Dee Dee Ramone, vlastným menom Douglas Glenn Colvin, bol basgitaristom a jedným zo zakladajúcich členov legendárnej newyorskej punk rockovej kapely Ramones. Divoký rocker, ktorý mal počas svojho života neustále problémy s drogami, je autorom nejedného hitu týchto amerických priekopníkov punkovej hudby. Dokumentárny film zachytáva posledné dni jeho života. Krátko po natáčaní vo veku 50 rokov zomrel na predávkovanie heroínom vo svojom skromnom byte v Los Angeles. Bolo to 6. júna 2002. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Toto je dokument o človeku, ktorý zdobí moju uživateľskú ikonu tu na CSFD. Dee Dee Ramone, vlastným menom Douglas Glenn Colvin, bol basgitaristom a jedným zo zakladajúcich členov legendárnej new yorkskej kapely RAMONES. Nespútaný rocker, ktorý mal počas svojho života neustále problémy s drogami, je autorom nejedného nesmerteľného hitu týchto amerických priekopníkov punku. Tento film zachytáva posledné dni jeho života. Krátko po natáčaní zomrel na predávkovanie heroinom vo svojom skromnom byte v Los Angeles. Bolo to 6. júna 2002. Mal 50 rokov. Rebelský mladý fešák sa zmenil na unaveného, potetovaného, 50 kilového, starého narkomana. Punk nie je mŕtvy, ale Najväčší punkáč už odišiel. Odpočívaj v pokoji, Dee Dee. ***** ()