Si wang xie zhen

• Hongkong 死亡寫真 (více)

Jin s kamarádkou Jas studují uměleckou školu a Jin, jako jedna z nadějných talentů se zabývá hlavně focením. Jednou se připlete k autonehodě a mrtvá těla ji tak fascinují, že je musí fotit. Od té doby má takovou zvrhlou úchylku, že ujíždí na různých brutalitách, nechutnostech a morbidních věcech, včetně pokusu o sebevraždu a skoro zbláznění, které má kořeny dávno v minulosti. Jas jí však pomůže se této problematiky zbavit. Druhá polovina filmu však diváka zavede úplně jiným směrem. Na scéně se totiž objeví vrah, který týrá dívky, natáčí to na video, fotí, pak je zabije a výsledek pošle právě Jin. Proč asi? (Radiq)

heyda

Nápad se cení, jen škoda toho nesourodého zpracování. Přišlo mi, že se tam mísí příliš mnoho druhů hudby a podobné je to se střihem. Chvíli je jak utržený ze řetězu - člověk ani nestačí sledovat co se děje a potom z ničeho nic začnou dlouhatánské záběry, které zas nehorázně nudí. Pointa mi přišla taky docela jalová. Když už chci překvapit, tak trochu lépe Pangu, to jen pro příště. :) Díky velmi zdařené atmosféře a občas povedené audiovizuální stránce dávám 2 hvězdy. ()

2-Xtreme

Opäť raz som sa presvedčil, že Pangovci majú nehorázne veľký talent na horory. Tento film síce režíroval iba Oxide ale na filme sa podieľal aj jeho brat, ktorý bol producent. Ab-normal Beauty je ako dva filmy v jednom. Najprv ide o hlavne atmosferický triler a neskôr sa dej otočí o 360 stupňov a začína horor na aký sme zvyknutý hlavne z Hollywood(krv, násilie a nie bohviejaké vyvrcholenie) Samotný záver filmu sa mi až tak nepáčil a dosť mi to pripomínalo niečo medzi Hostelom a Saw III, ale tá prvá polovica naozaj stálo za to. Takú atmosféru nedokáže spraviť hocikto. Dávam 75% ()

kitano

Za prvu polovicu filmu by som kludne dal aj 6 hviezdiciek. Smrt ako umenie (akt smrti zachyteny na fotografii) je hlavnym nametom filmu a reziser za pomoci bombastickeho audiovizualneho spracovania vytvara krajne znepokojivu atmosferu. Audiovizual mal na moje zmysly skutocne intenzivny, tazky dopad, vytvarajuci pocit, ktory prekracoval hranice toho, co pozname ako strach. Reziser vo filme spaja viacero haklivych tem (nebudem sa o nich rozpisovat), ktore by sa dali onacit ako tabu, co este zintenzivnuje zazitok. Bez nadsadzky, treba povedat ze obcas je to silne kaficko. Velka skoda preto druhej polovice, ktora sa to vsetko snazi namotat na pribeh, ktoreho pointa/rozuzlenie nema s tou prvou polovicou prakticky nic spolocneho. Vsetko sa tak z artoveho pola presuva do komercneho, prichadzaju opozerane prvky, patos a atmosfera ide do haja. Nicto vsak, zazitok to bol aj tak dosti jedinecny a mam chut si to pozriet znova. (8.2/10) ()

petero

Sklamaný z amerického počinu The Messengers kde Pangovský rukopis je nechutne utlmený až na nulovú hodnotu (oproti tomu v amerických filmoch Johna Woo je ešte celkom dobre badať stopy jeho talentu) som si pustil Ab-normal Beauty a už od prvého záberu bolo jasné že tento film bude vizuálne niečo viac. Už úvodné titulky sú parádne. A potom prišli spomalené zábery do toho rázna nadupaná hudba, všetko v sýtych farbách, proste to čo mám na nich rád. Škoda že forma tentoraz prebila obsah. Námet je dobrý, všetko smerovalo k tomu že za chvíľku sa na plátne objaví prvý duch, no nič také sa nestalo a film sa držal ďaleko od mysteriózneho sveta. To bolo moje prvé sklamanie, ale až tak mi to nevadilo lebo i keď mám rád mysteriózne príbehy predsa len o tých duchoch tu je už dosť filmov. Takže toto nie je horor ale thriller. A thriller by mohol zachrániť dobrý scenár ktorý si tiež zobral dovolenku. Nie že by som potreboval detailné vysvetlenie, ale v podstate som sa ani nedozvedel či tie dve baby sú sestry alebo nie, či sú lesby ale asi hej, či to bol jej otec čo ju v mladosti obťažoval ale asi hej, postrádal som aj nejakú hlbšiu charakteristiku postáv, prečo zrazu jednu začalo tak fascinovať fotenie smrti a druhú nie a prečo jej z toho začalo prepínať a zjavenie úchylného mučiteľa bolo akosi príliš vycucané z prstu, nehovoriac o nevierohodnom deji. A to že dnes niekto nevie natočiť realisticky ako niekto niekoho zbije bolo už veľa. ()

sniper18

Je to zaujímavý psychologicky ladený horor. Má dosť dobrý príbeh o dvoch mladých priateľkách, ktoré vo voľnom čase radi fotografujú, až raz je náhodou jedna z nich svedkyňou autonehody so smrteľnými následkami a začne ju fascinovať smrť a všetko, čo s ňou súvisí a čím ďalej je tým viac posadnutá, čo sa jej priateľke vôbec nepáči. Spracovanie je na tom pomerne dobre, spokojný som hlavne s prvou hodinou, ktorá pôsobí celkom nepredvídateľne a je veľmi zaujímavé sledovať na tú postupnosť zmeny hlavnej hrdinky až po úplnú posadnutosť, celá táto časť pôsobí ideálne. Ale potom sa už všetko výrazne zmení, žáner sa omnoho viac priblíži k hororu, ale nanešťastie nie práve k takému typu, ktorý zvyknem vyhľadávať, navyše rozuzlenie, kto sa za tým ukrýva je kvôli dovtedajšiemu priestoru pre túto postavu úplne mimo, ale aj tak je to stále dostatočne zaujímavé kvôli očakávaniu, čo bude nasledovať a so záverom som spokojný, ten sa mi páči. Herecké obsadenie je výborné, stojí hlavne na hlavnej hrdinke a Race Wong túto úlohu zvládla perfektne, nesklame ani jej priateľka Rosanne Wong a ani tých pár menších postáv. Réžia a technická stránka sú skvelé, celá prvá hodina má vynikajúci audiovizuál, ktorý silno zvýrazňuje psychologickú stránku filmu, kvôli tomu sú viaceré scény dosť pôsobivé, zvyšok filmu už kvôli tématike nemôže byť až tak vizuálne zaujmavý, ale nemám problém. Síce si týmto hodnotením nie som úplne istý, tá fáza po prvej hodine si ho určite nezaslúži, ale prevládajú dobré pocity a keď si spomeniem na audiovizuál a výkon hlavnej hrdinky, tak musím hodnotiť takto. 71% ()