Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Baštýř a pytlák, to nejde dohromady. Během let se z jejich střetů stal téměř sport. Pytláci Vejrové nebyli nikdy chyceni při činu, ačkoliv baštýř Václav (L. Kostelka) své léčky neustále vylepšuje. Přesto je tu jakási nevyjádřená, pečlivě opatrovaná, velmi hluboko schovaná nitka porozumění vášni otce Vejra (Z. Řehoř) a jeho syna Josky (J. Lábus). Není to obhajoba pytláctví, ale snad sympatie ke klukovinám dospělých mužů, k zápalu pro věc, k úsilí, s nímž se tito dva mužové, trochu komičtí ve vážnosti svého počínání, plíží nocí v rybníku a s dětinskou radostí z něho kradou ryby… (Česká televize)

(více)

Recenze (15)

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Televizni komedie, pro me trosku narocna na pozornost. Prostredi rybaru a pytlaku, vsichni jsou si takovi podobni...ale uplne marne to nebylo. Potesila ucast Lucie Zulove. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Jako rybář nemám samozřejmě v oblibě pytláky. Nicméně hodnotím-li nezaujatě, příliš mě toto Haškovo dílo nenadchlo, přestože spoluautorem scénáře byl Miloň Čepelka. Rozjezd je takový unylý, linie příběhu s krávou předvídatelná. Nakonec sice do sebe všechno hezky zapadlo, ale chybí mi rozuzlení osudů pytláků. Také projev Vladimíra Hrubého byl časem otravný, tento herec se hodí skutečně raději do menších rolí. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Povídky Jaroslava Haška bývají většinou zárukou kvality a pobavení. Vít Hrubín Historky z Ražické bašty natočil přesně s tou malebnou dobovou atmosférou i s nářečím venkova a Jižních Čech. Všechny postavy a roličky mají ducha a kouzlo Haškovy obrazotvornosti. Je to zkrátka tam a herci si hraní očividně užívali. Scénář napsal odborník na téma vzatý, cimrmanovec Miloň Čepelka a bývalý cimrmanovec Jiří Šebánek. Plynulost děje podbarvují klarinety a akordeony, jejichž autorem je Jaroslav Krček, umělecký vedoucí souboru Musica Bohemica. Kompletně velice povedené dílko. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama