Dylan trpí nevyléčitelnou nemocí. Díky televizní show má možnost splnit si poslední přání.  Carol má jediného syna Dylana, který trpí nevyléčitelnou nemocí. Zúčastní se televizní show, kam je pozván, aby mu splnili jeho největší sen. Dylan si přeje strávit víkend se slavnou supermodelkou. Carol, kamarádi i celý televizní štáb jsou připraveni udělat cokoli, aby splnili jeho poslední přání. Dylana čeká nejlepší víkend jeho života! (oficiální text distributora)

Madluska

Nevím, jestli se u běžných komedií má bulit, jenže tohle ani nebyla běžná komedie. Smutný příběh kluka, který toho v životě ještě moc nestihl a už by se s ním měl loučit, tak nějak velkou zábavu k popukání neslibuje. Přesto je na co se dívat a nad čím přemýšlet. A sem tam i nějaký ten fórek zazněl (Máti: "Co já s tebou budu dělat?" Synek: "Pohřbíš mě!"). P.S.: Nevíte, kde je možné potkat charismatického sportovce s dobrým srdcem, otevřenou náručí, kukučem Johnnyho Messnera a hlasem Jana Šťastného? :-) ()

Ondis

Film se zajímavým scénářem, pěkným přáním, pěknou slečnou, u kterého si jistě odpočinete. Přesto to byla "komedie" lehce postavená na hlavu, jedna nemožná, nereálá situace střídá druhou a závěr ve mě vyvolává opravdu rozpačité pocity, ve kterých se mísí veselá atmosféra se smutnou. Lepší 3* ()

J*A*M*A*L

Před shlédnutím jsem se na film hrozně moc těšil, ale poté mě čekalo velké zklamání.Asi se už radši na filmy nebudu těit, protože pak to dopadá jak to dopadá.No všechno se mi prostě líbit taky nemůže a tohle se mi fakt nelíbilo.39% ()

peto580

Veľké plus u mňa za nepresladené scény, ozaj správny nadhľad, nenásilnosť a ľahkosť s akou to je zrežírované a dôstojný záver filmu. Jednoducho silné téma ,,Nikto nechce umrieť" podané tým lepším spôsobom. Film by bol tak na 3* ale to čo náš núti sa zamyslieť po skončení je na ďalšiu. ()

passat

V jedné nejmenované televizi dávali noční upoutávku na Poslední přání, tak jsem si řekl, že to bude pěkná kravina, ale aspoň u toho usnu. Jenže jsem neusnul a z původně trapně vyhlížejícího odpadu se vyklubal milý a vtipný příběh se smutně krásným koncem. 70% ()

Maryinka

Jedná se v podstatě o průměrný film, trochu přikrášlený (umírání na mozkový nádor v realitě je určitě jiné kafe), navíc na toto téma byla natočena již spousta věcí... snímku, u kterého jsem bulela jako želva, ale prostě pod 4 hvězdy dát neumím a ani nechci. ()

Mat21

Poslední přání aneb jak zemřít s úsměvem na rtech. Dylan Jameison coby šestnáctilený chlapec trpící nevyléčitelným mozkovým nádorem byl vybrán do televizního pořadu plnícího umírajícím lidem jejich poslední přání. Dylanovo přání se však vymyká jakémukoliv očekávání, rád by strávil víkend o samotě se zbožňovanou modelkou Nikki Sinclair. Splní se mu jeho naivní klukovské přání? ● Očekával jsem další z řady pubertálních komedií, avšak hluboce jsem se mýlil. O smrti se nežertuje a film Poslední přání je melancholickým snímkem o chlapci, který si plně uvědomuje poslední dny svého života. Není ztělesněním amerických neomezených možností, nic nám nenamlouvá ani neslibuje, snaží se vykreslit poslední dny Dylana reálným příběhem. Na prahu svého života a zrodu v život nový, který však Dylanův ateismus zarputile odmítá, ho v roli Hádese vítá zesnulý otec. Snímek nám současně ukazuje prostřednictvím Nikky pravou tvář většiny modelek: krásné sexy tělo, povahově mrcha k pohledání, ale kdesi uvnitř křehká, zranitelná a zlomená. "Jsem švorc... Můžu mít lacinější pohřeb." ║24.8.2009║ ()

atmen

Dylan umírá, moc času mu nezbývá. V soutěži si přeje strávit víkend ze slavnou supermodelkou a to se mu splní... Smutný film se dá udělat i tak nějak bez sentimentu a zvesela. Ale mě osobně toto zpracovnání tohoto tématu nebere. Mé mozkové závity, ač jde o komedie, nemohou uvěřit, že by teeneger, byl v tak nelehké chvíli nad věcí a nepropadal svému osudu... Dle hodnocení zde je můj pohled v menšině, ale podobně zaměřený ONE WEEK řadím mnohem výše, ale zde se nejedná o komedie - naštěstí. ()

chrispe

Nebylo to vůbec špatné. Nic převratnýho, nic z čeho "nebudu spát", ale bylo to příjemné. Příběh o něčem, trochu komedie tam taky bylo a každý tak nějak ví, kam to všechno míří. Škoda, že tomu chybělo něco, co by tento film vytrhlo z průměru, ale jak píšu... byla to dobrá podívaná. ()

E lan

Trošku tu hrajeme na city, malinko z toho číší vypočítavost, ale jinak to není špatně natočené. Hlavní protagonista působí důvěryhodně v puberťácké roli, modelka partnerka je totálně nedůvěryhodná a vše zachraňuje matka ze Sex ve městě. Je to takové odpočinkové pokoukání, které člověk nemusí moc bedlivě sledovat. ()

casef

Do komedie to má hodně daleko, sice se tam pár vtipných věcí objeví, hlavně na téma umírání. Naštěstí to ale nepůsobí nijak morbidně a spíše to celé odlehčí nelehkou situaci. Je to příjemné melancholické drama s typickým americkým koncem, ale nesnaží se to za každou cenu ždímat emoce. Celé to vede k úvaze, co by člověk udělal na jeho místě? ()

KdG

Jenom proto že je film smutný nemusí znamenat že je dobrý. Dějově byl průměrný, na koedii málo vtipný a na drama byl málo dramatický. ()

Anomiska

Film sa mi pacil az na ten koniec. Hrdina umrel s blazenym usmevom na tvari a to je vsetko. Neviem, mozno som uz zvyknuta na tak prekombinovane pribehy, ze v tomto mi nieco chybalo. ()

Bigwave

Co bych si asi tak přál, kdybych věděl, že brzo umřu. Jsem v pubertě, holky je jediné co mě zajímá. Je to jasné víkend s top modelkou. Moc příjemně laděný film. Prožíval jsem to jeho dobrodružství na sklonku života jako bych byl jeden s těch jeho kamarádů. Pouze mi to nepřijde jako komedie, myslím tím čistá komedie. Doporucuji. ()

cinema_cz

Nevyrovnané a neustálé balancování mezi teenagerovskou komedií a klasickým dramatem životní tragédie ubírá snímku na uvěřitelnosti. Scénář je občas přitažený za vlasy, avšak dokáže nabídnout i několik silnějších momentů. 60 (Ci 01/2008, str. 102) ()

SB

Jedná se sice o klasické téma a je jasné, jak skončí (jaké to překvapení pro některé), ale na to, že je to americké, se to obejde bez zbytečného patosu (např. v porovnání s Klepáním na nebeskou bránu). Takže žádný zázrak, na druhou stranu příjemné bez prázdného moralizování. ()

pOne

Neseděla mi ta kombinace dvou linek - nic moc teenagerské "komedie" a jakéhosi pokusu o drama (který fungoval jen velmi zřídka). Když k tomu připočtu naprostou neoriginalitu, TV vizáž a další neduhy, nemůžu dát víc než za dva. ()

chrchel

Je to už nějakou dobu, takže si film nepamatuju úplně, ale dramatická stránka byla dost strhující a kluk v hlavní umírající roli sympaťák. Možná jsem na konci i slzu uronil. Fajn film. ()