Mladí budují mír

• Polsko Mlodzi budują pokój
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Polsko, 1951, 20 min

Krátký polský film o podílu polské mládeže a zejména mládežnických brigád organisace "Služba Polsku" na plnění úkolů šestiletého polského plánu. Snímek zachycuje polské mládežníky ve žních, v cihelnách i na stavbách, zvláště pak na velkém staveništi Nové hutě. Film byl vyroben polskou státní vysokou filmovou školou za spolupráce organisace "Služba Polsku".(FILMOVÝ PŘEHLED 49 / 1953) (oficiální text distributora)

ripo

Každé velké staveniště socialistického budování ukazuje, co dokáže lidské úsilí, co dovedou vytvořit ruce nadšených pracovníků. Ale nejen nové budovy — i staré historické památky jsou svědectvím lidského důmyslu, umění a neúnavné píle. Jaké množství takových pokladů je nashromážděno v historické klenotnici každého národa. A to všechno že by mělo být jednoho dne zničeno, znovu srovnáno se zemí jen proto, že imperialistická zvůle by chtěla vyvolat novou válku? Ne. Jak mládež nového Polska, jejíž přední brigády při práci zachytil tento film, tak také naše mládež s mládeží celého světa se postarají o to, aby usilovným socialistickým budováním byl zajištěn mír. Filmový přehled 49/1953 ()