Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

Pilda17

Včera jsem viděl s Ryanem Goslingem "Svatý boj", musel jsem se smát .. Nemastná a neslaná komedie, která bohužel až na herecké výkony za nic nestojí. Příběh se tváří vážně, ale přitom nemá co nabídnout a bohužel děj tomu moc nepomáhá. Goslinga uvidím ve filmu rád a jenom díky němu jsou kvality zlehka vidět, jinak je to nuda a šeď .. 4/10 = 48% ()

hellstruck

Zdání klame. Podle všeho bych řekla, že půjde o komedii a ono to nakonec bylo vtipné jen zřídkakdy. Jedná se spíš o celkem smutný příběh dojemně stydlivého a nesmělého Larse, kterému se všichni snaží dohodit nějakou přítelkyni. Když už si o něj jeho bratr s manželkou začnou dělat starosti, objeví se Lars u jejich dveří nadšený s tím, že má dámskou návštěvu. Kdo by ovšem čekal pannu z plastu a to, že se k ní Lars bude chovat jako k opravdové dívce? O Ryanových schopnostech už dávno nemám pochyby, ale že zahraje nepřitažlivého podivína tak věrohodně jsem nečekala. Celé to stojí právě na jeho výkonu a na tom smutném nepochopeném pohledu :). Kromě něj se mi líbilo, jak se k jeho bláznovství postavilo okolí, takové tolerance by se mu ve skutečném světě asi nedostalo. Celý příběh ale za moc nestojí, chvílemi jsem se dost nudila.. ()

-bad-mad-wolf-

Téma jak vystřižené z komedie pro náctileté, na něm vybudovaná překvapivě kvalitní studie lidských citových poruch a nedostatků. Larsův příběh zrcadlí tragédii těch z nás, jejichž životy trpí samotou a absencí citových prožitků, nahrazují je neživými věcmi a v dlouhodobém hledisku se na nich stávají závislými, pročež využívá názorně doslovný předmět - gumovou pannu. Maloměstské vztahy jsou takovým milým bonusem, i ony odhalují, jak se podivíni pod drobnohledem stávají studnicí poznání pro své okolí. Larsův bratr se dostane od prvotních lehkovážností až k sebeobviňování, spoluměšťáci zase v pozapomenutém šedivém moulovi nacházejí přes vlnu očekávatelného posměchu kamaráda, kterého chápou a podporují... stačilo ho zaregistrovat; stačilo, aby Lars vylezl ze své ulity. V celkovém souhrnu obyčejné, malé drama s neobyčejným námětem. Ale je to hezké, to jo. ()

jojinecko

Myšlienka ako od Kaufmana a Ryan Gosling (už pevne etablovaný v mojej hereckej topke) prakticky robia celý film! To všetko okolo toho je okrasa, ktorá mi niekedy prišla až príliš dlhá a naťahovaná. Osobne mi chýbalo bližšie ozrejmenie "čo sa to vlastne stalo s Larsom". Ako film na jedno pozretie je to viac než OK... ()

PauloZ

Ryan hraje perfektně a je velmi dobré vidět a vědět, že tenhle uhlazený hošík a lamač dívčích srdéček :) umí zahrát i pošahaného ňoumu s nevkusným knírkem. Strašně rád bych dal 4*, ale nemůžu. Ke konci mi to přijde celkem nereálné a okaté. Pochybuju, že by se celá vesnička takhle zapojila do jakési "hry" kvůli jednomu občanovi a všechno tak silně prožívala. Krásné 3,5*. Pro Ryana ale jasných 5*! Přitom námět je fakt dobrý. ()

• Ve scéně, kde Lars předčítá Biance, čte "Dona Quijota", kde hlavní postava také trpí bludy. (HappySmile)
  • Nafukovací panna typu "Reall Doll" se objevila už v The Graham Norton Effect (2004). Aby ukázali, jak opravdově tato panna za 6 000 dolarů vypadá, posadili ji k baru se skleničkou v ruce, slunečními brýlemi a reproduktorem ukrytým v jejích šatech, takže když na ni někdo promluvil, mohli za ni odpovídat. Jednomu muži panna "řekla" aby šel na záchod, sundal si kalhoty a počkal na ni. A on to opravdu udělal. (HappySmile)
  • Scenáristka Nancy Oliver prozradila, že její inspirací pro scénář byla opravdová webová stránka, která je i ukázána v samotném filmu. (Zuzyzss)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky