Být jen špatný v tomto městě nestačí.. Billy a Barbara jsou dva nevyléčitelní psychopaté, kteří se pustí na vražednou pouť . Temné město Westbrick ovládne strach. Ve stejné době dostává policejní nováček Mathew svůj první úkol, se kterým mu má pomáhat zkušeny veterán William. Jejich cesty se brzy zkříží s Billym a Barbarou. Při střetu je William brutálně zavražděn, a Mathew je mylně obviněn z jeho vraždy. Dokáže Mathew přesvědčit byrokraty z radnice o své nevině? (oficiální text distributora)

Dellamorte

Eric je pošahaný, ako bol celú svoju pseudo-filmovú kariéru, má ešte aj nechutnú, škaredú nehereckú sestru a ten pako Shaun, tak ten trávil pár rokov sledovaním " SIN CITY " až sa natoľko rozcítil, že sa rozhodol potešiť divácku obec týmto " xcelobyťfilmom ". Je to neodpustiteľné , lebo nenávidím filmy cez kopirák, hlavne ak nedodajú žiadne nóvum, ale naopak - uberú pôžitok aj z originálu. Proste tu to nevyšlo a dá sa tento pokus smelo nazvať aj, ako už v prvopočiatku zruinovaná snaha o dielo. Čiže za 4 ! ()

pornogrind

Na filmu se dá pochválit celkem zajímavej vizuál, solidní hudba a pár drsnějších scén. No a zbytek za moc nestál. Po herecký stránce to byla slabota. Dialogy nudily a když už byla nějaká akce nebo bitka, tak to zkurví chaotickej střih. Začátek mě celkem nakopl, ale postupně nadšení začalo upadávat. A ten finální " masakr " už to nemohl zachránit. Něco do sebe to určitě má, ale za sebe bych to nikomu nedoporučil. ()

Wade

Zajímává a zvláštní pecka, která má navíc vynikajícím finále. Celý film je jedna velká a zvláštní směs, která se jednoduše během sledování začne divákovi líbit. Nejsem si přesně jistý co mam k filmu napsat tak napíšu jen to, že pokud by chtěl film někdo vypnout než skončí tak ať to nedělá, protože přijde o velké brutální finále. 80% ()

Terva

Billy a Barbora, toto je jejich příběh. Shaun Rana je podepsán skoro pod vším. Hudba, visuální efekty, produkce, kamera, executive producer, střih, scénář i režie. Se divím, že se ten film nejmenuje Shaunrama. CITÁT - Zeptám se vás znova. Způsobil jste smrt kolegy ?........ Ale Shaun Rama ví co dělá. Zajímavě řešená kamera, velice dobrý střih, nádherné ozvučení, pěkná hudba a povedené jsou i ty kreslené vstupy. Připočtěte si Billiho filozofické mrazivé úvahy, brutalitu celého příběhu a nádherné ženy. DIALOG : BARBORA - Kdo to byl ? BILL - Zapomněl jsem se jí zeptat........ CITÁT - Právě opouštíte Westbrick. Příkladem kvality je nádherná scéna, kdy kamera prolétá Westbrickem okolo 50 minuty. Symbolicky míjí nápis Velcome to Westbrick, prolétá mezi baráky a v jedné chvilce mine reklamní poutač, který nese jeden jediný nápis - NOIR. CITÁT - Nechci malovat čerta na zeď, ale vypadá to znovu na Billiho a Barboru.......... Tohle je prostě nádherně sladěné komiksová noirovka se vším, co k tomuto žánru patří. Ale má to i své zápory. Kamera a střih jakoby ke konci filmu přestaly dělat svou zatím dobrou práci. Zhoršil se i dialog postav. Dám tomuto filmu 80 %. V akci tu bude k vidění i legendární stříbrná kobercová lepící páska. CITÁT - Lidi jako ty se daj vždycky předpovědět........ ()

tnp101

Hrozně moc špatné ve všech myslitelných směrech. Autoři (resp. autor - tolikrát opakované jméno v závěrečných titulcích jsem snad ještě nezažil) si pravděpodobně mysleli, že jakákoliv stylizace bude cool za všech okolností. To se bohužel velice spletli. Takové „Sin City“ je sice přestylizované, ale chytře - má své meze, které nepřekráčí. Zde se jedná pouze o zmatek. Kombinovat co nejvíc filtrů, šílených střihů, záměrných chyb v obraze, změn rychlosti snímkování a podobně bez žádného smyslu k dosažení „hustě“ vyhlížejícímu looku opravdu nestačí. Osobně klidně i silně přestylizované kousky můžu, z tohohle se mi však upřímně řečeno chtělo spíše zvracet. Scénář je nehorázně tupý a o ostatních aspektech již snad ani mluvit nechci. Uděluji velmi slabou jednu hvězdičku a to pouze proto, že mi nedělalo problém u filmu sedět až do konce. Jinak ale hrůza. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Vysoce stylizované snímky, i přes svůj nerealistický vzhled, vypadají na Blu-ray discích ve většině případů pohledně. Již za chvíli se spolu přesvědčíme, jestli do této skupiny spadá i zatím nejnovější titul „Blu-ray edice“. Film je to sice velice špatný, ale kvalitní přepis (alespoň tedy v rámci edice) by to mohl alespoň částečně napravit. Po vložení disku do přehrávače na nás čekají přeskočitelné ukázky na následující tituly z edice. Tentokrát se jedná o „Ztraceni na moři“ a horor „Ozvěny mrtvých“. Následuje jednoduchá hlavní nabídka, již dobře známá z předchozích titulů edice a teď již k obrazu. Ten je prezentován v poměru stran 1,85:1 a musím říct, že je to hrůza hrůzoucí. Ne, není to pouze ošklivou stylizací, přepis bez nadsázky vypadá jak z mizerného DVD. Ostrost je velmi redukovaná a detaily snad ještě víc. V odporně vypadajících, čistě počítačově animovaných sekcích si díky jejich nízkému rozlišení můžete dokonce všimnout jednotlivých pixelů, což občas platí i pro hrané scény. Barvy nejenže podléhají stylizaci (redukce na jednotlivé barevné tóny, přepaly apod.), i jejich podání nestojí za nic. Dopomáhá tomu nejen vysoká komprese v kombinaci se šumem, ale i extrémně vysoký kontrast, který stylizaci sice podléhá také, ale podání černé je i z technického hlediska na hodně nízké úrovni. Přechody mezi různými barevnými tóny (převážně zdi a jiné celistvé textury) jsou doprovázeny namodralo-růžovo-fialovými kruhovitými fleky, což také bezesporu nebude tvůrčí záměr. A i kdyby všechna ta obludnost záměr byl, nemění to nic na tom, že se jedná o odpornou obrazovou prezentaci, v níž selhává jak stylizace filmu, tak i kvalita přepisu. Velikost českých titulků zůstává stále nepříjemně objemná. Zvuk, který je v originální anglické i české, kvalitativně srovnatelné stopě zastoupen formou DD 5.1, na tom není o moc líp. Originální stopa (respektive její mix) zní na poslech často až nepříjemně. Všechny prvky lezou, kam se jim zlíbí a hodnotit její technickou kvalitu je (stejně jako u obrazu) docela obtížné. Prostorové reproduktory zůstávají relativně potichu, subwoofer úplně ne, ale přesto nějak zvlášť nepředvede. Hudba hraje značně na pozadí za vším ostatním a jako noční můru bych označil především mluvené slovo. Stejně jako obraz, i dialogy, potažmo zvuková stopa, značně podléhá své debilní stylizaci a tak nedokážu určit, do jaké míry je jejich špatná kvalita způsobena právě jí. Občas zní slušně a čistě, jindy utlumeně, či jak nahrané mikrofonem v mobilu. Velice často nesedí k pohybu úst, ale tady už je to znovu spíše otázka stylizace. Audiovizuální stránka je jednoduše špatná a to i na DVD poměry. Pomalu se mi zdá, jako kdyby si tu celkovou mizernou technickou kvalitu tvůrci kompenzovali vytvoření ještě mizernější stylizace, která ji do jisté míry skryje. Ale dost už o technické kvalitě. Je to zkrátka stejný odpad, jako film samotný, nic víc. Vím, že jinde bych se pravděpodobně odvolal na tvůrčí záměr a mohl bych tak učinit i nyní. Bohužel nelze zřetelně rozeznat tvůrčí záměr od technické kvality k zblití. Tak, či onak je obrazová i zvuková kvalita titulu velice špatná, takže ohromný FAIL! Bonusy samozřejmě nečekejte a mě nezbývá, než konstatovat, že takto by Blu-ray titul opravdu vypadat neměl. Vyhněte se mu za každou cenu. Mizerných 10% v porovnání se svými „velkými“ modrými bratříčky z budoucnosti a hodně špatné, či spíše nejhorší v porovnání s dosud vydanými tituly od „Blu-ray edice“. Prý hodně špatnou „Zátoku pirátů“ jsem netestoval, ale nevěřím, že by to bylo horší, než tohle. () (méně) (více)

• Natáčelo se v Anglii (Blackburn), Dánsku (Kodaň) a USA (Las Vegas). (GASTON73)