Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

Wally

Nikdy bych nevěřil, že se mi bude líbit nějaký film od toho malého brýlatého zákrslíka....no a už je to tady....filmy Woody Allena nevyhledávám, ale tento doporučuji všemi deseti. Příjemný příběh, nádherná hudba, pohodová atmosféra, Barcelona a hlavně skvělý herci. ()

simbaslon

Zahrané perfektně, hlavně mým oblíbencem Javier Bardem a Penelope Cruz, ale co se obsahové stránky týká, nebyl jsem úplně nadšen. Asi jsem čekal komplikovanější zápletku nebo rozuzlení, ale určitě stojí za zkouknutí. 3,5* ()

HiddenDragon

Podle me jeden z nejsmyslnejsich filmu W. Allena, mysleno stylem a vypravenim. Uz jsem zvykly na to, ze Woody premila lidske vztahy horem dolem, a tenhle snimek neni vyjimkou. Milostne trojuhelniky na nekolik zpusobu, jedno podmanive horke leto v Barcelone a excentricky malir J. Bardem, ktery bali dve Americanky, Johanssonovou a Hallovou (ta je ve skutecnosti Britka). Woody si to straduje po Evrope a po trech vylozene "anglickych" filmech 2005-07 ("Match Point", "Solokapr", "Kasandrin sen") se rozhodl ochutnat spanelskou atmosferu a nedopadlo to vubec spatne. I kdyz je mi bohemsky svet maliru, basniku a jinych silencu vpodstate cizi, v tomhle zpracovani to divaka docela vtahne. Je to az takovy letni, vinem omameny letni ulet, ktery nam ukazuje varianty lasky v ne uplne beznych polohach, hudebne podbarveny spanelskou kytarou a konce bezprostredni postavou Penelope Cruz (oscar), ktera svou zivelnosti az zcvoklosti ozvlastnuje tenhle letni romanek, ktery vlaste nema zadne ponauceni ani nema byt vtipny. Je to jen obrazek toho, jake ma kdo hodnoty (a jak rychle na ne zapomina), co nekdo preferuje a jiny nesnasi, a ze zkratka ma leto tu magickou schopnost, kdy vypne casto rozum, a poddame se instinktu, chtici, srdci, nebo jak to chce kdo nazvat :) ()

joshula

Tento film šlape hned od začátku. Po Match Point, další povedený film Woodyho. Skvěle mu vyšlo obsazení a i jeho dvorní herečka Scarlett tentokráte zapadla. Děj nepostrádá slabou chvilku a vše ještě dokresluje vynikající hudba v pozadí. ()

B4TM4N

Woody na stará kolena změnil definitivně styl a kvalita při tom vůbec neutrpěla. Nedočkáme se sice autobiografických neurotiků, ale zato hvězd 1. velikosti (a ještě mých oblíbených). Jediným rušivým elementem celé story je vypravěč s velkou zásobou klišoidních obratů v baťůžku, ale jinak je celý příběh v rámci žánru originální a do jisté míry i nepředvídatelný (konečně se někdo dokázal vyhnout absolutnímu happyendu). Pokud bych měl vyzdvihnout některou z postav, tak maskulinní pohlaví bude zcela jasně reprezentovat Javier Bardem coby Antonio (ostatní male characters jsou, s vyjímkou malířova otce, takoví přizdis****), za něžné pohlaví pak Penelope Cruz coby žárlivá exmanželka s mírně vražednými sklony při reagování na exmanželovy milostné pletky. Rebeca Hall ani Scarlett Johannson však nezůstávají o mnoho pozadu. Hudba je 100% tvořena příjemnými španělskými kytarovými rytmy a celkově těch 90 plus něco málo minut filmu uplyne jako voda. ()

Hanys_

No komedie to tedy určitě není. ?Romantické drama?, které v podstatě vystihuje myšlenka řečená přímo ve filmu. Nejromantičtější láska je ta nenaplněná. Což není příliš optimistické :) Jinak prostředí Barcelony filmu sedí. Ta letní energie z filmu přímo čiší. 7.5/10 ()

cab

Laska z nekolika uhlu pohledu od meho neprilis oblibeneho rezisera, ale v o to prekvapiveji vydarenem dile z krasneho prostredi Barcelony. Herectvi hraje prim (trojuhelnik Bardem, Johansson, Cruz je dokonaly).Ty doplnuje Vicki (Rebecca Hall) jako ctvrty kousek do milostne skladanky dvou kamaradek v katalanskem Spanelsku. 95% ()

Frakira

Nějak mě v poslední době začínají Woodyho nové filmy dostávat víc než jeho starší díla (což ovšem neznamená, že by byly špatné, jen mi tak trochu splývají dohromady). A tenhleten barcelonský kousek byl hodně příjemnou podívanou... ()

Orthank

Woody Allen,riešiteľ vzťahov.Výstižné heslo pre "maniaka" vidaceho sa v skúmaní ľudských vzťahov,najmä tých medzi mužom a ženou.Priznávam,veľa filmov Woodyho Allena som nevidel,avšak v tej troške zhliadnutých sa dá zakaždým nájsť niečo vzťahové a svojím spôsobom i dajme tomu originálne. Inak tomu nie je ani v prípade Allenovej novinky Vicky Christina Barcelona.Rovnako šialené vzťahy, z ktorých sa vysomáriť je ťažšie, než si nájsť vhodnú partnerku.Formou ako sa režisér a zároveň aj scenárista postavil je síce zaujímavá, a ja verím, že film aj na prvý pohľad pekne vyzerá,no počiatočná predvídateľnosť a konečná nič neriešiteľnosť jedného jemne zvrhlého niekoľkouholníka vo ne takmer nič nezanechala. Vicky je zásadová pre vzťah stvorená žena,ktorá presne vie, čo chce.Chce si zobrať muža, s ktorým je už nejaký ten čas zasnúbená a v pohode prežiť život v Amerike. Christina je naopak rozvedená vnútorne stratená dievčina, hľadajúca samú seba.Rozhodnú sa prežiť ešte jedny úžasné spoločné prázdniny,a tak vycestujú do Barcelony.Obe tu však stretnú jedného úžasného muža-maliara Juana Antonia (Javier Bardem), a ďalej je to už vec jasná.Vďaka jeho netaktnému návrhu,nešťastnej osudovej ceste do Ovieda a samovražednej exmanželke Marii (fakt vynikajúca Penelope Cruz,a tentoraz nie len jej nohy:) sa to tak trošku vzťahovo skomplikuje a jemne zamotá, až sa vám z toho hlava zatočí.Ťažko povedať z čoho viac.Na jednej strane to môžu byť nechutné sexuálne "poruchy" (naznačené síce veľmi taktne,no to nerieši moju slabosť na žalúdku) u exmanželov maliarov (Chavier bardem vs.Penelope Cruz),alebo minimálna emocionálna výpoveď na strane druhej. Veru takých tu už bolo,a ani úmyselné stavanie príbehu do neutrálnej pozície tento film z priemernosti nevyvlečie.Práve naopak-to,že nejaký film tak nejak nič nerieši, má pre mňa nulovú umeleckú výpoveď.Vicky Christina Barcelona je len jeden veľký obraz väčšieho množstva rôznych vzťahov medzi viacerími ľuďmi,a len holý fakt, že sú o niečo pikantnejšie,špeciálnejšie, prípadne odviazanejšie od všedných vzťahov, nemôže konkurovať tohtoročnej elite-Núdzovému východu Sama Mendesa.Možno sú tieto dva snímky ťažko porovnateľné,avšak jedno majú spoločné-zachytávajú komplikované partnerské vzťahy...A aj keď oba idú na to pochopiteľne odlišným spôsobom,mám úplne jasno v tom, komu sa to všetko vydarilo viacej...Trochu úprimnosti na záver?...Tak dobre....Vicky Christina Barcelona je na môj vkus proste príliš benevolentná k tomu, o čom pojednáva. Nekritizuje (ale ani nevnucuje) rozvody,neveru ani nerozhodnosť partnerky voči milujúcemu manželovi.No tí čo už zažívajú nejakú tú lásku, sa môžu pristihnúť pri všakovakých nechcených myšlienkach nad vzťahom vlastným.A to len preto, že film "iba" rozpráva a absolútne nič nevyvodzuje...a to je tak trochu... málo. ()

noby

Lehký romantický film, ovšem s poněkud těžšími postavami :). Dobře napsaný, kvalitně zpracovaný, skvěle zahraný. Ten film vlastně nemá chybu, bohužel ale nemá ani nic moc co nabídnout navíc. I precizně natočený film potřebuje zajímavý obsah. ()

dopita

Tentokrát mě Woody Allen docela zklamal. Nevěrohodná telenovela. Javiera Bardema mám rád a považuju ho za velmi schopného herce, ale tady sem mu nevěřil ani slovo. Scarlett Johanssonová je mi těžce nesympatická, takže snad jedinej klad je Penélope Cruzová. ()

vorenus

Kdo se vydrží dívat, tak dlouho na bezduché žvanění?Kdyby neměl W.A. k dispozici takovou armádu hvězd a natočil by to někdo jiný, tak by po tom filmu ani pes neštěkl. ()

Kovaja

Malíř(Bardem) se v klubu seznámí s dvěma kočkama a vůbec neztrácí čas a obě pozve na víkend do španělského Ovieda.Blonďatá, s láskou nevyrovnaná(Johansson)je povolná ke všemu ale vše zhatí střevní potíž.A tak se umělec vrhne na z počátku odtažitou hnědovlásku(Hall).Která je čerstvě zasnoubená a tak musí malíři pomoci alkohol.Po víkendu se malíř nakonec dá do vztahu s blonďatou híšnicí ale brunetka poznává že zasnoubení nebude to pravé co ji uspokojí a tak se vnitřně trápí a myslí na malíře,ten zatim prožívá idilický vztah s blondýnkou.Až do doby než se na scénu dostává umělcova bejvalka(Cruz)šílená hysterka se sklony k sebevraždě.Něčekaně z toho vzniká milostný(umělecký trojuhelník)do doby něž si bloncka uvědomí že od vztahu čeká něco víc.No jednoduše je to zamotané jak Shakespeare ale moc pěkně:-)))Sakra a to nejsem romantik,ale tohle mě opět dostalo ()

Giggs

Nemam nič proti experimentom, ale tento veľmi nevyšiel. Allen mal ostať v Amerike. Tam mu to ide najlepšie. Španielsko a Penelope nech necha Almodovarovi. Dobre, ale nič viac. ()

Scytale

Americko-španělský milenecký trojúhelník pod vedením W. Allena. Kupodivu ale není Allen ve filmu vůbec patrný, snad jen v dialozích. Příběh je poměrně přímočarý až žádný, ale vyzvihl bych herecké obsazení a výkony především španělsky temperamentní filmové manželské dvojice J.Bardena a P. Cruz. Scarlett Johanson je stále pastva pro oko, ale v tomto filmu hraje jak náměsíčná. Na neposledním místě jsem se rozplýval nad španělskými reáliemi a musím uznat, že jednotlivé scény filmu jsou vybrány s bezchybným vkusem. ()

matthew.d

Dobře napsané, hodně literární a filmařsky hodně fádní. Vyvstává otázka, proč vlastně vznikla Vicky Christina Barcelona jako film. Odpověď je jasná: zasraně dobře se kouká na hlavní představitele i na prostředí, do kterého je příběh zasazen. ()

Sgt.Pepper

Woody se Scarlett si u mě nasadili vysoko laťku díky Match Pointu a tady s velkou lehkostí přeskočili oba dva..celé prostředí Barcelony je krásné a příjemné a příběh v poklidu plyne..tradičně skvělý scénář vypráví originální, zajímavý a poutavý osud několika krásných postav..Woody umí úžasně zrežírovat drama a jeho názory na svět vztahů, lásky, přátelství a rozhodování jsou mi velmi blízké..tradičně výbornou Scarlett dobře doplňuje Rebecca Hall a hlavně Penélope Cruz..Javier Bardem roli charizmatického malíře taky zvládá bez problémů..krásná podívaná se zamyšlením..Maria Elena used to say that only unfulfilled love can be romantic.. ()

Belatris

Než se objevila Maria Elena (Penelope Cruz), silně jsem se nudila. I po druhém a třetím zhlédnutí vítězí pasáže s Penelope na celé čáře. Za ty kousky tři hvězdičky. Zbytek byl solidní audiovizuální bedekr - Vivat Barcelona! Zá se mi, že si Woody šlehl dávku Almodóvara. Měl by se radši vrátit k původnímu matroši. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti