Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Série(15) / Epizody(327)

flanker.27

Škoda zbytečnejch dějovejch odboček, který seriál moc natahujou. Kvalita epizod je proměnlivá, žádná však zatím nebyla vyloženě špatná a některý jsou velmi dobrý. Že by to mělo nějakou propracovanější myšlenku o dobru a zlu se říct nedá, ale kompenzuje to docela odsýpající děj, sympatický obsazení a řekněme tradiční rozvržení úloh mužů a žen. Dobrá hudba. ()

kiddo

Jestli existuje seriál, který je prodchnutější americkým folklórem než Supernatural, tak už to musí být přírodní úkaz. A folklórem nemyslím jenom typické městské a historické legendy typu Krvavá Mary či windigo, ani ústřední roli náboženství, a dokonce ani záměrnou stylizaci do moderní verze hrdinské kovbojky podbarvené klasickým rockem (za oře v podobě Chevroletu Impala 67 bych upsala duši na křižovatce), ale především typicky americkou myšlenku soběstačnosti, individuality a utváření vlastního osudu. V současné televizi snad neběží jiný seriál, který by tolik zdůrazňoval důležitost rodiny a zásadovosti, přítomnost kterýchžto hodnot nás staromódní zaprděnce vždycky potěší. Hodnocení původního seriálu: 5*. Přestože z pozdějších sérií, především z šesté, mnohé oceňuju, SPN pro mě tvoří výhradně prvních pět sezón a jejich uzavřený příběh, a tak bez ohledu na to, do jakých výšin má nasranost na nové epizody vystoupá, zůstane těch pět hvězd neměnných. Udělejme tedy za pravým SPN tlustou čáru a mrkněme se na pozdější přívažky. ()

kingik

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala. Pravilo se v jednom filmu. A do nudy není skutečně daleko při sledování dvou kokotských maníků pobíhajících po place s designem za tři doláče, respektive po tom, co zbylo z dotočné po nějaké prachem zapadlé direct to dvd fantasy. Je opravdu fenomenální zážitek věnovat tomu noční čas na Prima Cool. Pustit to odpoledne, nikdo nedojde újmy. Násilí je čistě seriálové a ještě blbě natočené. Samozřejmě nechybí mnou úspěšně zavrhovaná seriálová dikce, což znamená, že i kdyby k natočení jedné epizody angažovali třeba Tarantina, tak se režijní rukopis na tom neprojeví a nerozpoznáte, že to točil nějaký kvalitní režisér. Samozřejmě na tom dělají výlučně druhořadí režiséři, kteří se povětšinou na těch nemožně splácaných píčovinách ještě teprve učí svému řemeslu. Podle toho taky výsledek vypadá. Jedna epizoda utahanější než druhá, vůbec to nemá žádný drajv, scénář jak když si scenárista právě vytřel prdel, herecké výkony na úrovni amatérského spolku. Režie v podstatě nijaká, téměř neexistující. Hlavně, že se na jednotlivých epizodách vystřídala pěkná řádka režisérů, ale nevyplatil bych jim za tu bezpohlavní režii ani cent. Dokonce se zdráhám v souvislosti s tímto nesourodým patvarem výraz "režie" použít. Kdyby totiž na place byl opravdový režisér, neodevzdal by ve střižně tuhle změť. Dost dobře si nedovedu představit, že se nad ránem na to někdo dívá. Sledovat to může snad jen někdo z profesí noční hlídač objektu anebo někdo trpící insomnií. Blbě zahrané (Vydrýsek má oproti zdejšímu hereckému obsazení pět neproměněných oscarových nominací), scénář je utrejch, který byl sesmolen v kómatu, režie neexistuje. Doporučuji tento seriál ignorovat. Za pěkným vizuálem se schovává nesledovatelná seriálová odpadní voda. Z Jareda Padalecki a Jensena Acklese budete mít noční můry. Pak teprve se (možná) dostaví horor. Jinak to totiž s hororem nemá nic společného a jen se to domnívá, že by to mohl nebo měl být hororový seriál. Hororový séroš to je, ale v jiném slova smyslu. 20% ()

BMW12

1. série - Vynikajicí seriál o Sammym a Deanu Winchesterových, kterým démon zabije mámu a přítelkyni. Do toho se ztratí táta a tak se ho oba bratři vydávají hledat. Je to nejlepší seriál ve svém žánru to bez debat. Když na to člověk kouká před spaním, tak se pak i docela bojí jít spát :-D Ale není to jenom horor, u tohoto seriálu se i zasmějete, hlavně Dean má supr vtipné hlášky. A koukám Jeffrey Dean Morgan si už v roce 2005 zahrál otce v seriálu Tráva a v témže roce hraje otce i tady v Lovcích duchů. Jinak co se týče postav Sammyho a Deana, tak více z této dvojice se mi líbí Dean, je to takovej tvrďák, má fakt dobrý hlášky, od první chvíle mi sednul. Pozoruhodné ale je, že já jsem v reálném životě jeho opak, já se podobám Samovi. 2. série Hned v první epizodě zemře jedna hlavní postava, ale to se dalo čekat, bylo jasné, že tato postava nevydrží v seriálu více než 1 sezónu. Jinak 2. série se táhne ve stejném duchu jako série první, lovení duchů, Deanovi super vtipné hlášky a hon na démona. Finále druhé série je velice povedené. 3. série Poté co Sam a Dean otevřely brány pekla a vypustili stovky démonů, tak je teď musí chytat. Do toho Dean uzavřel smlouvu s démonem a prodal mu svojí duši, tak se všemožně snaží z té smlouvy vyvlíknout. Velice se mi líbila epizoda s Duchobijcema. Naopak se mi vůbec nelíbila epizoda "Časová smyčka", kde si scénáristi vzali příklad z Hvězdné brány (kde tato epizoda byla a byla skvělá), ale vůbec se jim to nepovedlo. A největším a nekrájsněším pozitivem z celé třetí série je jednoznačně Ruby (Katie Cassidy) - ta je fakt nádherná! :-) Jinak třetí série je opět velice povedená, pořád si seriál drží tu nejvyšší kvalitu. Ve 4. sérii se na scéně objevují andělé, především Castiel, který je myslím velice dobrou postavou. Naopak mě tvůrci naštavali, že se v této sérii už neobjevuje Katie Cassidy, protože Ruby přešla do jiného těla. Jinak tato série se začíná pomalu lišit od těch prvních tří. Máme tady boj andělů proti démonům, kteří chtějí zlomit pečetě a osvobodit Lucifera. Dean už není tak silný jako dřív a Sam se mění v démona. Dokonce se oba dva proti sobě postaví. Ve finále této série je mnoho nečekaných zvratů a myslím, že tím je to finále velice povedené. 5. série se už poměrně dost liší od těch předchozích. A to v tom, že v této sérii je už minimum samostatných epizod, kdy Dean a Sam řeší samostatné případy. Celá série se už věnuje tomu, jak zabránit Apokalypse, jak zastavit Lucifera. Dokonce se Dean a Sam podívají i do nebe, takže můžeme vidět, jak tvůrci chápou nebe. Musím říci, že i tato série mě hodně bavila, že když ty epizody na sebe pořád navazují, tak je to ku prospěchu. Finále páté série se povedlo. Poslední epizoda byla dojemná, měla to totiž být poslední epizoda celého seriálu, jelikož tvůrce Eric Kripke naplánoval pouze 5. sérií a na dalších sériích už se jako scénárista nepodílel, tudíž je tato epizoda jeho rozlučka se Supernaturalem. 6. série je o třídu horší než předcházející série. Odehrává se tam hned několik hlavních linií, což má za následek, že je to trochu zmatek. Tvůrci po odchodu Erica Kripkeho už si asi takhle narychlo nevěděli moc rady a tak ze Sama udělali robota, z Castiela toho zlého, zabili spoustu vedlejších postav, už tam snad nikdo nezůstal. Co také uškodilo seriálu je to, že Sam a Dean nemůžou umřít, páč je Castiel stejně hnedka oživí. Finále série bylo taky takové napůl dobré. Ale i tak mě to pořád baví, já jsem zde vypsal pouze negativní věci, ale dal bych této sérii 4*. A tímto pro mě zatím Supernatural končí, jelikož další série nejsou nadabovány. () (méně) (více)

Lucasion

"Carry on my wayward son...There'll be peace when you are done. Lay your weary head to rest. Don't you cry no more..." Dva bratři se vydávají na lov. Jejich otec se ztratil a jediné na koho se můžou spolehnout je ten druhý. Sam (Jared Padalecki) a Dean (Jensen Ackles) jsou naprosto odlišné charaktery. Proto se stále špičkují a neustále doplňují. Supernatural mě chytl hned od prvního dílu a okamžitě se stal jedním z mých oblíbených. Přezdívka "moderní" Akta-X bych řekl, že je na místě. Seriály jsou velmi podobné. Taky zde najdete duchy, vlkodlaky, upíry, démony a další různé potvory. Soundtrack je parádní a vizuál je na dobré úrovni. Postupem času je seriál čím dál krvavější a nebojí se neodvracet kameru tak často. Každé série je naprosto odlišná od těch předchozích. Zatímco v první hledají bratři svého tátu, ve třetí se snaží zachránit Deana před peklem, v páté sérii se zase řeší Apokalypsa. Pouto, které mají dva bráchové je opravdu něco vyjímečného. Je docela poznat, že i v reálu jsou Jared a Jensen skutečnými přáteli a při natáčení seriálu se pořádně vyblbli. Za zmínku určitě stojí, že některé epizody jsou více než komické a nesmát se u nich nelze. Např. Když najdou kočičí pacičku, která nosí štěstí. Ovšem jakmile jí Sam ztratí, je to (srandy) smůly kopec. Nebo Dean chytne duchařskou nemoc a má panický strach. Dále určitě vzpomínám, jak Dean prohraje své roky života v pokeru a pak v 80ti letech má problém vyjít schody. Mohl bych tak pokračovat ještě dlouho. Supernatural ještě neskončil a i Osmá série má jistě co říct. Ovšem závěr páté série je něco mimořádného. Celý díl bych s klidným svědomím bral jako závěr celého seriálu. Díl Swan Song je od začátku do konce opravdu uměleckým kouskem na poli seriálu. Dojemný, srdcervoucí závěr. Někdy na to ani slova nestačí. Prozatím 10 sérií, desítky dílů, dva bratři a kupa písniček do auta. Nezapomenutelný seriál s vynikajícími herci. (100 %) ()

Galerie (3 819)

Zajímavosti (2 237)

• Postava Anny (Julie McNiven) se nápadně podobá historické postavě Johanky z Arku. Anna slyšela konverzace andělů (protože sama bývala anděl), proto musela zemřít, na rozdíl od ostatních měla vlastní názory, což byl další důvod, proč byla nenáviděna a nakonec zemřela, když ji archanděl Michael spálil na uhel. Johanka z Arku údajně mluvila s Bohem, jako bojovnice narozdíl od ostatních měla vlastní názory a pochybovala o své vládě, a proto byla popravena upálením. [Zdroj: supernatural.wikia.com] (GreatestFan)

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu