakticky tri. V dvoch sa bije Seagal a su dost kratke a v tretej sa bije Ja Rule a aj ked so sebou neustale hadze o zem jak opica, tak vyrazne tromfne Seagalove bitky. Okrem toho je tu kopa prestreliek v ktorych sa vystriela mnozstvo nabojov, ale mal som pocit, ze nikto nic netrafi a striela sa len na efekt. Divny pocit z prestreliek definitivne zaklincoval neznesitelny negersky hip hop hapovy soundtrack s ocividne cenzurovanymi nadavkami. Vysvetlenim je PG-13 rating, kvôli ktoremu tu absentuje akakolvek brutalita a zakoncenie bitiek alebo akakolvek smrt nastane mimo zaber. Otrasne. A samotny Seagal v tomto filme nastupil na púť vypasenej svine a definitivne dal zbohom charizme. Proste oproti jeho kinohitom je tento film neporovnatelne horsi. Ale ked sa na neho pozriem optikou jeho sucasnej produkcie, tak ma aj niekolko pozitiv. Seagal uz nie je chudy, ale este nie je tak brutalne vyzraty a hlavne nenosi tu otrasnu briadku, ktoru nasadil v poslednej dobe. Akcne sceny su prehladne zostrihane. Ziadny chaos sa nekona. Technicka stranka je celkovo dobra. Sice sa väcsina filmu odohrava v interiery studia v Nemecku, ale aspon nemusime sledovat otrasne lokacie v Rumunsku alebo Bulharsku. Aspekty, ktore sme predtym povazovali za samozrejmost, dnes vyniknu. Stale je to film, ktory sa neoplati vidiet, ale oproti niektorym sucasnym videosrackam to je majstrštyk. 3/10. ()

Dale

Ďalší úbohý počin Števa Seagala. Kopa nudy a trápnych kecov. A už dávno som nevidel väzenie plné takých simpatických zločincov, ktorí mali byť tými najnebezpečnejšími zločincami v USA. ()

Terva

Steven Seagal a banda hrdlořezů musí ubránit Nový Alcatraz před teroristy, kteří ho chtějí dobýt. Co dodat ? Náš Seagal, prostě. ()

Torision odpad!

Nejen, že je Steven starej, von je i pro smích. A nevím, co bylo to, co předváděl Ja Rule, protože jestli to byl hereckej výkon, tak to mě fakt vobtáhni. Děj je tak strašně debilní, stejně jako akční sekvence. ()

corpsy

Toto že je akcia pre veľké plátno? Poznám XY videobéčok, ktoré by si to zaslúžili viac ako toto dielo, ktoré nemá ani kvapku invencie či originálnych nápadov. Je to síce malinký krôčik od fiaska, ale ak sa budete baviť na úkor tvorcov, ktorý to zrejme mysleli naozaj vážne, keď sa ich myšlienkové pochody rozhodli natočiť ultracoolový superakčňák, budete spokojný. ()

PauloZ

Absolutně pohodová akční zábava. Celkem mě tenhle snímek překvapil. Poslední Stevenův film, který stojí za zmíňku. ()

Johanka

Dle komentářů ostatních hodnotících vidím, že asi nepatřím k náročným divákům. Mně se tento film líbil. Pravdou je, že se Seagalem jsou i jiné a lepší. ()

mustafa

Jestli si tvůrci mysleli, že když natočí stominutový film, kam nastrkají hafo černochů, důchodce Seagala a jednu pěknou mrchu, tak budou mít zaručenou akční podívanou, tak se hrubě spletli. Příběh je tak strašný, že by ho za pitomost prohlásilo i pětileté dítě. Přiznávám, nemám rád rapování a v tomhle filmu je buď rapování nebo Seagal, občas oboje dohromady, což je smrtelná kombinace. Seagal opět ukázal, že Přepadení v Pacifiku už nepřekoná a bude pořád točit donekonečna tokové sra***. ()

Ridick

po dlhsiom case som aj ja mal tu cest pozriet magnum opus stevena seagala, ktory po lovcovi policajtov dostal druhy, a to mozem jasne deklarovat, ze velky dych a chut do prace. k tomu mu bolo dodanych par bubakov naviac, pretoze producenti dostali vieru, ze seagal je opat na vyslni. ale chyba!!! peniazky su nenavratne fuc a steven az prilis velmi vydychol, az sa takmer zadusil. nastastie, steven ete dycha a vyraba kultove ultrashitove vypalovacky pre svojich hardcore fanusikov ako som ja. inac spat k filmu. jednou velmi nepochopitelnou vecou je pre mna obsadenie ja rula a jeho tvrdych vyrazov tvare. taktiez sa pytam, co vlastne pohltil cely rozpocet? smutne si musim odpovedat, ze sa to asi nikdy nedozviem... no to je vlastne jedno, pretoze reziser, ktoreho meno som pocul prvykrat (a to si myslim, ze som vo filmoch zbehly), sa pokusil zamotat cely dej, aby divak rozmyslal nad zapetkou a nebol len v nemom uzase nad "bayovskou" coolovou akciou. je to strasne smutne skonstatovanie, no uprimne, ale veru sa mu to nepodarilo ani v jednej minute filmu. bojovnici, ako vystrihuty z matrixu, ktorych jediny uder vas posle peknych par metrov dozadu, priblbli vazni a spravodlivost v ich rukach a konecne velke finale s moralnou pointou a najdenim boha a penazi robi celkovo tento zaujimavy kusok opat a raz, sice nadpriemernou, ale predsa len srackou hodnou ryhcleho zabudnutia... ()

Ender66 odpad!

Tak toto bolo naozaj katastrofalne zlééééééé. Režisér je úplne šialený "spomalenozáberový" onanista, dialógy sú tak trápne, že lepšie by som napísal po trojdňovej "pařbe" a Ja Rule ešte aj pri takom zlom hercovi ako je Seagal vyzerá ako keby sa zúčastňoval workshopu o hraní vrámci protidrogovej odvykacej kúry. ()

stration odpad!

Doteď se směju a vzpomínám recenzi v Cinemě (možná parafráze): "Film, jehož název věrně popisuje stav Seagalovy kariéry." ()

dyfur odpad!

...obávam sa,že aj v rokoch 80-tych za socializmu keď ľudia boli vďační skoro za akýkoľvek akčný film....by toto vyvolávalo len vysmešný úškrn...ten obltlstnutý S.S. navlečený v nejakom väzenskom "bodie" ..tie trápne reči...akčné scény :(......tak to už Jiři Krampol keď naháňal na motorke škodovku v časti Cyklista -seriál:Malý pitaval z veľkého mesta - tak už to bolo akčnejšie...kto videl pochopí...toto bol hrozný film - odpad.Viackrát nepozerám.originál dvd niekomu podarujem alebo zahodím. ()

maverick10

Vynikajici vykony hercu, inteligentni akcni film s inteligentnim scenarem, dokonala hudba, vyborne bojove sekvence stridaji duchaplne zabery trochu priblizujici charaktery hlavnich postav. To vse pod taktovkou genialni rezie....................... tak tohle vsechno v tomhle filmu NEUVIDITE. Bohuzel. Ani jediny film se Seagalem nestal ani za zlamanou gresli a tenhle to jenom potvrzuje. ()