Nudné léto v jednom nudném městě se rychle změní v šílenství, když parta puberťáků najde v lese stopy lesního muže, takzvaného sasquatche. Nikdo netuší, že stopy jsou dílem dvou místních blbů Zerka a Shirtse, kteří chtějí zbohatnout na prodeji zaručeně pravých sádrových odlitků obrovských tlap. Jen potřebují, aby se celá záležitost pořádně probírala v novinách a televizi, a pak se jim peníze pohrnou. Jaksi ale pozapomněli, že by někdo mohl přijít na to, že stopy jsou podvrh. Na cestě do města je uznávaný odborník, který má ověřit pravost všech nálezů (hoši totiž kromě stop nastražili i podomácku vyrobené lejno). To je ale taky pitomec k pohledání, a tak je docela možné, že Zerkovi a Shirtsovi jejich ujetý plán vyjde. (oficiální text distributora)

PhantomPejvl odpad!

Toto je snad nejhorší film co jsem viděl. Nemá žádný děj, nebo jsem ho nepochopil. Mnoho pokusů o vtip, ale žádný se nevydařil. Jen mě mrzí že se k tomuto trapasu propůjčil Justin Long. Myslím že slovo ODPAD tento film přesně vystihuje. Ztráta času. ()

koci

Justin Long je borec! Vůbec to není špatný, uprostřed děj sice trochu drhne, ale už jsem viděl desítky horších filmů s padesátkrát vyšším rozpočtem. ... "Seriously? You're having nuggets?" ()

Kletus

Divim se jak tomu můžu dát 4*, ale tenhle film zkrátka má svoje kouzlo už jen kvůli těm idiotům co se skoro v 18 letech řežou gumovejma mečema a Justin Long jako netaktní trotl s Pontiacem Firebird a svym divnym kámošem. A jako třešnička na dortu přichází Apollo Creed coby "rádoby" odborník na Yettiho Je to tak blbý, že se vám to prostě nemůže nelíbit. :-) ()

polono

Totální blbost, nudila jsem se u toho., Prostě nudná trapárna největšího kalibru bez děje. Film o ničem. Nebýt Joeya Kerna a Justina Longa, tak dám odpad. ()

P@\/EL

Ono by zas tak nevadilo, že je film hodně stupidní a je doslova o hovně, nicméně těch situací, kterým by se člověk zasmál zde je poskromnu. Důvodem k smíchu jsou jen snad některé hodně ujeté postavy a občas jejich pitomé počínání. Možná to bylo hereckými výkony, které mi až na Justina Longa přišly vyloženě slabé. ()

Mezioborovec

Trochu uhozená odpočinková komedie o naivitě (nejen mládí), šikaně, svobodomyslné hlouposti, střetu lásky s přátelstvím a absurdní snaze splatit absurdní dluh. Kdo má rád Jeremy Sumptera, za jehož nejlepší roli a film považuji Petr Pan (2003), tak sice nebude tolik nadšený, ale zklamaný také ne. Oproti Petru Panovi se ale fantasy odehrává jen skrytě v hlavách dětí a nenabourává realističnost děje. Téma Yetti/ Bigfoot/ Sasquatch slouží pouze jako víceméně prázdné místo v lese, kolem kterého se odehrává asi polovina příběhu. Ten je jinak založený na tom, že z naivity pozvolna dospívající parta puberťáků čelí různým namyšleným hlupákům z řad vrstevníků i "dospělých" a střídavě si užívají života na pouti, hraním videoher, souboji s gumovými zbraněmi nebo sledováním videokazet. Film je rozdělený do kapitol a některé události bývají postupně sledovány z pohledu různých postav, což zásadně ovlivňuje chápání děje. Některé dříve zdánlivě bezvýznamné detaily tak nabývají na důležitosti, mění význam a dochází k odhalování mnoha chybných domněnek, z nichž některé si vytvoří i dospělý divák. ()

Maverick*

Jedna z těch lepších komedií na zabití odpoledne. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA: Je to celé o svobodě, chlape, jako tohle, víš, svoboda zalézt s kámošem, dát si pár piv, trochu si zastřílet. ()

majklfly

Opravdu to má komixovou předlohu? Levná komedie s maximálně stupidními hláškami. Ale musí se nechat, že místý jsem se docela bavil...proto ty dvě hvězdičky... ()

Pecca007

Hvězda za fakt, že ačkoli je to neskutečná kravina se spoustou upadajících herců, dalo se na to vydržet koukat až do konce. ()

in flames

Názov Vtipný a zhulený dáva predstavu úplne iného žánru, toto je nevináá komedia pre deti s ľahko romantickým nádychom, a asi aj toľko treba čakať, Justin je skvelý a pomaly hovoriaci maník bez trička je tiež funky, ale naozaj film nemá takmer žiaden dej no dá sa spozerať do konca ak nečakáte nič seriozného... ()