Kdo může za globální oteplování?

(TV film)
  • Česko Velký podvod s globálním oteplováním (více)
všechny plakáty
Velká Británie, 2007, 74 min

Režie:

Martin Durkin

Scénář:

Martin Durkin

Patrick Moore

Globální oteplování hýbe světem. Zdá se, že většina odborníků se shoduje v názoru, že za růstem teplot stojí oxid uhličitý produkovaný průmyslovou výrobou, spalovacími motory a konečně i mnoha domácnostmi. Tento názor sdílí také mnoho politiků, publicistů a patrně i většina veřejnosti. Najdou se ale i vědci, kteří jsou pevně přesvědčeni o tom, že změny klimatu mají jinou příčinu. Vysvětlují je střídáním teplých a studených období v historii naší planety nebo vlivem slunečních skvrn. Své názory jsou schopni také seriozně podložit. Nesouhlasit s většinou ale nebývá jednoduché... (oficiální text distributora)

masik

Nevím čemu věřit, ale přijde mi prostě logičtější, že za ovlivňování teplot na Zemi může činnost Slunce, které je 333 000 těžší než Země a jeho objem je 1,3 milionkrát větší než objem Země, než spalování (ikdyž velkého množství) fosilních paliv. ()

pOne

Nemám problém s tím, poslechnout si názor z druhé strany. Nemám ani problém s tim, že dokument (zřejmě - podle hlasů odborníků) nevyjadřuje "objektivní pravdu" (i když - co to je, že?). Nejsem odborník na dané téma, tudíž nevím, kde je pravda. Ale klidně shlédnu i informace o tom, že boj proti globálnímu oteplování stojí spoustu peněz, vytváří umělá místa (možná na úkor něčeho prospěšnějšího), vytváří prostor pro maximálního zdanění "dýchání vzduchu" atd. Já osobně zastávám ten názor, že k přírodě se člověk musí chovat ohleduplně a pokud je reálné, abych si koupil auto, které má nižší emise, tak si ho koupím - ne kvůli oteplování, ale kvůli tomu, že míň čoudí a má menší spotřebu :) Pokud můžu přispět k šetření přírody a zdrojů tím, že třídím odpad, používám úsporné žárovky apod., tak to dělám. Prostě vše v rámci možností, za použití rozumu. Film mi přišel místama trochu monotónní. ()

Stanger

Když Michael Moore natočí dokument proti Americe, dostane na CSFD 80%. Ovšem, když někdo natočí dokument,který je proti v současné době populárnímu globálnímu oteplovánní,tak na CSFD (a nejenom na CSFD) dostane něco kolem 50%. Myslím, že tady nejde ani o kvalitu dokumentu,ale o to,že tu naprostá většina lidí vyznává teorii globálního oteplování,která je prosazována na každém rohu, a cokoliv co jde proti proudu naprosto odsoudí aniž by o tom přemýšleli. Pokud tento dokument nedonutil některé lidi trochu přemýšlet,tak už asi nic. Moje hodnocení je jasných 5 hvězdiček. ()

EnneX

Jen žasnu jak opravdu mediální masáž dokáže naprosto odrovnat lidi a slepě věřit tomu co nám média cpou - tak trošku mi to připomíná film Vrtěti psem - kdy vytvoří fiktivní válku a všichni tomu uvěří. Opradu jen to, že někdo dokáže dát tenhle dokument do odpadu utvrzuje můj názor o totální machinaci lidí. Chtělo by to trošku vidět obě strany a víc přemýšlet. Takový dokumenty jako Zeitgeist apod.. jsou toho důkazem. Svět opravdu není jen to co nám cpou v mediích. Mediální masáž ohledně globálního oteplování má jen za následek abychom platili opět víc na daních za vše snad i za to že dýcháme vzduch! Vše je jen a jen o penězích a ovládnout svět to je přání mocných lidí. Takových věcí už bylo a pořád se to jen opakuje. Mělo by být víc těchto dokumentů a řešit tu něco o zaujatosti???Myslíte si, že projev Václava Klause se nedočkal patřičné zaujatosti? Jakýkoliv dokument který tvrdí o tom, že za globální oteplování můžeme my lidi nikdy nedá prostor druhé straně, tohle si uvědomte! Opravdu skvělý komentář od Horaka. ()

Lazio

Je jedině dobře, že ke každému názoru existuje protipol. Ačkoli by se o objektivnosti některých tvrzení dokumentu daly vest dlouhé polemiky, ukázal "The Great Global Warming Swindle", pro mnohé tak kontroverzní snímek, i řadu logických poznámek a faktů, o kterých environmentalisté velice neradi slyší. Při vzrůstající agresivitě proti každému, kdo se odváží pochybovat, je snímek zásahem do černého. Škoda jen, že se nedržel pouze ověřených faktu, ale zajížděl i do vod velmi podezřelých, čímž se pak ve své podstatě nijak nelíší od extrému opačneho. Tak či tak se jedná o zajímavé dílo, které stojí za shlédnutí - 70% .......... Dokument však ukázal ještě jednu věc. A to i přímo zde na csfd. Poodhalil "objektivnost" mnohých uživatelů, kteří se nedokáží přenést přez své názory na věc a hodnotí dobře nebo špatně pouze podle toho, co si o globálním oteplování myslí a ne podle zkutečné kvality snímku. Je to možná politování-hodné, nikoli však překvapivé. ()

Otan

Je to náročný,ale abych nezdržoval tak jen toto:Kousek pravdy mají asi všechny strany,ano i náš prezident,ale pro mne je důležitý,že na globálním oteplování je možno vidět i spoustu jiných věcí o kterých ani nepřemýšlíme a kde prohráváme svůj zdravej rozum buď s tím ,čemu jsme schopni věřit,na co koukáme a nebo s globalizací jako takovou.Díky za to ,že jsem pochopil,že není úplně vše tak,jak se nám dává.55% ()

bi5hop

Jestliže jsem dokumentu "Nepříjemná pravda" dal 2 stár, dvě stár tomuhle dokumentu musím dát taky :D Proč ? Protože je to stejný propagandistický škvár jako Al Goreovo dílko. Oba tyto dokumenty jsou vyrvané násilím z celkového kontextu, kde na jedné straně jsou populisté, kteří problém nafukují a dělají z komára velblouda a na straně druhé zarytí popírači, považující skokové, či nepředvídatelné změny za něco nemyslitelného. Solidně vystupující vědec se nikdy nebude tvrdošíjně zastávat jakési "nemožnosti" protože tabulky a jejich ega nelžou, že ne? Pochopitelně teď mluvím o něčem tak neskutečně komplexním jako je planetka země a vše, co ji ovlivňuje. Ani jedna strana prakticky nezmíní, byť jen náznakem, pochybnosti o vlastní tézi, což je kurva základem vědy a tím při prezentaci motivuje ostatní ke společnému vědění, ale to se neděje, stejně jako náznak, pro solidní věděckou diskuzi na úrovni, prostě Occamova břitva je bůh a tečka. Co to vypovídá, jak o tomto dokumentu, tak o jeho protějšku ? Nic než rozdílné způsoby, jak podsouvat lidem, aby si mysleli to, co si jiní přejí, aby si mysleli. Dvě stár za pobavení. ()

limited odpad!

Co si budem povídat úroveň tohoto dokumentu pohybuje se hluboce v suterenu, ne-li v žumpě. Vše se žene o oparu nestydaté propagandy, vědci (vlastně to nejsou ani všichni vědci:) každou chvíli pronášejí ,,thats simply not true" a v mnohých případech navahájí udělat ze sebe totální šašky (to samozřejmě jejich záměř nejspíš nebyl:). Prostě trapný pokus za každou cenu vyvrátit, to nad čím nikdo, kdo má trochu zdravého rozumu, nebude pochybovat. ()

fishbonik

viděla jsem různé dokumenty o hrozbě globálního oteplování a tohle je vlastně jediný dokument, který to popírá, ale stejně mě tak nějak přesvědčil, že s fenoménem globálního oteplování je něco v nepořádku....no uvidíme....pravda asi bude někde mezi tím ()

losmachos

Odpad a podobne hodnoceni vypovida pouze o inteligneční omezenosti uživatelů, kteří nechtějí slyšt argumenty protější strany sporu. Zkuste si zajít například na přednášku historické geologie na PřF UK, aby jste si rozšířily vaše omezené obzory. ()