Laskavý a na první pohled neškodný holič Sweeney Todd (Ray Winstone) v sobě skrývá agresi kvůli těžkému traumatu z minulosti. Někdy se nedokáže ovládnout a jeho zákazníci se proto stávají krvavými obětmi, což nemůže zůstat bez důsledků. Vedlejšími postavami jsou jeho známost paní Lovettová (Essie Davis) a malý pomocník Tobias.

Film je BBC adaptací anglické divadelní hry, která je založena na londýnské pověsti z 18. století. (Dromedár)

Mikah

V domnění, že se jedná o film od Tima Burtona, jsem si pustila tuto verzi. Jsem ráda za to, že došlo k této záměně, protože jsem po zhlédnutí Moorova filmu byla tím Burtonovým zklamána. Je totiž realistický, a tedy děsivější a působivější. Dokonce jsem chápala i počínání hlavní postavy. Takže jestli vás baví sledovat zvrácené podivnosti ze starého Londýna a oceníte navození iluze, že jste jejich přímými svědky, vězte, že tento film si zaslouží pozornost. ()

mm13

Prenikavo presvedčivé vo všetkých rovinách. Vytiahnuté z najtemnejších zákutí, vrazené do najhlbšieho jadra. Až aby sa jeden zľakol samého seba. ()

Mononoke.

Film jsem viděla den po ST od Tima Burtona a musím uznat, že realismus Londýna, s nemocemi, špínou, bídou mi byl mnohem sympatičtější než burtnovský vyšperkovaný digitální Londýn s Deppem, který není příliš silný zpěvák, což je u muzikálu opravdu napováženou (alespoň pro mě). Dokonce zápletka byla zajímavější, postava soudce Turpina lidštější a masové bochánky vypadaly lákavěji... Filmu je téměř škoda pro televizi. ()

Tayen

Miluji britský humor, miluji britské legendy a miluji britské filmy, které se skromně točí pro televizi a přitom jsou to bomby. Žádný komerční trhák, pro mě neznámá jména herců, žádná načančanost. A co tu tedy je? Svěžest, děj, herecké výkony, psychologie, uvěřitelnost. Miluji tohoto Sweeneyho Todda, stejně jako miluji Sweeneyho Todda Tima Burtona. Oba filmy jsou o téže věci, ale jsou tak jiné, jak si jen lze představit. ()

topi

Syrový , temný, depresivní televizní snímek s vynikající hudbou! Perfektně vyobrazena špína, hnus a nemoci Londýna 18. století. Ray Winstone je v roli holiče nejen strašlivý, ale i velmi lidský člověk, který má však svoje "libůstky". Pěkně slizký je jeho otec, naopak krásná je Essie Davisová, která peče výborné bochníčky ze zdrojů zásob pana Todda. Rozhodně silný zážitek z tohoto filmu nadlouho zůstane. ()

AlistairMir

Jako že mám Deppa a Burtona fakt rád a filmy kde spojí síly jsou pro mě vždy pecka, tak tenhle nenápadnej film co vznikl o rok dříve si co do atmosféry a napětí se slavnějším snímkem slavné dvojice utřel zakrvácenou čepel a cynicky se usmál, jelikož prostě ví, že je mnohem temnější a díky absenci zpěvu pro mě i lepší...Sakra nevěřil jsem ale je to tak. Tohle je pravej Sweeney Todd jak má být a já tleskám. ()

blitzer

Jak jsem psal u Burtnova Sweeneyho Todda - nebýt to muzikál dám plnej počet. Kostra tohoto zpracování je v podstatě stejná (holič, vraždy, Mrs. Lovett, koláče), ale děj mi přišel zajímavější a napínavější než u Burtona, kde spíše zvítězila forma nad obsahem. Navíc to nebyl muzikál, takže za 5*. ()

majo25

Na televízny film sa nečakane podarila hutná atmosféra, Ray Winstone vo svojej roli presvedčivý, Essie Davisová rozkošná, ale celý ten podivný príbeh znižovali niektoré nelogické chovania postáv. A niekedy aj ich pohnútky, ktoré neboli dostatočne vysvetlené a tým pádom aj málo presvedčivé. ()

kosta73

Skvělé, velmi temné, depresivní! Pomineme-li trefné zobrazení krutosti a bídy staré Anglie a výborný herecký ansánbl ( Warner, Bradley ), jednoznačnou devizou filmu je děsivě přirozený Ray Winstone. Jeho variace moudrého, laskavého a citlivého muže, který se vlivem svého traumatu z dětství dokáže ve chvíli změnit ve vraždícího psychopata, je v jeho podání velmi lehce uvěřitelná. Intenzita, se kterou na vás toto dílko musí zapůsobit a která se začíná drasticky stupňovat v momentě, kdy společně s Toddem pochopíte, že vše směřuje k nevyhnutelnému konci, je v závěru až hmatatelná a přinutí vás po vypnutí DVD hledět v depresi dobré dvě hodiny do zdi. Perla! ()

filmmovier

Mě to sice nepřišlo lepší, jak Timův majstrštyk s Johnnym, ale i tohle má něco do sebe - a navíc se od sebe oba filmy liší naprosto ve všem. Knížku jsem četl, moc si ji nepamatuju, ale myslím, že se to nepodobá ani jí, každopádně postava Davida Bradleyho (Todd starší), byla nesmírně lahůdková. Atmosféra je pochmurnější, děsivější, lépe zachycená, herci se nepřetvařují a podávají opravdu silné výkony, Ray Winstone mě potěšil a neuvěřitelně překvapil, hlavně v úplném finále to bylo labůžo. Navrch zajímavá, znepokujující hudba a pomalu plynoucí tempo, které si vás podmaní. Neprávem celkem zapdalý film a další britský televizní klenot, který si zaslouží nejen holičovu pozornost... 80%. ()

Motinski

Spracovanie ktoré výpravou zaostáva ďaleko za Burtonom, na druhú stranú je ale príbehovo údernejšie a hlavne nie muzikálové čo má potešilo najviac. V rámci TV filmov sa to kľudne môže rovnať s Hollywoodom ajkeď je bečkovosť niekedy cítiť.  Nekompromisnosť do ktorej by veľké štúdia asi až tak radi neinvestovali je ale osviežujúca. ()

JohnSmith

Atmosféra dobrá, ale pokud se mělo jednat o portrét masového vraha, tak to nebyla žádná sláva. Film má hodně pomalé tempo a není ani kdovíjak zajímavý. ()

zdenny

Film o nemocném člověku, který mohl. Jen výjimečně člověka něco ospravedlňuje ze zabíjení druhých lidí. Odkaz tohoto filmu beru jako nekompromisní řešení společensko-sociálních problémů tzv. dickensovského období v Anglii. V té době měli pracující pramalá práva, pracovaly i děti a to i dvanáct hodin denně. Toto období je obdobím chudobinců a sirotčinců. Sweeney Todd radikálně léčí nelidský systém. Jenže film je jen o podřezávání krků. Je tedy spektrálně velice zúžený. Následné prodávání lidského masa můžeme chápat jako snahu o udávení společnosti jejími vlastními neduhy – tedy vlastním masem. Anebo to prostě bylo jen o vyšinutém jedinci, který zabíjel lidi ze „svých“ pohnutek a protože mohl, neboť ve chvíli, kdy mu oběti seděly na holičském křesle, měl nad nimi moc třímajíc v ruce břitvu. ()

Autogram

Som veľmi rád, že sa holím jedine sám. Britva v rukách šikovného holiča, amatérskeho chirurga a samozvaného mäsiara má nedozierne následky. A verejnosť sa spamätá, až keď rapídne ubúdajú Londýnčania. Film je to trochu zvláštny, dlho som ho odkladal, a nakoniec sa nedostavil očakávaný štvorhviezdičkový pocit. Iba taký priemerný, trochu zhnusený pocit, mierne pripomínajúci Spalovača, ktorý predstavoval tiež svojskú verziu spravodlivosti. –––– Tohle město je plné mužů, kteří vám v noci slíbí budoucnost, a pak se už nikdy nevrátí. ()

Jaro.Krafcik

Zaciatok mal ozaj fajn rozbeh , potom to už kleslo do takej nudnejšiej romantickej drámy. Predsa kvalita je horšia, je to TV film ale dôstojný a lepší ako Burtonov muzikál. Ku takému holičovi ozaj chodiť len za trest. Niektoré scénky ozaj nechutné. Škoda blbého konca 3* ()

Rousse

I když se za názvem tohoto snímku v závorce skrývá dovětek TV film, musím se sklonit hodně hluboko a dodat, že to je vhozená rukavice Timu Burtonovi. Není to sice muzikál se star velikosti Johnnyho Deppa v hlavní roli, ale produkce BBC udělala své - té velkou pomocnou ruku podal Ray Winstone, který předvedl bravurní výkon. Skvělé podání, místy hodně morbidní okamžiky, kterým se nevěřícně zasmějete, vás donutí i přehlédnout drobné nedostatky, jako např. naprosto čisté a neposkvrněné pytle, ve kterých je rozsekaná mrtvola, až si při závěrečných titulcích řeknete "Stálo to za to":-) ()

TwoFace

Na rozdíl od Burtonovy verze je tato (bohužel málo známá) verze mnohem realističtější, depresivnější a mnohem více se zaměřuje na emoce a psychiku postav. Podle mě se jedná o nejlepší adaptaci staré londýnské pověsti. ()