Do města terorizovaného zločinci přijíždí nezávisle na sobě tajemný tulák (Josh Hartnett) a mladý japonský válečník Yoshi (Gackt). Každý zde má své vlastní poslání. Když se konečně potkají, rozhodnou spojit své síly a společně bojovat proti zkorumpované vládě Nicoly (Ron Perlman) a jeho femme fatale Alexandry (Demi Moore). Celý děj je zasazen do unikátního fiktivního světa, kde se střetává realita s fantazií, do světa, kde si nemůžete být jisti ani vlastní půdou pod nohama. (LadySoir)

Terva

Nádherný úvod filmu je přinejmenším hoden k zamyšlení. CITÁT - Z popela byl stvořen nový svět.......... Až dozraje čas, zlo povstane. V našem příběhu jej ztělesňuje zálesák zvaný Nicola. Fascinuje mě ten vypravěč, ten se opravdu povedl. Ale....začněme vlakem, třeba tím ve kterém cestuje jeden cizinec, nebo dva cizinci? Sakra i ty titulky, kdy mluví Japonsky jsou povedené. Po patnácti minutách musím napsat, že to se opravdu povedlo. Josh Hartnett je ďábelský a Woody Harelson je božskej. To jsem zvědav kdo bude andělskej. CITÁT - Ještě nikdo nezemřel, ale vyhlídky jsou slibné........ Woody Harelson je barman v baru "Jezdec bez koně" a jeho legenda o Arachnidovi je velice poučná. Souboj okolo 35 minuty je Boží. Vizuálně i hudebně velice povedené. CITÁT Bravo. Bravisimo........ Povedené jsou i přechody mezi pasážema a obzvláště telefonování z dvacáté minuty je pěkné. Kulisy vyrobené z "krabic", noir atmosféra, perfektní herecké výkony - kurva, co víc si přát? Ikdyž to má komiksové prvky, nenechte se zmást. Je to natočeno podle čtyřista let starého Japonského loutkového divadla. A nebojte, přišel i anděl, jenže spíš anděl zkázy, a zase tak moc nepřišel, museli jsme za ním. Stejně jako hora k Mohamedovi. Nicola (Ron Perlman) je boží i ďábelský zároveň. CITÁT - Vždycky se najde někdo silnější než ty.............. Jeho čas však teprve přijde. Zpět k hlavním hrdinům. DIAOLG: BARTENDER (Woody Harelson) - Pšššt. Slyšíš to? DRIFTER (Josh Hartnett) - Co? Nic neslyším. BARTENDER - Moje postel mě volá........... Při průchodu Driftera policejní stanicí jsem očekával, kdy nad hlavami zabitích policistů začnou vyskakovat bubliny z počtem získaných bodů. Ta scéna evokovala počítačovou hru. CITÁT - Někdo volal únikové vozidlo?......... Krásná a působivá a zároveň i krátká je scéna na trampolíně. Já si ji vychutnal. Tak vznikají Krotitelé gangů. Pěkný snímek plný krve, humoru, akce a boje za svobodu. CITÁT - Dejte trochu odpočinout.....pravdě......... "Oko za oko zub za zub" bude vždycky fungovat lépe než "nastav druhou tvář". Příběhu nechybí ani celá řada finálních soubojů. Tleskám a dávám za pět. Ten příběh má rovnováhu. ()

Dellamorte

Že John / Ron / Woody sú neoddeliteľnou súčasťou Môjho filmového sveta ,to už spomínať nebudem. Komixovky silne nekonzumujem a je Mi u p*d*le , ako sú sfilmovateľne nesfimovateľné. Svojho času Ma rozbil na črepy " Kung- Fu Hustle " a teraz to vyšlo zase. Tie farebné štvorčeky prehohodené z papiera na plátno , Ma proste " berú " .Prečo Hustle...? lebo Ma silne prepadol " hustle axe ! dance "....a to Mi nevybúcha z hlavy nikto. V tomto prípade silne " žrateľný plagiát " a ani Demi necloní , čo som prekvapená. Zbytok bol náležite podaný Mojím VERBALným miláčikom. ()

slunicko2

Divoký západ po japonsku. 1) U Japonců není nic, jak bychom čekali. Koupíte si v cukrovinkách sáček s bonbony a vykoukne na vás slané a silně pálivé cosi, prý z moře. Slušně řeknete svůj názor svému nadřízenému v práci a dostanete facku. Zeptáte se na ulici, jestli jdete správně, všichni přítomní horlivě odsouhlasí, že ano a pak se ukáže, že vás poslali bůhvíkam. A jak ukazuje náš film, dokonce i Divoký západ se v japonských očích odlišuje od toho amerického._____ 2) První půlhodina mě hodně bavila. Pak ale dlouhé otravné zápasy a stále stejné tvůrčí postupy začaly nudit a nepřestaly až do konce. Ale vizuál byl zajímavý, to ano._____ 3) Poučný koment páně Shadwellův brilantně vysvětlí, proč film není odpad, alébrž artové umění. Se svou obvyklou nonšalancí objasní, co chtěl autor říci a čeho si má divák všimnout, pokud tedy není slepý či blbý. Nakonec mě více pobavil Shadwellův rozbor než film sám._____ 4) Sladký 32letý Josh Hartnett (pistolnický tulák) potěšil. Zvláštní týpek je 37letý zpěvák, model, hudebník a v našem případě i herec Gackt Camui (Japonec Yoshi), který umí vypadat jako macho chlap i jako sexy baba. Mám pocit, že někdy dokonce oboje najednou. ()

SaNcHeZ_cz

I'm the product of a fucked up generation. Guy Moshe se rozhodl ukázat stereotypu prostředníček. V obdobě postapokalyptické budoucnosti přináší příběh pomsty, o který tu vlastně ani tak nejde. Hlavní je to, že Bunraku je setsakramentsky stylová podívaná, nadupaná akcí a originalitou, která se dnes zase tolik nevidí. Drtivé většině určitě nepřijde k chuti, avšak pro ty, které snímek pohltí, tu čeká nesmírně zábavná jízda. Dvě hodiny utečou jako voda i přesto, že je to poněkud absurdní a přihlouplé. S čistým svědomím se přikláním k vyššímu hodnocení, protože už jen ta odvaha jít do podobného materiálu se ctí, je více než sympatická. ()

Aknah

Velice překvapivý kousek... nutno dodat, že tady nejde zrovna o příběh. Co je hlavní, že tady ja palba vizuálních efektů, barev a atmosféry, která rozhodně zaujme. Co je možná mínusem, tak někdy mdlé rozhovory a zbytečně dlouhá stopáž, ale i přesto se mi film moc líbil. Hlavně střihy, které byly nápadité, hudba a zvukové efekty, po vizuální stránce opravdu vymyšlené, změny barev a prostředí tvořily atmosféru a já si užívala i boje, které byly vždy zvláštně podány a zahrány. Každopádně na mě film působil tak, že si s tím někdo vyhrál a ten styl se mi líbil. K originalitě také přispívaly komiksové části nebo skvělý Woody Harrelson. Dokonalé to nebylo, ale Josh Hartnett s uhrančivýma očima často udělal dost. ()

• První koncepty Bunraku začal vytvářet Guy Moshe již v roce 2006. (Terva)
  • První návrhy scénáře byly do značné míry inspirovány westerny a filmy s bojovým uměním, jejichž je Moshe obrovským fanouškem. (Zdroj: Wikipedia.cz)
  • Natáčení začalo 17. dubna 2008 a točilo se dvanáct týdnů ve městě Buftea v Rumunsku. (Terva)

Josh Hartnett trénuje karate

Josh Hartnett trénuje karate

05.02.2008

Sympaťák Hartnett střídá ambicióznější role s těmi odlehčenými. Podivnost Bunraku (podle tradičního japonského loutkového divadla) bude asi patřit spíš k těm druhým. Film se odehrává ve fiktivním… (více)

Časové pásmo bylo změněno