V roku 1978 zmizol bez stopy 12-ročný chlapec David Freeman (JOEY CRAMER), ktorý sa z ničoho nič objavil v roku 1986. Počas tých ôsmich rokov, keď bol nezvestný, David nezostarol. Prečo? Netreba sa čudovať, pretože David sa stal členom posádky mimozemskej kozmickej lode, s ktoru práve pristál na Zemi. Chlapec však teraz vládne zázračnými schopnosťami dokáže navigovať fantastickú kozmickú loď kamkoľvek, kam zatúži ísť... (oficiální text distributora)

TylerD.

"Potřebuju Ti naskenovat mozek, nebude to bolet." "Kolikrát jsi to dělal?" "Zero." :D Tohle byla roztomilá a vtipná dvojka, co by vydala skoro na seriál. Rodinný film, který u mě překonává běžné komedie. Jen bych si přál aby existovala i nerodinná verze filmu, kde po tom jednom úžasném zvratu (ze kterého mrazí a který se takhle dobře nepovede většině vážných scifi) nezačne dětské dobrodružství ale seriozní scifi, protože ten moment a celý námět na to má. Škoda, že se jí asi nikdy nedočkám. ()

ewing

Tento film ma naozaj pobavil aj ked uz davno nemam 12 rokov. Max a David vedu skvely rozhovor a ked Max zahlasil "complience" tak som fakt nemohol. Prijemny film, ktory nie je to sice na 100% ale ked vidim tie nizke hodnotenia, musim to vykompenzovat. PS: sarah jessica parker bola nesympaticka uz ked bola mlada... ()

sidzej

Priemerný rodinný film presne v duchu 80. rokov s peknou ústrednou melódiou a spočiatku zaujímavým námetom. Vadila mi tu Veronica Cartwright ktorá mi bola vždycky nesympatická, už od čias Votrelca, na druhej strane 12 ročný Joey Cramer bol charizmatický. Miestami nudné a zĺhavé ale na druhej strane aj hravé, nevinné, skrátka nasiaknuté 80. rokmi preto dávam nakoniec slabšie 3* , Alan Silvestri zachraňoval čo sa dalo ()

JohnnyD

Myslím si, že najväčším problémom tohto filmu je to, že je nekompromisne určený pre deti do 12 rokov. Dialógy medzi chlapcom a počítačom navyše pôsobia dojmom, že nielenže boli dvanásťročným určené, no i písané. Dobová atmosféra je vystihnutá dobre, ale nie tak ako to chceli tvorcovia. Odstupom času tá fascinácia technológiami a bláznivé účesy pôsobia zábavne, ale to čo tvorcovia mysleli ako zábavné časové paradoxy už tak vtipné nie sú (i keď dialóg o Starskym a Hutchovi, Princeovi, new wave a Bee Gees ma pobavil :)). Občas dobrá hudba a atmosféra doby nestačia na to, aby film vytiahli z jednohviezdičkovej bažiny. ()

Anderton

Trochu nadhodnotím, keďže tento kúzelný film a esencia osemdesiatok je u nás prakticky neznámy a nerozumiem, prečo sme ako deti naňho nenarazili v televízii. Prvá takmer polovica je mysteriózne sci-fi, kde sa partia vedcov snaží dôjsť na kĺb záhade zmiznutia a opätovného návratu dvanásťročného chlapca. Druhá časť by mohlo byť vesmírnym dobrodružstvom, ale ostávame na Zemi. Ale aspoň rozhodne nie nohami na Zemi a navštívime niektoré kúty sveta. Postupne pribúda humor a keď príde na vec, mimozemšťan sa ukazuje ako slušný hláškar. Mimochodom interiér lode je excelentný, tento dizajn by sa uchytil aj dnes. ()