Jiřina Šejbalová v roli babičky, která chtěla být v rodině užitečná... Komedie vypráví o babičce Božence (J. Šejbalová) a jejím trápení. Ačkoliv je obklopená dobrým rodinným zázemím, cítí se nevyužitá a nepotřebná. Nemá žádné povinnosti, syn (V. Menšík) ani snacha (M. Myslíková) ji nezatěžují žádnými úkoly, ani vnuk (T. Holý) si její pomoci nežádá – a ona by tolik chtěla být užitečná. Babička se rozhodne odjet do rodného města navštívit svou starou kamarádku. Tu sice nenajde, ale přesto se její život změní – setká se totiž s mladou rodinou (L. Termerová a I. Vyskočil), která její pomoc, zdá se, bude velmi potřebovat... (Česká televize)

subic

Takové krátké televizní něco poplatné době vzniku. Ale vidět se to dá, ono vlastně stačí, že Šejbalová, Růžek a Menšík tam jen jsou, ani nemusí moc hrát. 5/10 ()

honzic

No překombinovaný film, kde byl velmi špatně využit herecký potenciál a k tomu ta hudba Štaidla k tomu ani moc neladí. Hodnocení: 45 % ()

Seteh

**45** Dílko, které neurazí, ale hlubší stopu nezanechá... chtěla jsem vidět něco s paní Šejbalovou, abych ji taky poznala v něčem jiném, než v "Takové normální rodince". A měla jsem radost z Nataši Gollové. Nemastné, neslané, nepříliš zajímavé... zanechávám dvě hvězdičky a jdu zas čumákovat na něco jinýho. :) ()