Síla pomsty

• Česko Pomsta (více)

Bývalého agenta vojenskej rozviedky povolajú do služby, keď jeho najlepšieho priateľa, politika Larryho Richarda, prepadla a takmer zabila skupina militantných rasistov The Pentagle. (oficiální text distributora)

matestlust

Mega tuctové béčko z konce osmdesátých let, kterých tou dobou vznikalo požehnaně. Nenadchne ani neurazí, čistá průměrná zábava. ()

Caelos

Bohužel to bylo tak nemastně neslané, že mě zhruba od půlky přestalo zajímat co a proč se děje. Závěrečný souboj je tak něco neskonale trapného, až to opravdu fyzicky bolí. Na konci jsem to vypnul. ()

Lacike

Uz viem preco som nikdy nedopozeral ziadneho Americkeho ninju. Nebolo to kvôli tomu, ze mi ninjovia pripadaju smiesny alebo preto, ze na mna charizma Dudikoffa nezabera, ale kvôli reziserovi Firstenbergovi. Jeho rezijny styl mi pripada trapny. Tentokrat mal k dispozicii solidny rozpocet, takze technicka stranka vyzera dobre, ale to jak koncipuje akcne sceny vo mne neraz vyvolalo usmev. Ale nie ten typ usmevu ako pri Komande, kde je akcia zabavna ale zaroven cool. Skôr taky posmech nad tym aku trapnu sprostost si Firstenberg vymyslel. Takze ano, dost som sa pobavil, ale skôr na ucet tvorcov. Jednu objektivnu hviezdicku davam ze niektore slusne bitky. Ale aj pri nich protagonisti hadzu vtipne vyrazy, pripadne vydavaju infantilne pazvuky. To sa proste neda brat vazne a nejaka gradacia alebo napätie tu nefunguje. Rovnako sa neda nikomu fandit. Dudikoff je nudny profesionalne neherec, Steve James na tom nebol ovela lepsie a skvadra zaporakov skôr pobavi ako keby mali vyvolavat strach alebo nenavist. Pritom zapletka o skupinke chlapikov, ktori lovia ludi pre radost mala potencial a John Woo vo filme Hard Target z podobneho nametu vydoloval ovela viac. Ale Firstenberg je trapny packal, ktory sa v mojich ociach nikdy nevyskriabe nad jednu hviezdicku. ()

BoPo

Dudikoff si odskočil od ninjov. Čo si budem hovoriť. Jedno vedel s odretými ušami, takže druhé logicky ešte horšie. ()

Ellmariachi

Strašně závidím svým oblíbeným uživatelům jejich čtyřhvězdy. Já se přiznám, že mě na tom filmu nebavilo téměř nic. Teda cca do prostředka tak nějak ještě ano. Po masakru na ranči, kdy mělo přijít vyvrcholení v podobě honu už jsem jen sledoval šablonu: Dudikoff se pere, Dudikoff prohrává, Dodikoff je skoro mrtvý, Dudikoff vyhrál. A tohle hmed 4x v 15 ti minutách. Já tyhle braky mám rád a film mě překvapil svou až krutostí k postavám. Ale nudné finále u mě zabilo šanci na slušné hodnocení. 50 procent. ()

K.I.N.G.

No jo, Michael je pořád stejný borec, to akorát to dítě ve mně umírá nebo možná dospívá, bohužel. A hlavně mám hrůzu se po delší době podívat na mého oblíbeného Emerického ninju. ()

Rakosnicek77

Viděno v retro jednohlasém dabingu, ze staré vhs jako Night hunter. Tenhle film považuju za to nejlepší co Dudikoff natočil. Film překonal alespoň u mne i sérii Americký ninja. Další jeho filmy, se pak svoji kvalitou, řítili nezadržitelně k filmovému dnu. ()

PogoJoe

Pro mě velice nostalgická záležitost, kterou si pamatuji ještě z VHSek dabovanou jedním hlasem takového divného pána... Tehdy, bylo mi snad sedm osm, jsem se těch gentlemanů v maskách nahánějících v bažině své kořisti, docela bál. Teď po letech: příběhově i akcí velice solidní béčko a Dudikoff je prostě sympaťák. ()

Figu

Jeden z nejlepších Dudikoffů! U mě vždy bude nej první Americký ninja, ovšem Síla pomsty mu dost razantně přišlapuje paty. Dnes film působí místy velice komicky, však ale vzpomeňte jakej strach to v nás vyvolávalo, když jsme to sledovali jako desetiletí klučíci na pomaštěné véháesce. Jen si uteč z ostrova, kde tě nahání čtyři hovada co tě chcou krouhnout. A přesně skrz tuto nostalgickou vzpomínku 4 hvězdy. 75% ()

Martin741

Suhlasim s nazormi, ze ntoto asi bude najlepsi Michael Dudikoff, lebo v 80. rokoch mal najlepsie obdobie. Hrat nevie, ale bojove umenia na urovni, plus vona blata, mociarov, a ide o hodne dazdivy film : tolko dazda sa vo filme malokedy vidi : 69 % ()

humanbeing

Při sledování Avenging Force jsem měl dojem, že inspiroval nejednu videohru. Přestřelky na střechách v přístavišti mi silně připomínaly Uncharted, závěrečné souboje s bossy pak Metal Gear Solid 3. Řemeslně velmi dobře zvládnuté béčko s pořádně drsnými záporáky, které může na světě přemoci pouze Dudikoffův Matt Hunter. Je škoda, že nikdy nevzniklo pokračování. ()

c.tucker

Opět jedno z trochu lepších béček, další z počinů Sama Firstenberga (Americký Ninja). Scénář opět nic moc, Dudikoff a je ho, jak bych to jen nazval, opět příšerné. Senzační Steve James a opět boj nahoře bez. nejpozoruhodnější z celého filmu byl asi hon a senzační masky honců. ()

Luk80

Nádhera ! Firstenberg, Dudikoff a James po prvním díle Amerického Ninjy opět pohromadě. Hned úvodní scéna v močálech New Orleans patří mezi ty, na které se ve spojení s VHS dobou jen tak nezapomíná. Maskovaní lovci z Pentagramu - brokovka, meč, nůž a škrtící lanko. Love it ! ()

JohnSmith

Opravdu je škoda, že si tuhle roli nestřihl Chuck. Aaron by mu udělal choreografii a mohlo to být mnohem lepší. Příběh ohraný, ale není to špatné, prostě klasický béčko. Problém je opět v Dudikoffovi, protože ten chlap se neumí prát a vypadá to všechno divně. Nevím jestli by pomohla lepší choreografie, protože když je někdo dřevo, tak je prostě dřevo. ()

Koři

Po Americkym ninjovi nejlepší Dudikoff. Jeho hereckej projev je nenapodobytelnej. Patří do zlatého fondu béčkových osmdesátých let, době kdy vládly VHSky. ()

KoRner

Prekvapivo dobrý a surový film z dielne Dudikoffa. Šokoval ma počtom mŕtvych na tej dobre strane a záverečné zúčtovanie v daždi a blate má tiež vysokú úroveň. Michael tu nie je nadčlovek a pri súbojoch jeden na jedného dostane často na frak a iba náhodou z toho vždy vyviazne. ()

Chmur

Nejlepší film Michaela Dudikoffa, a i když se jedná o béčkový film, tak má i po letech svoje kouzlo. Pro mě jako teenagera z raných devadesátých let, kdy se k nám tyhle filmy dostávaly na videokazetách, je to vždy krásný nostalgický návrat do minulosti. Jasně v určitém ohledu se jedná o úplnou blbost, ale na pozadí filmu je zde docela drsně vylíčený boj bílé honorace z jihu USA proti vzestupu Afroameričanů do politiky. Film je i na dnešní poměry docela syrový a drsný. Umíraj tu ošklivě lidi, umíraj tu černý lidi, umíraj tu děti a umíraj tu černý děti!!! Navíc prostředí jihu USA má prostě svoje kouzlo. Pokud je vám přes 40, tak se jedná o suprový odpočinkový film. ()