Dokumentární snímek o historii studia Pixar. (formelin)

MartinezZ

Nádherný začátek, zobrazující, jak si tehdejší zkostnatělí "Disneyáci" podřezali větévku, aby si následně právě s těmi odříznutými navzájem zachraňovali krk. Asi tak o 200% zajímavější dokument oproti Waking Sleeping Beauty, jehož je Pixar Story více méně pokračováním. ()

Bat55

Tak tento dokument som práve dopozeral k originálnému bonusovému DVD k rozprávke Wall-E (parádny animák) a musím uznať, že je to naozaj dychberúce. Niektoré filmy mi dokážu vziať dobrú náladu a presvedčiť ma, že niektoré filmy sú strašné sračky. Niektoré filmy ma naopak dokážu potešiť alebo uspokojiť ma vo vnútri. Animáky od Pixaru majú to čaro, ktoré mi vždy spraví náladu. A všetky. Pixar je jedno z najlepších animačných štúdií zameraných na celovečerné animované 3D filmy. A tento dokument je o nich, o štúdiu, o Pixare, o jeho začiatku, o tom, ako veľa talentovaných umelcov bojovalo s malými finančnými prostriedkami na rozvoj. O tom, ako sa maličké štúdio Pixar zmenilo na giganta. O tom ako vznikali filmy Toy Story, Toy Story 2, Život Chrobáka, Úžasňákovi, Monsters inc., Hľadá sa Nemo a Autá. O talentovanom režisérovi Johnovi Lasseterovi, o tom ako sa spojil Pixar a gigant Walt Disney. 87 nesmierne zaujímavých minút, ktoré popisujú vznik Pixaru a dnes už legendárných animákov, ktoré boli obrovskými hitmi. ()

Duotone28

To nejlepsie co sa stihlo pod hlavickou základne Pixar naanimovat...od svietidla LUXA, Geriho sachovu particku, cez Mikove new car az po perfektne ForTheBirds. A samozrejme mnoho mnoho dalsieho...dokopy 13 animacikov v 13tich roznych pribehoch, kde clovek neznudi ani pri jednom:)...nazdar ()

shyster

Všichni se v tom tak nějka poplácavají po ramenou a samotný popis historie vzniku počitačově animované tvorby mě až tak moc neuchvátil. ()

MrPierc

Reklamní video Pixaru, který se zde místo podrobného popisu historie animace leští svoje úspěchy. A protože do Pixaru investoval Steve Jobs, musí to být přece úžasnééééééééééééééééééé !!! Není. ()

Kwaichi

Vydarený dokument o histórii jedeného z najznámejších tvorcov animovaných filmov. Začínali v podstate od nuly v dovtedy neznámom odbore - počítačovej animácii. No hneď už ich prvý celovečerný film Toy Story sa stal svetovou klasikou, aj keď ako sa dozvedáme z dokumentu vôbec to tak nemuselo byť a Toy Story to mal pekne na mále aby uzrel svetlo tohto sveta. Podľa môjho názoru čo film od Pixaru, to vynikajúci filmový kúsok. Myslím, že všetkým jeho filmom som dal minimálne 4*. ()

Pajky3

Příjemnej dokument o vzniku fimy, která dělá hit za hitem. A i když mám jednotlivé hity rád a to hodně, tak je to pořád jen dokument. ()

campix

Klasická kvalitní řemeslně provedená práce. Dokument o úspěšné firmě, která znamenala revoluci v točení animovaných a obecně revoluci, co se týče počítačů jako nástrojů pro tvoření filmů. Dokument sleduje Pixar od dob těžkých začátků až to do jeho neotřesitelné dnešní pozice. Setkáme se s tvůrčím procesem, který doprovázel naše oblíbené animované hity. Nic víc, nic míň. Zajímavá a vkusná sonda do historie jedné významné firmy filmového průmyslu. ()

tomeek

Skvělý dokument o skvělém studiu. Mám ale pocit, že opravdu líčí věci až moc růžově. Stejně bych tam ale chtěl pracovat. ()

ecceHOMMO

Toto je Pixar. Od liet minulých až po tie dnešné. .....a u mňa zabodovali najmä lampičky (2) a neposlušné dieťa (10). ()

baruss

Mám taký pocit, že niektorí si mýlia tento film s Výberom krátkych animovaných filmov od Pixaru.. (Pixar Short Films Collection Vol.1 (2007)).. Možno aj preto, že to bolo chybne uvedené na jednom wareze... TENTO FILM VYŠŠIEL NA DVOJDISKOVEJ VERZII FILMU WALL-E. ()

Samuel7

Na DVD jsem si tak procházel bonusy k Wall-emu, a narazil na tento velmi zajímavý a poutavý dokument, který mě i přes stopáž, dlouhou pomalu jako samotný Wall-e, ani jednou nenudil. Připomněl jsem si díla mého nejoblíbenějšího studia, a dozvěděl se i o problémech, kterými si za svou, již poměrně dlouhou historii prošli. Akorát škoda, že vynechali film Ratatouille. ()

T-pack

Dokument mapující začátky malého výplodku Lucasfilmu a jeho animátorů až po obří studio, dnes v oblasti počítačové animace naprosto nepřekonatelné. Nezaslouží jinak, než za pět. ()

neoBlast

Pro filmového fanouška jistě fascinující ohlédnutí za historií Pixaru, dnes tak důležitého (a stále neklopýtnuvšího) tvůrce CGI snímků. Na pikantnosti zapomeňte, spory s Disney se nakousnou jenom lehce a všichni neustále Lessetera a spol. plácají po zádech. Má představa o smysluplném dokumentu - nenaplněna. 65 % ()

JADIM

Ak prirovnám pôsobenie PIXARU k periodizácií dejín, tak tento dokument prešiel cez dobu dinosaurov, veľký tresk, Pixarovský pravek až možno ku koncu Pixarovského stredoveku (Neviem presne, kde by som zaradil Autá). Bolo nevyhnutné ukázať, ako PIXAR a ľudia okolo neho vznikali, avšak mňa oveľa viac zaujalo to, čo sa dialo, keď PIXAR začal hviezdiť. K obrazovke ma prilepili výborné backstories okolo filmov Toy Story až dovtedy posledného filmu Autá. Toto si naozaj žiada pokračovanie v podobe backstories na následujúce Pixarovky. 8,5/10 (Videné 3.3.2021, Originálne znenie) ()