Na lince je vrah

• USA When a Stranger Calls (více)

Pro Jill Johnson (Camilla Belle - The Ballad of Jack and Rose), která si chtěla přivydělat hlídáním dětí, to měla být ideální práce. Rodiče pryč. Lednice plná k prasknutí. Děti uložené v posteli. Pak ale zazvonil telefon a zlověstný hlas se ptá: “Zkontrolovala jsi děti?” Jill přepadá panika. Zamkne se, rozsvítí světla, zatáhne závěsy a volá na policii. Ta telefonáty prověří a poté Jill sděluje nepříjemnou zprávu. Volající se nachází uvnitř v domě. A tak jde k smrti vystrašená dívka nahoru zkontrolovat děti a její pohodový večer se pomalu mění v nervy drásající zlý sen plný úzkostného napětí, hrůzy a děsu. (oficiální text distributora)

mil@n.fanatik

Slabota, 2/3 filmu tam jen brnká telefon a jakmlie ho zděšená "domovnice" zvedne, tak slyšíme šumění, či max. 2-3 slova a tak je to pořád dokola víc jak půl hodiny. Konec byl lepší, ale to vše zachránit nemůže... Mohlo se z toho vytáhnout víc si myslím. Kamera dobrá, dobře myšlené, ale špatně zpracované, resp.odfláknuté... 45% ()

fars

Uz dlouho jsem nevidel neco tak hloupeho. Strili se jedno hororove klise za druhym, Camillia Belle zmatene pobiha s telefonem po baraku, vrah se u toho schovava za kvetinace a neni schopny tu holku proste zabit, pricemz se chova jako klasicky idiot typu -proc bych se za ni ty dva metry rozbehl, kdyz se muzu blizit krokem stolete babicky a dat ji tak sanci aby zdrhla za dvere, zabouchla je, zamkla, smichala fofrem pisek, vodu a cement a dvere jeste radsi zabetonovala-. A samotne finale? Pokud film preventivne vypnete, prijdete pouze o dve vrestici decka a koupel v jezirku (mimochodem to jezirko je primo v centru luxusni vily. Zasrani prachaci :-) ) 40%. ()

tron

Simon West (CON AIR!) to myslel dobre - chcel nakrútiť napínavý, komorný, hitchcockovský triler. A nech si hovorí kto chce čo chce, aj sa mu to podarilo a 80% nedávam vlastne ani poriadne neviem prečo. Okrem ponurej atmosféry a pekne hnusne napínavých scén tomu strašne veľa dáva i prekrásny dom (s nádherným lesným okolím) a ústredná sympaťáčka v podaní Camilly Belle. Občas to upadá do jemnej stagnácie, hapruje logika (ako sa blondína dostala s autom do areálu, veď jej Jill neotvorila) a dostaví sa tiež klišé (žiadny signál, buchot na poschodí), ale proste mne sa to páčilo. Bizarné je, že tento remake je oveľa lepší, ako originál z roku 1979, ktorý je v podstate o niečom úplne inom (v origináli tvorí stalkovanie babysitterky len prológ a po zvyšok filmu šialeného vraha prenasleduje detektív, kdežto remake prológ z originálu rozumne natiahol na celú stopáž). ()

ladko

Priemerný horor, do určitého momentu však príjemne napínavý. Námet tiež nebol najhorší(aj keď teraz si niesom istý či to nebol remake a nechce sa mi to hľadať:)). Záver, to už bolo len typické klišé na klišé. Hororového fanúšika to však myslím neurazí(ak teda nie ste hladný po krvi, lebo tej sa tu veľa nedočkáte...). ()

Nick Tow

Že pôjde o festival horrorových klišé som vedel už pri prečítaní anotácie. Ale ruku na srdce - kedy sme v tomto subžánri naposledy videli ozaj originálny príbeh? Po rozťahanom, ba až takmer dementnom začiatku to nabralo celkom solídne tempo a svoju "nenáročnú, zábavnú" funkciu plní film až do konca. Áno, je to síce príbeh o tom, ako jedna /pekná/ baba splašene behá po /peknom/ dome, ale vždy lepšie, ako trebárs pozerať na dôchodcov, pobehujúcich v čase akciových zliav po Kauflande. ()

• Překrásný dům, ve kterém se děj odehrává, není bohužel skutečný. Exteriéry byly natočeny v Franklin Canyon Park a Beverly Hills. Samotný interiér je dílem Traci Kirshbaum. (em.redrum)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 32. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)
  • Camilla Belle měla udeřit Tommyho Flanagana během scény v atriu, ale netrefila ho a rozsekla si ruku v oblasti kloubků prstů. Také se bouchla hlavou do okna během boje na schodech. (Cheeker)

Čínský holokaust na velkém plátně

Čínský holokaust na velkém plátně

19.12.2006

Vyčerpávající natáčení hned dvou ambiciózních projektů, Na lince je vrah). Natáčení dramatu RAPE OF NANKING s odhadovaným rozpočtem čtyřicet miliónů dolarů začně už teď na jaře. (více)