Pár s dítětem se nastěhuje do nového domu. Je to skvělý zrenovovaný starý dům ideální k tomu, aby začít žít jako rodina. Pár odpočívá po únavném dni a najednou uslyší z babyfonu nainstalovaném v dětském pokoji, nějaké divné zvuky. Později zjistí, že v domě nejsou sami a že existuje někdo, kdo také každou noc tráví čas u jejich dětské postýlky.... (LIVINGDEAD)

PetrPan

Že bych se u toho posral strachy, tak to rozhodně ne. Ale nemůžu říct, že bych se nudil. Příjemně odsýpající duchařina, která se změní v něco trochu jiného a to bylo přesně to, co mi nakonec až tak nesedlo. ()

iamek

Asi nejlepší díl ze série Películas para no dormir. U snímku se sice bát asi nebudete, ale scénař je dobrý a napínavý. Konec se mi taky líbil, ale jak už píše J*A*S*M mohl být trošku delší, ale na druhou stranu radši trošku kratší s pořádnou gradací než delší a nudný. ()

heyda

Španělé opět vytasili ostré hororové náboje. Tenhle horor není moc o lekačkách, ani moc o krvi, ale především o zajímavém a originálním příběhu s nervydrásající atmosférou a to nemluvím o absolutně výborných hereckých výkonech. Jednoznačně si u mě Španělé udělali další velké hororové plus. ()

mat.ilda

Krásný starý dům postavený na solidních základech stejně, jako tato skvělá duchařina, budující na obyčejném lidském strachu z tušené představy, s adekvátní reakcí na odehrávající se úkazy - věc, která mně způsobí šok, samozřejmě v hrůze odhodím, při noční výpravě za podezřelým zvukem logicky rozsvítím světla, když narazím na nevysvětlitelnou událost, zachvátí mě panika - zkrátka, je tu kladen důraz na přirozené chování v nepřirozených podmínkách, s čímž má současný hororový žánr velké potíže - ne tak La habitación del niño. Ze správné atmosféry ho usvědčuje několik faktorů: moje tři úleky, z nichž jeden byl silně infarktový, nedůvěřivé naslouchání nočním zvukům po projekci, doprovázené zlověstným vrčením mého psa s pohledem upřeným do jednoho fleku (toho nejtemnějšího v místnosti, samozřejmě) a konec bezstarostným pohledům do webkamery ... a taky velká chuť podívat se na další kousek série Peliculas. ()

GigaPudding

Chvilky jak z nejlepších epizod Krajních mezí si tu užije rodinka nastěhovaná v prokletém domě, hlavně manžel teda. Lekačky v záběrech, které by člověk normálně čekal, ale tu překvapí, protože se stanou během chvilek, které obvykle lekačky neobsahují, a kdy nic nenasvědčuje, že by odněkud něco mohlo lekat. :) Úplně jiný styl než Para entrar a vivir točící se okolo úplně jiných hrůz, ale silné je to úplně stejně. Jeden velmi známý film je tu silně znát, ale není z toho kopírka a stáčí se do jiné, strašidelnější roviny. :) ()

eraserhead666

Na televizní film je to teda hodně dost povedený horůrek a já být jeho producentem, vůbec bych se nerozpakoval ho šmahem prohnat kiny. Je to nabušené napětím a až paranoidně hysterickou atmosférou, že by se dala krájet. Povedené lekačky. Dobrá zápletka (sice nijak extra originální, ale poprali se s tím fakt zajímavě). Tu filosofickou tezi o kočce v krabici jsem měl vždycky rád a připadá mi dost zajímavá. Když jsme se ženou vybírali pro malého chůvičky, nabízeli nám i něco podobného, co používají v tomhle filmu. No, ještě, že jsme to nevzali:-) Takhle občas na ty klasické chytneme jen sousedy. 4,5* ()

SOLOM.

Hurá“ na počtvrté jsem se konečně dočkal a hororová čest španělské série Películas para no dormir byla zachráněna. Toto ovšem trvalo, ale režisér Iglesia vytáhl opravdu povedený kalibr. Asi jedna z nejlepších „televizních duchařin“, jakou jsem měl možnost doposud vidět. I přes několik slabších pasáží, jsem si děj celkem užil, akorát mne štve několik nezodpovězených otázek, ke kterým mne dovedly některé scény a situace. Hlavní zásluhu na kvalitě filmu má především skvěle vybudovaná atmosféra a ucházející herecké výkony. ()

Morholt

Strašidelný dům, paralelní světy i duchové, projevující se skrze techniku. To všechno narvané do hodiny a čtvrt. Temný začátek hodně navnadil a ačkoliv to pak nabralo trošku jiný směr, bavil jsem se. Ne že by se tu odehrávalo nějaké výrazné sterašení provázené scénami, z nichž by šel mráz po zádech, ale pořád tu byla vcelku originální zápletka, solidní herci a fajn konec. Jeden z těch lepších Películas. 70% ()

JohnCZ

Slušný thriller, který děsí spíše okrajově a jen v první půli. Jakmile se odhalí pointa, strach jde do kytek, ale originalita v "haunted house" námětu se cení. Závěr ovšem filmařsky moc nefunguje a působí dost amatérským dojmem. Zejména finální naháněčka je spíš úsměvná než napínavá. ()

Nick Tow

Pravdu dí Mr. Apache, když o Películas říká "fucking scary" a nejenom díky této vzácné ingredienci předstihuje Iglesias svým filmem současnou hororovou produkci o koňskou délku... Pátou hvězdičku mi spolykalo mírné zklamání z poněkud "ufiknutýho" konce. Tak bravurně rozjetý biják si zasloužil o fous drásavější a méně očekávané finále. Zatímco v muzice jsem vždy razil heslo: "méně Iglesiasů", v hájemství horroru razím slogan: "více Iglesiů"... ()

Astaroth12

Tu sa silno myslelo na detaily. Je to depresívna snímka, plná psychologických momentov, plná dohadov, šialených rozhodnutí, ale hlavne plná napätia a atmosféry. Film bol naozaj plný atmosféry a v sebe mal silno rozvinuté tajomno okolo príbehu, mystérium silnelo každou ďalšou scénou. Film mal krátku stopáž a to malo za následok, že sa tam stále niečo dialo a film nenudil. Len to úplné finále bolo už len odfláknuté a vypustené, tam to mohlo byť aj menej predvídateľné.. ()

Sandiego

Sice originální, ale pro mě trochu zdlouhavé a rozhodně mě z toho nemrazilo jako z ostatních španělských hororů. ()

iolaos

Nezáživný rozjezd a unavenou první polovinu filmu vynahradí na jedničku zvládnutá polovice druhá. Baby's Room se nabízí srovnávat (kvůli motivu dětiček) se svým pozdějším quassi trhákem El Orfanato (2007) ze stáje producenta Del Tora, a ikdyž tento horror dostává od svého bratříčka co proto v dovednostní souteži ve vizuálu, po stránce napětí mu vrací direkt právě on. A k tomu zde nenajdeme profláknuté dějové zvraty viděné nesčetněkrát. Spokojenost. 7/10 ()

Dubro

Pri ľakačkách sa driemajúcemu divákovi ujdú dve tri kvalitné facáky, čo ho natoľko preberie k životu, že pri tejto remeselne dobre zvládnutej vzduchárčine určite nezažmúri oko celých 77 minút. Iglesia rozhodne príjemne pobaví (a prefacká). 6,88 z desať celých nula. ()

humanbeing

La habitación del niño je jedna z nejlepších duchařin, které za poslední dobu vznikly a nebýt krátké minutáže, hodnotil bych možná ještě o jeden bod výš - závěrečná část by klidně šla ještě nějakých dalších patnáct minut stupňovat. Film doporučuji hlavně těm, kdo se chtějí u horroru po nějaké době zase pořádně bát a ujít by si ho neměli ani ti, kteří se upadajícímu duchařskému subžánru začali vyhýbat, ať už třeba kvůli malému množství nových nápadů. ()

TomikZlesa

Brutálně nadhodnocený film, jako horor naprosto neobstojný, kdybych měl hodnotit film právě jako horor bylo by to za 1*, zajímalo by mě z čeho tady byla většina tak posraná, asi z toho kdy už se začne něco dít. Naštestí se film pak z rádoby hororu proměnil ...no ve scifi/thriller ?? možná, ale celková pointa s měr filmu byl mnohem lepší než kdyby se i dál jednalo o duchařinu jak se z prvu zdálo. Leonor Watling moc pěkná ženská ! Stopáž hraje jedine ve prospěch filmu. ()

SeanLSD

No DO PEKLA! Nehorázne nápadité, brutálne atmosférické a kurevsky chytré psycho! VEĽKÝ REŠPEKT! Klasická duchárska historka podaná tak, že mi vyrazilo dych a nie raz! Je až neuveriteľné, koľko toho dokázal de la Iglesia do tej čosi vyše hodinky napchať. Človeku sa zdá, že sa dlho ani nič poriadneho nedeje, ale ľakačky, hoci najklasickejšie, ma držali napruženého ešte hodinu po skončení. Je tu humor, je tu láska, vedecké opodstatnenie teóriou o paralelných svetoch, všetko na vysokej úrovni a rozumné, a je tu fantasticky stupňované napätie, čo sa vyrovná vrcholom žánru. Geniálny malý film, vzrušujúci a desivý, po ktorom som vskutku zaspať nevedel, a to sa už dávno nestalo! ()