Přiznejme si, kdo z nás by si někdy, byť na pár chvil, nepřál chytit kouzelnou rybku, co plní i ta nejtajnější přání... Rybku, co sny a fantazii proměňuje v dokonalou skutečnost. Ale přináší tak snadno splněná přání opravdové štěstí...? Nechme o tom vyprávět moudrou pohádku O zlaté rybce, kterou A. S. Puškin napsal už v 1. polovině 19. století. Stále živému příběhu budeme i dnes určitě dobře rozumět. (oficiální text distributora)

Danulinda

Velmi dobře zpracovaná pohádka, která však svým pesimisticky laděným námětem působí velmi smutným a pochmurným způsobem. Pro její poučné téma o chamtivosti a vzhledem k výborným hereckým výkonům hodnotím lehce nadprůměrně. ()

Gig

Vlasta Janečkova dokázala, že nezapomněla režírovat krásné pohádky. Kemr jako by se narodil pro tuhle roli. Galatíková září. Jejich dcera, no naše Marfuška, Ruska jak se patří, Naďa Konvalinková. I když studiová pohádka, patří k těm, na které se nezapomíná, nebo na které by se nemělo zapomenout. ()

Kontryhelka

Vynikající pohádka zahraná vynikajícími herci té doby. Skvělá megera v podání Věry Galatíkové, skromný pan Kemr a slepice Naďa Konvalinková. Herci ve svých rolích jsou velmi uvěřitelní. Pohádka se mi velmi líbila díky hercům,kteří této pohádce dali šťávu. Pro někoho unylé,pro mně skvělé. ()

Nick321

Moc hezká ateliérová pohádka. Všichni herci zahráli na výbornou. Mít carevnu jako byly ty dvě škatule, to musí být vyloženě radost. :D Jen by mne zajímal takový technický detail- kdo se tedy stal carevnou / carem poté, co ty dvě nány zmizely, a že to nebylo dvořanům divné, že mají najednou carevnu a kněžnu, zda jim rybka propůjčila podobu někoho, kdo tam už byl. ()

Lykos

Skoro čtyři hvězdy. Tuto pohádku jsem doposud znala jen v podání Jana Wericha. Tato originálu zřejmě podobnější verze je zajímavá, i když se zde vyskytuje kouzelná ryba, vlastně to moc pohádka není. ()