Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

waits odpad!

Jako první díly Heleny. Tvůrci si myslí, že sitcom se vytváří tak, že se naprosto nezajímavé, natožpak směšné, dialogy doplní huronským smíchem, herci se pak, aby kompenzovali nebo možná podpořili, čert ví, pitomost děje pitvoří nebo deklamují jako v oblastní Sokolovně v amaterském divadle. Myslím, že bych taky mohl být scénaristou. Nekecám. Latka je totiž tak nízko, že jím může být každý. Hlavně hodně samplovaného smíchu! ()

Tomco

marcina som neznasal, ale vcera ma pobavil na udelovani cien slavik 2007 :). styri hviezdy vsak davam dole hlavne za absolutne nesympatickeho krausa, ktoreho mam chut zaskrtit. trapny humor, prehravanie na kazdom centimetri..nuda, shit.. za zmienku stoji asi len vystrih viki rakovej. viac sa bavim pri teleshopingu. ()

Marys

Konečne slovenský povodný seriál, ktorý naštartoval vlnu či už dobrých, no skor menej dobrých počinov v seriálovej brandži. Prvá séria seriálu je jednoznačne najlepšia, druhou to tvorcovia trochu pomrvili, no tretia to vcelku zachránila. Škodaže sa dvojica Kraus a Marcin rozišla, takéto počiny Slovensko potrebuje ako soľ. ()

Marek1991

Spočiatku som bol prekvapený, že po dlhej dobe sa niekto odvážil natočiť niečo pôvodné a domáce s pár prvkami a inšpiráciou zo sveta. Pripadalo mi to celkom milé a občas vtipné. Nanešťastie ten humor bol skôr taký primitívny a ľudový, proste veľmi jednoduchý a miestami trápny a naivný. Postupom času sa z toho stala komerčná otravná zábavka riešiaca stupňujúce napätie medzi Maďarmi a Slovákmi, ale veľmi primitívne. Ja som to sledoval najmä kvôli novej postave a herečke, ktorá mi už vtedy prišla veľmi sexy a ňou bola a ešte aj je Viki Ráková, sestra výborného futbalistu, známeho najmä z Nitry, Róberta Ráka. Nemám však rád, ak sa niečo natočí najmä pre peniaze alebo z nutnosti, či snahy vyťažiť z minulosti a udržať sa za každú cenu, tu to nadväzovalo na Uragán a neskorší Hurikán, bola to veľká promaďarská záležitosť v dobe rozbrojov s miernou snahou upokojiť situáciu. Sledovať to však pravidelne to chce guráž. ()

MM_Ramone

Autorská dvojica Peter Marcin a Andy Kraus prišla s dovtedy pre slovenské komerčné televízie nezvyklým projektom. Natočili pôvodný sitcom. Seriál incesnovaných úsmevných príbehov obyvateľov jednej bytovky. Ako už i prostredie naznačuje, celé to je zamerané na nenáročnú "ľudovú" zábavu. Po ukončení natáčania vzniklo hneď ďalších pár podobných seriálov, ktoré sú však svojou kvalitou ešte nižšie ako "Susedia". ** ()

• Väčšina jedál, ktoré podáva Ildikó bola objednávaná z bratislavských reštaurácií. (Greenpeacak)