Soupeři

• Jižní Korea Hyeongsa (více)

Akční příběh od režiséra filmu Na útěku plný bojového umění, intrik a nástrah. Korea, 15. století, země je v hluboké politické krizi, nastává boj dvou mocenských skupin o absolutní nadvládu. Dvojice detektivů v utajení vyšetřuje případ padělaných peněz, který se stává mnohem záhadnějším, když všichni hlavní podezřelí jsou zavražděni. Během vyšetřování detektivové potkávají tajemného bojovníka, oddaného stoupence jedné z mocenských skupin, který se snaží zahladit veškeré stopy. Namsoon, mladá detektivka svého protivníka neúnavně pronásleduje, utkává se s ním v mnoha soubojích a nakonec se do něj nevyhnutelně zamiluje. Zvítězí láska nad zákony? (oficiální text distributora)

Armin82

Já prostě nemůžu pochopit myšlení korejců a vůbec asiatů celkově,co se týče jejich kinematografie.Zlatý filmy Jackieho Chana,Bruce Leeho nebo Shaolinů...nedávno jsem viděl film s obdobnou tématikou a dal jsem jednu hvězdu a obávám se,že tady to nebude o moc lepší...tupý a zmatečný děj,který neměl hlavu ani patu,tupé dialogy,hlavní herec s účesem a xichtem spíš připomínal tanečníka někde v gay clubu a z atmosféry nebylo ani poznat jestli se jedná o romantickej,akční či pohádkovej film...prostě jestli něco korejci umí,tak dělat atomovky,ale natočit slušnej film rozhodně ne :( 20% ()

Moiraine

Na jednu stranu vcelku jednoduchý děj, na druhou stranu pokus o umělecký dojem. Pár dobrých nápadů by se tam sice našlo, ale zůstalo jen u těch nápadů. Realizace jako taková mě nenadchla. Příběh mě nudil, což jen podtrhovaly nesympatické postavy. Nebudu tomu vyčítat, že jsem se v tom trochu ztrácela, protože to bylo se vší pravděpodobností způsobeno tím, že jsem se kolikrát přistihla, že moje mysl radši brouzdá někde jinde. ()

Dantte..

Velmi nešťastně natočený film, který je groteskou a romantickým dramatem. Nedokažu vyjádřit své pocity s filmu, na jedné straně je to naprostá břečka a na straně druhé jsou tam momenty, které jsou naprosto překrásné. Kdyby se režisér držel těchto scén a s filmu vypustil grotesknost byl by to fantastický film. Hm dam tomu 50 % . ()

-henry-

S časoprostorem tu je zacházeno tak šíleně, že si člověk říká, zda je to ještě umělecká lincence nebo už amatérizmus. Film je křehké médium :) ()

Hawaj

Ta stylovost některých scén mě uchvacuje, jejich nasvícení, kompozice a barvitost. Takto bych si představoval nejlepší způsob převedení komiksové vize do filmu, ale bohužel zůstává jen u toho. Herecké výkony jsou pravzláštní a hlavní hrdninka prapodivně křečovitá. Kameramanovi a stylizaci scén však vysekávám hlubokou poklonu. Filmová nedokonalost, která mne velmi zaujala. Prosil bych o remake ze kterého by se mi mohl tajit dech z hereckých výkonů i zápletky a nemusel bych se smát trapnostem jako ve filmu Tygr a drak. ()

Puslanka

2 - 3 hvězdičky: Nemusel by to být špatný film, má něco do sebe, ale zpracování je všelijaké, někt., "groteskní" scény bych vynechala a v ději jsem se trochu ztrácela. Nemluvě o některých scénách, které byly tak dobře sestříhané, že vlastně ani nebylo nic vidět a mohla jsem si jen domýšlet, co se asi stalo...hlavní hrdinka taky nebyla zrovna nejsympatičtější. ()

Zofan

Hodně artové pojetí. Na můj vkus zbytečně moderní (hudební doprovod, střih, podivné FPS) a místy otravně líné. Přesto velmi pěkné a neokoukané prostředí. Korea vypadá zajímavě. Není to hongkongská řež ani japonská jatka. Celkový dojem má však hořkou příchuť. Pro mě škoda. ()

Neru_chan

Film soupeři jsem bohužel viděla nadabovaný, ale na druhou stranu si nemyslím, že by mu to nějak výrazně uškodilo. Dvě hvězdičky to má vlastně jen díky výběru herců, hudbě a bojovým scénám. Nejvíce mě uchvátilo jak dokázali z bojové scény, scénu téměř milostnou. Za to klobouk dolů. Myslím, že výběr hlavního hrdiny měl jasné požadavky: Krásný vzhled, dlouhé vlasy, velké oči a smutný výraz. To se jim vážně povedlo dokonale a neslušně mluvící Namsoon, se svými výrazy a gestikulací je taky úžasná. Každopádně, byl to příjemně uvolňující film, u kterého se nemusí přemýšlet Za to získává 2-3 hvězdičky z 5 ()