Reklama

Reklama

Společně utekli do Ameriky hledat nový, lepší život. Ale tahle země nikomu nedá nic zadarmo. Jejich cesty se hned ze začátku rozdělují, aniž by cokoli nasvědčovalo, že se ještě někdy spojí...  Spojené státy, země, jež dává každému příležitost prožít si svůj sen a vypracovat se z nuly na boháče. Zní to tak krásně. A proto není divu, že tomuto zjednodušenému přeludu ledaskdo věří. Ostatně i Reina a Marlon, mladý zamilovaný pár z kolumbijského Medellinu, mu uvěřili, proto také nyní ilegálně překračují hranice a chystají se společně vykročit vstříc novému, lepšímu životu. A Reina by se ve Státech ještě ráda pokusila nalézt svoji ztracenou matku, jež se sem před lety odstěhovala. Jen krátce po příjezdu do New Yorku se ale Reina ztrácí a Marlon, který opustil bezpečí domova vlastně jen kvůli ní, začíná chápat, že najít jediného člověka je v takovém mraveništi ras a kultur v podstatě nemožné. Přesto se nevzdává a pátrání po milované Reině podřizuje vše. Jeho cesta po zcela neznámém a nepochopitelném světě Queensu, lemovaná vzpomínkami na útěk do Států, vede zpustlými kluby, zakouřenými podzemními striptýzovými bary, tančírnami, chudinskými hostely, stokami, a stále nekončí. Až v momentě nejvyššího zoufalství se objevuje pomoc v podobě podivínského sadomasochisty, který se rozhodne vzít mladíka pod svá ochranná křídla. Díky němu Marlon poznává, že abychom dosáhli toho, co opravdu potřebujeme, musíme občas zapomenout na to, co chceme. Vedle Aldemara Correy a Angeliky Blandonové se v koprodukčním americko-kolumbijském dramatu Simona Branda, oceněném mimo jiné třemi cenami na prestižním mezinárodním filmovém festivalu Los Angeles Latino, objeví také populární John Leguizamo. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (10)

markotter 

všechny recenze uživatele

Dlouho se mi nechtělo film pustit, protože jsem se bál, že to bude obžaloba ameriky, jak zachází s imigranty a potom něco ve stylu jak chudák k bohatství přišel. Naštěstí amerika tady vystupuje spíše jako kulisa (sice hnusná), ale nijak zvlášť komplikující našim hrdinům život. Hrdina si ho spíš komplikuje sám a nejvíc jeho krajani, kteří provozují cestovku Paraiso Travel. Občasné flashbacky popisující cestu z Kolumbie do USA jsou velmi krátké, ale o to působivější. V samotné americe náš hrdina naráží vesměs na samé milé krajany, kteří se mu snaží nezištně pomoc, aby našel to, co hledá. Film nepostrádá napětí, je dobře natočený a téma "milostného trojúhelníku" bylo rozvedené tak akorát, aby člověk věděl komu fandit, i když já bych měl jasno už po prvním setkání s Milagros. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Do USA lze cestovat i jinak, než s Čedokem. 1) Mladý režisér získal řadu světových filmových ocenění právě za svůj druhý celovečerní film Paraiso Travel. Nelze popřít neobyčejnou zručnost, prozrazující režisérových více než 100 natočených hudebních videoklipů a dalších 150 televizních reklam pro přední světové firmy. Snímek nemá hluchá místa, stále se něco děje, je napínavý, atraktivní, řemeslně výborně zvládnutý. 2) Edukativnost snímku je zejména pro mladé občany Evropské unie velmi zřejmá. Asi jen málokdo si uvědomí, jak taková cesta do vysněné země může vypadat (o autenticitě zobrazovaných zážitků nepochybuji). 3) Spoiler. Telenovelově naivní zaláskování mladého hrdiny výpovědní hodnotu filmu poněkud sráží. Co je Reina zač bylo zřejmé od prvních minut a opravdu jenom mladičký životními zkušenostmi dosud nepolíbený macho mohl reagovat tak jako on. Ale budiž. 3) Skutečný problém vidím v tom, že se mě film nijak nedotkl. Sledoval jsem ho se zájmem, Marlonovi jsem fandil, ale dojetí žádné, oči suché, emoce nulové. 4) Medellinský herec Aldemar Correa má před sebou světlou budoucnost. Překvapuje mě, že jako představitel hlavní role není uveden v seznamu účinkujících. ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Nač skrývat své nadšení, když tento film je v celé své podstatě naprosto dokonalý a nedává mi jediný důvod pochybovat, že takhle to může být i v reálném životě. Tomuto filmu rozhodně nemám co vytknout, od začátku do konce jsem nestačil žasnout, na jak kvalitní příběh se vlastně koukám. Nic mi zde nechybělo, nic jsem nepostrádal, jen jsem byl nadšený z kvalit tohoto příběhu. Už jsem někdy před týdnem při hodnocení filmu "Otče náš" psal do svého komentáře, že spojení hispánské menšiny a reálií Spojených států, to vše na téma americký sen, mi dost vyhovuje, každý takový příběh na toto téma velice rád vítám a pokud je tak dokonalý, jako tento film, tak se nebojím ho vychválit. Tento příběh mě na celé dvě hodiny dokázal opravdu zaujmout a chytit u srdce a netrvalo mi dlouho a Marlona jsem si velice oblíbil, i když jsem tušil, že pokud se mu povede najít Reinu, tak to bude až za hodně dlouhou dobu a nebude taková, jakou jí opustil. Ale tohle není jen o Marlonovi a Reině, je tu i několik ostatních zajímavých postav z hispánské komunity, z nichž mě asi nejvíce zaujal Roger, který na mě působil pohodově a sympaticky. Tenhle film je prostě naprosto dokonalý a nemám žádný problém s tím napálit mu plné hodnocení. Takže uděluji zasloužených a poctivě vydřených pět hvězd pro tento americko-kolumbijský film. ()

danoo 

všechny recenze uživatele

Imigrácia. Požehnanie alebo prekliatie? Miodrag Bulatovič, popredný srbský prozaik, by povedal, že to druhé. To sem ale nepatrí. Tak k späť veci. Marlonove prvé momenty v USA v spojení s flashbackmi mapujúcimi dramatické okolnosti tranzitu sú dosť silné a pôsobivé, no film ako celok rámcujúci jednak sociálne problémy, sex a asociálnu tématiku funguje tak na 70 - 80 % a zostáva na povrchu, kedže ide skôr o cestu k nájdeniu seba samého než nelegálnu imigráciu ako takú. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Drsný pohled na těžký život uprchlíků, kteří doufali v nový začátek ve vysněné Americe. Slušné, depresivní ale filmu chybí emoce i nějaké překvapení nebo nápad (např. úvodní titulky byly výborné ale nic podobného už si tvůrci po zbytek filmu nepřipravili). Prostě film jen plyne od nějakého začátku do nějakého konce. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama