Mistress of Souls

všechny plakáty
Česko, 2007, 87 min

Washington D. C. Sedm let po poslední ropné válce se lidstvo světa dělí na dvě části - ovládající a ovládané. Otrokáři jsou krutí, některé otrokyně by raději dobrovolně zemřely. Ale ani to jim zatím není dovoleno. Lze vůbec očekávat změnu k lepší? Je ještě naděje? (dopitak)

dopitak odpad!

Scénáristi porno filmů se pokouší o alespoň nějaký děj, u některých soft erotických filmů se to i trochu podaří. Ne tak Simandlovi. Jeho filmy- to je elektronický mix příšerné hudby, kamera na úrovni osleplého studenta prvního ročníku FAMU, náhodný střih a především polovina dialogů (dá-li se těm štěkaným heslovitým pokynům tak říkat) natočená úplně mimo záběry. Ono to trochu zarazí, když většina slov, které slyšíme, vychází prostě odnikud. Stoprocentně to platí o vzdychání, které nelze vůbec vztáhnout k ději. Většina Simandlových hereček jsou Češky, prakticky všichni mluví šílenou školní angličtinou (to by mě zajímalo, jestli jde tenhle podbrak v Severní Americe vůbec na odbyt) bez jakékoliv snahy o britský či americký přízvuk, některé postavy dokonce nachytáte, jak koukají naprosto mimo kameru či určené místo a pátrají zoufale při odříkávání nesnadno naučeného textu v paměti. "Jak vono to vlastně bylo?"____Dal jsem Simandlovi šanci, hned dvakrát, ale už to neudělám. Je to ztráta času, jaké se jen tak něco nevyrovná. Vzdychání, bičování, přivedou polosvlečenou dívku, svléknou ji, namažou olejem, nasadí ohlávku a postroj, zapřáhnou, označkují na zadku jako dobytek, průběžně zbičujou - to se stále opakuje. Ještě pořád máte zájem? Film doporučuji: Zapáleným feministkám prvního stupně jako "meducínku" před spaním, jinak nikomu! ()