Averyho jediným životním potěšením byl jeho čtrnáct let starý nejlepší přítel člověka, pes Red. Pak mu ho zpovykaní výrostci zabili. A tím rozpoutali pomstychtivou bouři. V hlavní roli Brian Cox.Avery Allan Ludlow, veterán z války v Koreji s ošklivými vzpomínkami, žije životem stárnoucího samotáře v malém venkovském městečku, kde provozuje svůj obchůdek s nářadím. Od svého okolí nic nežádá, o pozornost nestojí, jen si chce sem tam v klidu vyrazit na ryby se svým věrným přítelem, čtrnáctiletým psem Redem. Víc nic. Právě během jednoho takového výletu se ale stane zbytečná a krutá tragédie, jejíž obětí je právě Red. Tři dospívající mladíci ho zcela bez rozmyslu odstřelí brokovnicí. Bolestí zdrcený Ave nakonec s pomocí místního novináře vypátrá viníky a žádá spravedlnost, ale jak městské autority, tak rodiče výrostků a sami teenageři se mu jen vysmívají. A tím podněcují skrytý plamen, který již dlouho nezahořel, ale i tak je stále stejně nebezpečný. Avery ví, co je právo. Ale také zná význam slova pomsta. V dramatickém thrilleru Trygvea Allistera Diesena a Luckyho McKeeho mu charismatickou tvář propůjčil skotský držitel cen Emmy a BAFTA Brian Cox. (oficiální text distributora)

zdenny

Uvažuji mezi dvěmi a třemi hvězdami. Po přečtení obsahu a hodnocení jsem očekával něco jako Eden Lake do lidského rozměru uzemňován Gran Torinem. Zbylo z toho vlastně lokální drama, ale ne toho typu, které mám rád. Nebyl to film ani o pomstě, ani s nějakým vyšším morálním apelem (jen jednou s celkem klišovitým, kdy reportérka v televizi řekla, že morálka dané země se měří tím, jak lidé této země zacházejí se zvířaty - to stejné už jsem slyšel i o zacházení s vězni). Za úvahu stála skutečnost, že se osamělý pán snažil o principiální dobrání spravedlnosti. Jednou ale řekl, že mu stačí, když se kluci omluví a budou svého činu upřímně litovat, když se mu ale jeden z nich omluvil, řekl mu: "A co dál?". Takže vlastně člověk ani neví, zda tu omluvu chtěl prioritně nebo zda se mu jednalo o pomstu anebo prostě ani nevěděl, co chce. Já osobně jsem čekal, že kluka utáhne na vařené nudli (akce, kdy jej kluk napadl s baseballovou pálkou) a při sečtení všech těchto provinění - za účasti svědků - si kluk půjde na nějaký čas sednout do lochu aby měl čas uvažovat co a jak dál se svým životem. Nestalo se tak a film postoupil dál, a to už jsem si říkal, jestli se kvůli zabití jednoho starého psa nedělá moc velký rozruch, (což nakonec i retrospektivně uznává i sám hlavní hrdina) což mělo za následek smrt dvou chlapců v celkem stupidní zápletce v lese. Jediné, co jsem si ze smrti těch chlapců vzal byla analogie se smrtí obou synů hlavního hrdiny, což nás "moralisty" musí nutit k zamyšlení, jak můžou mít dva lidé s naprosto odlišnými principy výchovy podobné výsledky ve výchově samotné. Možná toto cítil i hlavní hrdina a tak situaci příliš nehrotil, i když se tak smutnou shodou okolností nakonec stalo. Film sám o sobě byl v některých fázích utahaný, v některých obrazech mi připadalo jako by se herci usmívali, prostě nemělo to (pro mě jako diváka) tu sílu jako dva výše uvedené filmy. A protože mě film dostatečně nenaplnil, dávám dvě hvězdy, přestože mi z toho není zrovna nejlíp. PS: Citace z filmu: "Mladé srdce je někdy zlé, později lituje". ()

Mishqo

smutný príbeh, ktorý ale niekedy tlačí až moc na pílu a pribaľuje ďalšie a ďalšie sentimentálne báchorky...záver vygradovaný a celkom aj prekvapivý...starouš Cox vo svojej roly výborný...také decká by som strieľal jedna radosť ()

toyrider

Další film o konfrontaci "veterána" s krutostí dnešní doby, marně hledajícího spravedlnost. Když je v tom ještě zabití nevinného zvířete, je to o to silnější. ()

zolo23

Veľmi nenápadný,ale o to pôsobivejší film o starcovi, ktorý stratí svojho najlepšieho priateľa kôli bezcitnosti a frajerstve bohatých chlapcov. Brianovi Coxovi táto úloha sadla perfektne. ()

bloodvomit

Lokální drama malých rozměrů s několika silnými momenty. Ke konci správně vyhrocené, celkově zajímavé a i když to není nic extra pořád se jedná o nadprůměrné drama. ()

jondoe

Vyborne natocena komorna drama z dobrym scenarom a kamerou. Pribeh je sice nie je originalny ale dobre natoceny a ani nenudi. Brian Cox, ktory hra vacsinou zaporne postavy je vo svojej ulohe dostatocne presvedivy a uloha mu evidetne sadla. Trosku mi vsak vadilo pomale tempo, ale na druhu stranu tento maly snimok ma vela silnych scen ( zabitie psa, prestelka v lese ). Styri hviezdicjy s akurat. ()

Wally

Hezký příběh...tedy hezký...hezký co se filmařského kumštu týká..jinak docela drsárna a bohužel se mezi námi takový lidé pohybují. Možná jen ten konec byl trošku přitažený za vlasy, ale jinak bych doporučil. ()

Holina

Red je naprosto standardní drama, které se drží zaběhnutých pravidel. Přestože není technicky zcela nezvládnutý, měl jsem po celou dobu pocit, že se dívám na film televizní. Kromě Sizemora, který si tu střihl záporáka, se tu objevuje i Robert Englund v ne zcela typické roli ()

Hanys_

Brian Cox v další variaci na důchodce, který je nucen vzít spravedlnost do vlastních rukou. S Gran Torinem ani Harry Brownem bych tohle nerad srovnával (ikdyž se to asi dost nabízí), ale tentokrát mi to pomalé tempo prostě moc nesedělo. Navíc - Sizemoreova postava byla napsaná hodně lajdácky... 5.5/10 ()

Angelino

Kde sa v nás berie pýcha a bezohľadnosť voči ostatným? Kde sa berie zlosť a hnev? A z čoho naopak pramení pokora? Čo všetko sa musí stať aby sme priznali ľútosť nad činmi, pri ktorých ubližujeme druhým? Prečo to niekedy musí zájsť až tak ďaleko? A stojí to vtedy ešte za to? ()

Disease

Poměrně zdařilá adaptace krotšího románu Jacka Ketchuma, kde je sice konec přizpůsoben většinovému divákovi, ale ani to nevadí, vzhledem k výbornému Brianu Coxovi. Lepší než leckterá televizní Kingovka. ()

Pauling

Inspirace: tvrdý muž hájí svoje práva a příkoří, které na mu děje, když mu mladá parta zastřelí psa, který je jeho jedinou radostí na konci těžkého života. Nemá co ztratit, snaží se uhájit pravdu. Bohužel to vede k dalšímu násilí a další tragédii. Muž je asertivní, hájí svou pravdu za každou cenu. Z jeho pohledu je to správné. Film na mne působil trochu schematicky, proto dávám tři hvězdy. ()

mazadlo

Skvělý dramatický film plný emocí které nastartují už v úplném začátku. Brianovi Coxovi tahle role sluší a měl by hrát více dramat protože jeho psí pohled a poklidný hlas mi připomínal chudáka Reda po celý film. Film který vás určitě nenechá chladné k tomu co se v něm děje mi trochu připoměl Eastwoodovo Gran Torino. Ovšem jen v dobrém.... ()

Santino7

Tomuto hovorím takzvané umenie "z minima vytrieskať maximum". Námet ako taký je síce nevšedný, no neprináša žiaden výraznejší zvrat - neustále je to iba hľadanie spravodlivosti jedného staršieho pána vo veľmi, ale naozaj veľmi vlažnom tempe. A to sa už dostávam k základnému stavebnému kameňu tohto filmu, ktorý to celé drží pokope. Tým základom je podľa mňa zaručene Brian Cox, ktorý svoju rolu zvládol viac než dôstojne, radosť pozerať pri takomto výkone. A napriek tomu, že obsahovo, plus atmosférou je to neskutočne pomalé a rozťahané, svojim spôsobom to predsalen nejaké to čaro má - keď sa to tak vezme, to tempo je vlastne vynikajúce a paradoxne práve vďaka nemu ma film oslovil. Sklamaný som teda v žiadnom prípade nebol, skôr príjemne prekvapený - v rámci možností. Vytkol by som možno ešte kľúčovú vyhrotenú scénu v závere, ktorá podľa mňa mohla byť riešená aj inak (to však môžete kľudne pripísať na účet mojej ješitnosti). Tak či tak, u mňa z tejto nenápadnej snímky prevláda viacmenej spokojnosť, pokladám ju za veľmi silný priemer (chýbal tu naozaj len maličký kúsok k bodu navyše), ktorý si niekedy v budúcnosti pokojne s čistým svedomím a bez obáv zopakujem. Mimochodom, neviem si predstaviť, čo by som robil, keby šlo o môjho psa. Možno by z toho taktiež nakoniec vznikol film... 70% ()

jerenymo

Tak nevím co na to říct. Hezké a slušné drama. Lehký napjatý děj nás provází celým filmem. Váhal sem mezi 4* a 3* ale nakonec se musím přiklonit k těm 4*, páč se mi prostě líbila staříkova zarputilost potom aby každý dostal odčinění. ()

Clavius

Film asi s rekordním počtem vyrčeného slova "dog". Briana Coxe znám většinou coby záporného tvůrce a zde v tomto snímku na mě působil velice sympaticky. Sice je ve filmu dosti klišé a hodně nesrovnalostí, ale od zacátku do konce jsem se vydržel netrpělivě dívat. Vyprávění o své rodině (o nevyvedeném synovi, apod.) bylo i na mě hodně silný a chování těch mladých podle mě trošku přepísli, i ten závěr jsem si představoval trošku jinak, ale co už. Solidní drama o starším chlapíkovi, který žádá omluvu a došlo to až na krvavé "jatka". 80% ()

Han-cock

Zaujímavý príbeh vojenského veterána, ktorému ide len o spravodlivost, ktorá sa presunie až na pomstu za zabitie jeho verného psa Reda. Ale kto by to nespravil, ja bz som sa zachoval takisto. Film ma nápad, prekvapenie a dobre rozvinutú myšlienku. Vrah psíka Reda mi bol už od začiatku nesimpatycký. Vedel som že to s ním nedopdane dobre. Naozaj je to pekná dráma. ()

Wargoo

Skvelá akčná dráma, ktorá nám rozpráva príbeh o bývalom vojakovi, veteránovi, tragickom vdovcovi žijúcom v peknom príbytku so svojím zlatým psom RED-om. Nič však netrvá večne, a raz keď sa Veterán Avery Allan Ludlow vyberie so psom na ryby, "prepadne" ho banda mladých sons-of-a-bitches a hafana mu zabijú. Od toho momentu film naberá na spáde, ktorý je ostrý, plný akcie a hlade a smäde po spravodlivosti. Jediné, o čo Veteránovi ide, je aby sa synček trošku zazobaného otca priznal a oľutoval toho. Ale to sa nestane po dobrotky, tak sa to stane po zlotky. Úžasný herecký výkon Briana Coxa, skvelá kamera, a postavy s negatývnym nádychom vás budú ehm hnevať hneď od začiatku. 5***** - jedna zvlášť plus pre Briana Coxa a slušných 76,876 %. ()

Quipido

Silný film s jednoduchým přímočarým příběhem, který bohužel trpí neduhem zvaný digitální kamera. Kvůli tomu nakonec "jen" tři hvězdy. ()