Píše se rok 2019. Zemí se přehnala neznámá nákaza, která přeměnila naprostou většinu všech obyvatel v upíry. Lidé teď patří mezi ohrožený, podřadný druh. Jsou nuceni se ukrývat před upíry, kteří je usilovně udržují na pokraji vyhynutí, aby se měli čím živit. Edward Dalton (Ethan Hawke), vědec, který se odmítá živit lidskou krví, se snaží vytvořit umělou krevní náhradu, co by dokázala udržet upíry při životě. Času a naděje ale zbývá jen velice málo – než Ed potká Audrey (Claudia Karvan), lidskou ženu, která mu pomůže k překvapivému objevu. Vyzbrojen informací, za kterou by upíři i lidé byli ochotni zabíjet, je nucen pustit se do nebezpečného boje, který rozhodne o osudu lidstva. (oficiální text distributora)

PDcz

1* bod Právě jsem zjistil, že jsme zcela opomněli okomentovat tuto perlu :-D A jelikož jsme tím zcela výrazně oslabili kultruní život, napravíme to. [X] Minus 1* bod Vy5erte se už na upíry!!! [X] Minus 1* bod Když už zae upíři, chtělo to víc promyslet. Původně to vypadlo zajímavě, ale úplně to vyčpělo až do úplné kraviny. [X] Minus 1* bod Nakažlivá - tedy léčivá krev, kdy se upíři ... ach jo [X] Minus 1* bod Protože je to psáno po takové době a protože jsem si musel dát galerii abych si vůbec vzpomněl o čem to bylo a protože se mi to tak rychle vrátilo jako nehezká vzpomínka [X] Prosím o film o upírech, co nebudou modří, nebudou světélkovat, nebudou jezdit a upířích autech, nebudou po sobě střílet šípy.. mám v tom už takový zmatek... ()

Kacenka_ odpad!

Twilight od Lionsgate-u, hviezdicka za to Underworldovske komercne spracovanie.. upiri co: -necitia ludi na okolo ?? -co prehltaju krv? -co vyzeraju ako z Bioshocku ? kravina zaujmave komentare Al Koholik, šáh minazadek EDIT:: pozeral som to druhy krat, hviezdicka sla prec.. ()

Hapretor

Takže asi takto: Ethan Hawke je mi protivnej a Willem Dafoe má podle mě fakt divnej obličej. To důvody proč tyto herce nemusim. To ale neovlivnilo moje hodnocení, co ho ovlivnilo je pojetí filmu jako takové. Když už je ve filmu zmínka o viru, a to velmi nebezpečném viru, tak se prostě jedná ve výsledku o mé oblíbené zombies. Tady! - místo toho upíři? Chápu, někdo konečně se snažil být inovativní, ale podle mě trochu ujel. Film nejen že mi nenabídl něco očekávaného, zábavného a zároveň napínavého, ale i degradoval svým pro mě debilním dějem filmy, které upíří rasu "uctívají" z toho lepšího, záživnějšího a hlavně mystičtějšího pohledu. Vzhledem ke všem slabším filmům, co mě více zklamaly než potěšily na dvě *, vzhledem k těm upírským filmům, co mě chytly pouze jedna *, spíš odpad. Tento film se nedá dát do stejné škatulky jako např. Blade I., Od soumraku do úsvitu či 30 dní dlouhá noc. U mě špatný. ()

sbl

Upíři zase trochu jinak. Bohužel pro mě trochu zklamáním dirigování bráchů Spierigů. Vůbec mi nesedí mix béčkové řezničiny a stylového upírského dramatu s překvapivě chytrou pointou. Teď jenom zjistit, který z dvojice je pro co a zkusit to znovu v jiném filmu. Tak jako film, i moje hodnocení je proto rozpolcené 50%. ()

Toka

Svět kde vládnou upíři a lidi jsou v na pokraji vyhynutí. Prostě pecka! Bohužel, bohužel, ač se snaží, zapadají do průměrnosti akčních filmů. Něco tomu prostě chybí a to mě hrozně mrzí. ()

REBARB0RKA

Škoda, že ten film nevybředl z průměru. Námět je zajímavý, herci dobří, ale někde se něco pokazilo a ve výsledku je ten film takový... bezkrevný. ()

johnywalker

filmy s upíry mám rád a tenhle film mě opravdu lákal... v některých částech mi film připomínal Saw - ta krev byla všude, ale to nevadilo... 70% ()

DHDV

Pokud by měl film jiné (méně slavné) obsazení, bylo to velké plus. Takhle dávám hodně slabé 3 hvězdy. ()

Páně

Svítání splnilo přesně do puntíku má očekávání. Totiž ukrátilo mi čas na noční směně, víc jsem od něj ani nechtěl. Upírská psychosociální sonda není špatným nápadem, škoda jen trochy té nechtěné směšnosti. Ovšem našly se i dobré momenty a tudíž je to nakonec čistý průměr jak vyšitý. V době vzniku byla upírská tématika na vrcholu a tak nelze nikomu vyčítat, že toto dílo z toho vaří měrou vrchovatou. ()

J. T. Kirk

Průměrný horor s upírama. Je zajímavý nápad, že jsou dominantním druhem na Zemi upíři a lidé jsou lovná zvěř, když to bylo vždycky naopak. Možná tento fakt drží tento film mezi těmi lepšími. Nevím co víc bych k tomu napsal. Podívejte se na to a udělejte si o tom obraz sami. ()

sadlokan

Fantaskní svět,ve kterém získává převahu agresivnější rasa upírů.Původní lidstvo stojí před vyhubením,malé množství se chová na krev v "krevínech"a hledá se náhražka pravé krve.Náhodný objev zpětné mutace upíra na člověka ovšem nikoho příliš neoslovuje...Analogie s chováním farmaceutických firem.Ty také nemají zájem někoho úplně vyléčit,když můžou z lidí jen tak pomalu"vysávat krev"!Fantaskní svět? ()

Luk Skywalker

Na to, že je jen lidský svět převeden do upířího to je nečekaně povedené. Nějaké chybičky tam jsou, fakta nabízená ve filmu musíte přijmout (prostě je to tak a nemůže to být jinak). Škoda velice otevřeného konce, tím tento film budí dojem, že se jedná o pilot k seriálu. Ale jinak je to zdařilé i přes malý rozpočet. ()

Rockerman

Další z řady filmů, které ač mají výborný nápad, nejsou dotažené zcela do dokonalosti. A je to opravdu škoda, protože myšlenka dát celý svět k dispozici upírům, kteří pak hladoví, protože lidí je velký nedostatek se mi velmi líbí. Jenže scény, které měly být hrůzostrašné jsou spíše úsměvné. Platí to zejména o scéně, kdy se upír-mutant dostane do Edwardova domu a také závěrečné vzájemné požírání se, vyznívá jako parodie. Jsou tu i povedené pasáže, např. "poprava" pochytaných mutantů. Navíc ani dialogy nejsou rozhodně ozdobou tohoto filmu. Přesto všechno lze říci, ža jsem se bavil při dobrém filmu, který však měl být výborný. 3 a půl *= 70%. ()

Heroine

Někdo se tu hrozně snažil. S obsazením, s trikama, se zápletkou... Ale výsledek je spíš trapas, jako vždycky především oslavující lidskou rasu. Nic moc. ()

MickeyStuma

Výborný originální námět tohoto snímku bohužel nebyl zcela využit. Byť je to natočeno brilantně, je zde spousta hluchých míst, které brzdí tempo a vyloženě nudí. Nedotažené scény nezachrání ani časté hláškování. Buď to mělo být více hororovější, anebo akčnější. Použité různé filtry nejsou na škodu, neboť alespoň zvýrazňují atmosféru. Temnotu tu však divák bude hledat marně. Oko potěší vynikající kamera, ucho zase použitá hudba. Škoda. Mohl to být vcelku zajímavý biják. ()

burton

Vidíte, tohle mě nikdy nenapadlo, že by taky upírům mohla někdy dojít lidská krev. Naštěstí tu máme hodného hematologa, upíra vegana Ethana :), který je přímo pro takovéto role předurčen. Zatímco někteří z nás se vlivem Twilightu a jemu podobným, touží státi upíry, zde tento uvědomělý vědec, přežívající na umělém krevním patoku, zjistí, že naopak stát se opět člověkem a být smrtelným teplomilným savcem něčeho jiného, než je krev, by mohlo mít nějakou budoucnost. Takže mě se to líbilo. ()

drankeryth

Nooo, mohlo to byt aj lepsie, som z toho troska sklamany. Ocakaval som tam toho viacej zo strany upirov. Akcii by bodlo aj castejsie vidiet vo filme, ale bohuzial sa tak nestalo. Nejake akcie su vo filme a nevyzeraju zle. Trosku roztiahnute dialogy ma obcas nudili a film tak u mna potopil do hlbociny, kde nie je skoro sanca na vynorenie. Celkovo je film na hranici priemeru a tak k filmu sa uz urcite nebudem vraciat v buducnosti, aby som si zopakoval pozriet tento film. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Kapitán Blood ve vesmíru

Kapitán Blood ve vesmíru

04.08.2009

Včera jsme tu měli piráty karibské, dnes se střežte pirátů vesmírných. Studio Warner Bros. se rozhodlo natočit novou verzi klasického dobrodružství z roku 1935. Captain Blood byl jedním z filmů,… (více)