Soupeři

• Jižní Korea Hyeongsa (více)

Akční příběh od režiséra filmu Na útěku plný bojového umění, intrik a nástrah. Korea, 15. století, země je v hluboké politické krizi, nastává boj dvou mocenských skupin o absolutní nadvládu. Dvojice detektivů v utajení vyšetřuje případ padělaných peněz, který se stává mnohem záhadnějším, když všichni hlavní podezřelí jsou zavražděni. Během vyšetřování detektivové potkávají tajemného bojovníka, oddaného stoupence jedné z mocenských skupin, který se snaží zahladit veškeré stopy. Namsoon, mladá detektivka svého protivníka neúnavně pronásleduje, utkává se s ním v mnoha soubojích a nakonec se do něj nevyhnutelně zamiluje. Zvítězí láska nad zákony? (oficiální text distributora)

kikuka

..je síce milé, že sa režisér snažil vniesť závan čerstvého vzduchu do historických filmov, ale jeho spôsob namiešavania mu rozbil film..miestami totiž ako humor, tak i poetika obrazu, ale i mŕtvolkovanie rušili..rozhodne plus sa pekne odtancovaný záverečný súboj.. ()

Seifer odpad!

Film, který se snaží být tak in, že je neskutečně out. Příběh: tam opravdu něco takového je? Asi ano, ale jen jako doplněk pro vizualitu. Vizualita: Nevadí mi zpomalovačky, ale tohle je opravdu moc, mám pocit, že kdyby je nepoužily, měl by film okolo třiceti minut. Bohužel snaha o dokonalou vizualitu na úkor normální filmařiny se v Korejské tvorbě začíná poslední dobou vyskytovat až nezdravě často. Ale tam, kde v Sympathy for lady vengeance to vlastně sedí a máte pocit, že to tam patří, se vám chce při Duelist brečet. Už dlouho jsem si u filmu tak nepřál, aby skončil. Naštěstí se stalo, a moje hodnocení je jasné. NIKDY VÍC!!! ()

SallyZen odpad!

Já jsem vlastně taky soupeřil při týhle(s prominutím) sračce. Vedl jsem boj se svým mozkem, jestli to mám vypnout a nebo dokoukat. No nakonec jsem to nedokoukal. A opravdu mi to tady je jedno. Tohle byla taková blbost! Nenormální, hloupé a zbytečně přeplácáne různými efekty a sračkoidními souboji. To si nezaslouží ani jednu hvězdu. 0% ()

pakobylka

"Soupeři“ se převelice snaží. Touží po stylově dokonalé audiovizuální formě, která by vhodně zarámovala velkolepé souboje, dramatické scény, romantické chvíle i občasné drobné vtípky. Jenomže jsou chaotičtí a nesoustředění - kromě toho jejich eskapády zbytečně rozmělňují zpomalené záběry, které jsou oproti všem předpokladům nudné. Akční pasáže snímá zdánlivě zmatená, roztěkaná kamera, takže nic moc neuvidíte - ale právě to je jejím prvořadým úkolem, neboť díky ní není potřeba žádná zvlášť náročná choreografie. Nicméně korejský pokus není až tak úplně marný - alespoň maličkou jiskřičku roznítil ... a vypjatý snový souboj, odehrávající se těsně před závěrečnými titulky, má v sobě neskutečný náboj. P.S.: TV Nova Cinema pod taktovkou TV Nova se opět vyznamenala, neboť finální podmanivou píseň nemilosrdně uťala spolu se zmíněnými titulky. Vážně nevím, co ji vede k barbarskému a nekulturnímu názoru, že titulky nejsou součástí snímku. Vlastně vím: Prostor pro reklamu opět slavně zvítězil - a to zcela bez boje ... a spolu s ním úporná snaha o zvýšení sledovanosti (což s reklamou přímo souvisí). Projevuje se překotným servírováním dalšího snímku bez jediné vteřiny oddechového času, aby snad znuděného diváka nenapadlo zběhnout ke konkurenci. Děkuji, nechci - tyhle trapné triky na mě nezabírají ... ;-) ()

majo25

Divný juhokórejský film, ktorý ani sám nevie, čo vlastne je. Keď po atmosferickej scéne nasledujú psedukomické dialógy a po akčnej scéne grotesktné naháňačky, môj mozog vypína, pretože spracovať to, je oriešok. Pri tom "vypínaní" sa dvakrát dostavil i mikrospánok, čo nie je dobrá filmová vizitka. Ani jedna z postáv ma nezaujala, tá mužsky sa tváriaca detektívka by zasluhovala kopnúť do svojich imaginárnych gúl, humor je zasa trápny. Až na pár súbojov nie je ani vizuál celkom ono. ()

LordSnape

Film oplývá mimořádně působivou vizuální stránkou a příjemnou scénickou hudbou, ale příběh který se motá kolem falešných mincí, aby pak následně mohl kancléř svrhnout krále o dosadit na trůn jeho nevlastního bratra kterého si má právě vzít kancléřova dcera je trochu pochybný... ()

TO

Důležitější než příběh je zde silně stylizovaná forma. Snímek neobsahuje klasické bojové scény, většinou jde o jakési prolínání pestrobarevných obrazů, a právě toto výtvarné zpracování udělalo pro mě film zajímavým. Docela kouzelné ()

terunka003

Akční, tajemné, černobílé, tragická láska × utahané, hodně pohledů, zmatek. Falešné mince na trhu, policisté sledovaly stopy, které vedly až k ministerským. Do toho nějaká ta romantika, tragická samozřejmě. Chvílemi jsem netušila, jestli je to sen, realita, nebo jen fakt, že jsem pomalejší v myšlení. Zajímavá byla hudba, některé obrazy, dělané jako po sobě rychle jdoucí fotografie, obrazy, kdy se zastavil čas i zvuk, a bílý sníh a jejich tmavé oblečení. Ji-won Ha zahrála skvěle naprosto ujetou policistku, které jsem chvílemi občas taky moc nerozumněla, hlavně se svými výkyvy chování. "Viděl jsem bojovat muže a ženu. Vypadali, jako kdyby tancovali, jako kdyby se při měsíčku milovali." ()

Ceres

Vcelku průměrná záležitost, která nevyniká nějakým dějem, ale naopak lyrikou. Zpomalené záběry filmu sluší a první nádherná scéna v temné uličce je proste skvělá. Poté co napadne sníh se rázem začne atmosféra filmu pěkně měnit, kdy tma a sníh vytváří pěkné melancholické prostředí jako např. scéna hlávních hrdinů v hospodě. Závěrečná scéna "balet ve tmě a sněhu" opět propojena s již zmiňovanou uličkou je pěkné vyvrcholení. V tomhle filmu je děj vedlejší, takže pokud si nedokážete užít nabízenou lyriku, tak film opravdu moc nezaujme. Já se nebojím dát tomuto filmu 70%, neboť mě příjemně osvěžil. -- "The summer grass traces of a vanished warrior´s dream". ()

NoFiction

Tak na tento snímek se člověk musí dívat úplně jinak, aby pochopil o co vlastně tvůrcům šlo. Taky jsem to chtěl ze začátku hned vypnout a dát odpad, ale postupem času ......... ()

KarKulA

Bylo to pěkně barevné, jeden okorvoucí obraz střídal druhý a i hlavní postavy vypadaly dostatečně COOL - bohužel jsem nějak nepobrala, o čem to vlastně bylo. ()

Marys

LFŠ 2009: Krásne scény, malebné, krásna hudba, vytknúť sa dá len absencia dejovosti a takej atmosferickej dramatičnosti, ale na to som bol pred filmom upozornený a myslím, že sa týmto filmom pre mňa LFŠ začalo veľmi pekne. ()

arcticsky

Ze začátku poměrně zmatený film graduje do nádherného závěru těsně před titulky. A za ten je jedna hvězda navíc.... ()

from

Po vizuální stránce je to za 5*, úžasné prolínání scén, ale zato děj skoro žádný k tomu nic extra herecké výkony takže ***. ()

Honza dAve

Po Yeoja, Jeong-hye je tohle zatím druhý korejský film, který mě zklamal. Nutno dodat, že u korejských filmů se mi to stává naprosto marginálně. Hyeongsa není film naprosto špatný. Vizuálně, kamerově a barevně je velmi efektní a krásný na pohled. Barvy a exteriéry jsou dokonalé, ať už na tržištích, ulicích či v zahradách; odlesky mečů v soubojích ve tmě, apod. Jenže tohle dílo má i spoustu vad, a to pořádných. Příšerná a pořádně rušivě působící směsice evropské klasické a rockové hudby s hudbou asijskou, mohl to být experiment nebo snaha zalíbit se euroatlantickým divákům, nicméně se to zásadně nepovedlo. Druhá věc je příběh a děj - pokud tento film vůbec nějaký má, tak totálně předvídatelný. Většinu filmu se neděje nic překvapivého, souboje a honičky divák jaksi čeká už z DVD přebalu. Zpomalené záběry mají svůj půvab, v asijských soubojových filmech především, ale v Hyeongsa jsou tak strašně nadužívané, že film diváka totálně znudí. Lee se tady snaží o něco mezi Klanem létajících dýk, Matrixem a Kill Billem, ale nedaří se mu to. Přestože Ji-won Ha a Sung-kee Ahn jsou ve svých rolích občas docela milí. ()

Mat21

Korea se rozhodla uchvátit filmový svět netradičně pojatým akčním filmem. Jenže ouha, z najatého scénáristy se vyklubal choreograf. Stabilita země v 15. století je vážně ohrožena záplavou falešných mincí mezi prostým lidem. Nikdo si již není jistý, zda-li právě on se nestává cílem podvodu, všude vládne chaos a strmá inflace. Strůjce podvodu má odhalit skupina vládních vyšetřovatelů, v čele se svéráznou bojovnicí Namsoon a jejím učitelem. Situace se však vyhrocuje v okamžiku, kdy do hlavního dění začne svým mečem promlouvat tajemný Bezejmenný, muž oděný v černé kápi a s uhrančivým pohledem. Jeho rukou padají k zemi všichni podezřelí, až zůstane pouze jeho stvůrce a hlavní podezřelý: kancléř Tsung. ● Asijský film Soupeři je ztělesněním něčeho pro mě doposud na filmovém plátně nevídaného. Mnoho scén v šíleném střihu 10 záběrů za sekundu vzápětí přechází v několikasekundový statický záběr. Extrémní odlišnost dvou hlavních hrdinů, kteří v sobě pozvolna nalézají zalíbení: povahově labilní a výbušná Namsoon, stoicky klidný a ze svého klidu nevyrušitelný Bezejmenný. Soupeři je sice kontroverzním snímkem, se svým hodnocením se však klaním k názoru těch, které film uchvátit. Již kvůli odlišnosti a zcela jiného pohledu na možný způsob natočení akčního filmu stojí za shlédnutí. Bojové scény namísto obvyklé brutality jsou ztělesněním pohybových kreací, aktéři mají v nohách jistě mnoho hodit baletu, neopakovatelných záběrů kamery a často smyslu pro symetrii. To vše se odehrávající v zasněženém prostředí pagod, asijských domků či kamenných chodeb. ║13.9.2009║ ()

Jeremiah

Přiznávám bez mučení, že hlavní dějová linie tohoto filmu šla tak nějak mimo mě. O to více mě zasáhla hudební a pohybová stránka, která byla úchvatná. Nenaplněný a nepřiznávaný milenecký vztah, vyjádřený bojovým uměním, kde se oba zamilovaní báli jeden druhému ublížit, ale zároveň se snažili dokázat, že jsou lepší, byl skvělý. Správné milování by přece mělo vypadat jako něco mezi bojem a tancem, né !?! Především za tuto stránku filmu nemohu dát méně než 3 * . ()