Krvavá sklizeň

• USA The Reaping (více)

Po tragické smrti manžela a dcerky víru v Boha ztratila. Nyní Katherine vědeckými postupy vyvrací domnělé boží zázraky po celém světě. Na žádost místního učitele se vydá do městečka Haven, kde se řeka zbarvila do ruda. Místní se obávají, že je to první z biblických deseti morových ran. Katherine se případu ujme, když zjistí, že místní lidé viní z pohromy dvanáctiletou Loren. Brzy se stává svědkem dalších úkazů odpovídajících biblickému proroctví a zoufale hledá racionální vysvětlení, kterým by dívenku zachránila před lynčem. Jenže všechno není takové, jak se jeví a Satan se opět ukáže jako mistr klamu. (TV Nova)

Campbell

Takovýhle hororů není moc a proto je třeba si takových hororů vážit, tenhle film nesedne moc lidem, ale mě se celkem líbil. Výborní herci a super kamera navíc. Každopádně jsem na film slyšel jen negativní názory a proto jsem od filmu nic nečekal, ale chytil mě a nepustil. ()

nash.

Zajímavé téma zpracované bez zbytečných extrémů, na druhou stranu však přes řadu hodně dobrých momentů, občasného mrazení či sevření srdce, bez potřebného tlaku na emoce, takže spíš než s ďáblem nakonec film bojuje s nudou. A i když se jí přece jen ubrání, pocit, že tomu všemu něco chybělo, přetrvá. ()

WANDRWALL

Věda je a bude vždy pod transcendentnem, i kdyby celé lidstvo ve vteřine vymřelo...Schéma příběhu běžné, zpracovat to jsou obráceně by bylo těžší, ale David Lynch by to zvládl se ctí, ()

Crocuta

Natočit v dnešní době satanský horor, který by byl ryze originální a vyvaroval se všech žánrových klišé a nechtěných citací ze svých slavnějších předchůdců, je věc velmi nesnadná a "Krvavá sklizeň" je toho důkazem. Zároveň však dokládá i fakt, že i tak otřepané téma jako jsou egyptské rány a satanský kult se dá pojmout s dostatečnou dávkou invence a když k tomu přidáme pár slušných lekaček, dobrou práci s atmosférou a solidní herce v čele se sympatickou Hilary, nějakou tu díru v logice a překombinovanost děje tvůrcům klidně odpustím. Na rozdíl od jiných mi závěrečný double twist nevadil a na mém soukromém hororovém žebříčku tenhle snímek lehce přečnívá spoustu jiných nevýrazných zástupců daného žánru, 3,5*. Mimochodem - ten zvonek z bleskovce je vážně pěkná věcička. ()

heyda

No horory s náboženskou tématikou se dívám opravdu rád. Tenhle není vůbec špatný, má zajímavou atmosféru i kameru a závěrečná gradace se taky povedla. Akorát mě zklamal trochu scénář a né tak zdařilé herecké výkony. Jinak ale velmi silné 3 hvězdičky. ()

honajz

Nemůžu si pomoct, bylo to hrozně ploché a prvoplánové, nemělo to koule. Atmosféra jižanského městečka je vykreslená stejně tak, nebo prostě ani žádná není. S hlavními hrdiny jsem měl problém se nějak sžít. Možná, kdyby místo retrospektiv hodili tu pasáž ze Súdanu před úvodní titulky, dalo by se s tím jít líp. Takhle to prostě plynulo, sem tam nějaká zbytečná lekačka, člověk v té nudě probíral různé možnosti, a ejhle, ony se fakt někter ukázaly v závěru pravda. Vlastně jo, bylo mi líto smrti černocha, jejího asistenta. Tam to trochu ale tvůrci nedotáhli, protože proč toho v té chvíli Bůh neochránil? ()

rikitiki

Film, který v louisianských močálech snad natočili náboženští fanatici. Deset egyptských ran je podáno dostatečně odpudivě, ale příběh je tak blbý a vyústění tak moralizující, že se pak už těm kobylkám a bleskům z čirého nebe leda směju. Ani snad nemá smysl hádat se tady o způsobu boží odplaty, který - místo aby záporáky jednoduše zabil - volí cestu tak komplikovanou, že mi tam chyběly už jen krysy, co mají zuby napuštěné prudkým jedem, které by všechny pokousaly a blábolivé pohádky by byl konec. /26. 12. 14./ ()

eraserhead666

Podobnou tématiku ve filmech mám rád, i když mě na ní paradoxně sere takové to "jak padlý věřící zpět k bohu přišel", ale vypustím/překousnu/přehlédnu-li tohle, zpravidla mě tato tématika zahltí několika dobrými zápletkami a triky. Čekal jsem to horší, nakonec jsem byl mile překvapen. Hodně se mi líbila zápletka, která zprvu hodně kličkuje (čímž vám připomene několik podobných filmů, mě napadl např. klasický Kruh), ale nakonec z toho vyjde poměrně originálně pro mě nečekaným zvratem (konečně zase jednou nepředvídatelný závěr). Vážným problémem při sledování bylo, že film vždycky docela zaujme dobře budovanou atmosférou/scénou a pak přijde nějaká sekvence (flashback, duchařská střihová sekvence), která to všechno zase srazí k zemi a začíná se znovu. Hilary se ukazuje být výbornou herečkou i ve slabších filmech, AnnaSophia moc prostoru nedostala, takže skoro nic nepředvedla. Podtrženo sečteno, mile překvapivý film, s dobrou tématikou a zápletkou, na který se určitě ještě podívám. 3,5* ()

Ivoshek

Už jsem si zvyknul, že až na výjimky nedávají horory z poslední doby moc smysl, ale tohle je opravdu echt blbost a závěrečná rádoby překvapivá pointa to jenom podtrhuje. ()

SOLOM.

Filmy s podobnou tématikou mám docela rád, přestože nejsem věřící. Začátek mi připomínal spíše nejakou detektivku s náboženským podtextem, ale postupem času se to docela rozjelo. Hlavně po příjezdu Hilary a jejího parťáka ke krvavé řece. Padající žáby a útočící býk jsou asi tím nejlepším co je zde možné vidět. Bohužel ke konci filmu se dobrý námět zvrhl v menší klišé. Digitální roj kobylek i komiksový ohnivý déšť z nebes mi přišli docela k smíchu. Vlastně poslední čtvrhodina znehodnotila dosavadní děj a výrazně snížila mé hodnocení. V mých očí je tak Krvavá sklizeň jen lepším průměrem, který měl pomalý rozjezd, svižný prostředek a tragický konec. ()

ARI50 odpad!

Křesťanka která stojí sama proto bohů, vždyť seslané pohromy jsou skvělým námětem tak proč jste to posrali vždyť to mohl být dost slušný horor. Idris super ale Hilary ne krvavá řeka dostačující ale zbytek už prostě ne. ()

kajda.l

Pro mě milé překvapení. Jeden z nejlepších hororů roku 2007. Skvělá kamera,střih,zvuk a k tomu příjemé efekty viz.Kobylky. K tomu jako bonus příjemný výkon Hilary Swank a skvělá AnnaSophia Robb. Jedinou kaňkou na tomto filmu byla závěrečná typická "hollywoodská" hláška,ale ani to mě neodradí od vysokého hodnocení 4*. ()

Jenda

Miluju filmy, které si hrajou na něco, co rok až dva před jejich natočením jednou slušně vydělalo... Ale tu holčinu (Robb) budu v její další herecké kariéře bedlivě sledovat... ()

mm13

Slabé aj na režiséra Hopkinsových "kvalít", slabé aj v rámci televízie... ale možno to mal radšej rozbehnúť ako TV minisériu, ten nápad má istý potenciál. ()

Morholt

Ohraný motiv ztráty a znovunalezení víry, spousta scén, které jste už asi někde viděli, očekávatelný konec a spíše béčkovější celkový charakter, ale mě se to, kupodivu, docela líbilo. Když přihlédnu k tomu, co bylo v tomto žánru za poslední roky natočeno, tak bych to snad zařadil i na ty přednější příčky. Hillary odvedla slušnou práci, bylo tu pár povedených lekaček, parádní útok kobylek, holčička, jež mi naháněla husí kůži a solidní práce s atmosférou. Silných 60% ()

5150

Poměrně slušný počet lekaček (výborný zvuk) a speciálních efektů. Hláška všehovšudy jedna a nakonec "šokující" pointa. Prostě koukatelná žánrová záležitost a pro Hilary Swank bokovka, za kterou se nemusí stydět. ()