Mysteriózní thriller, jenž některými motivy a atmosférou připomene Roegův nejúspěšnější film Teď se nedívej. Mladá architektka přijíždí na irský venkov splnit si sen – zrenovovat starý dům. Neočekávaně ovšem otěhotní a za slupkou zdánlivě důvěrně známého světa začínají bublat tajemné síly, dřímající v napohled obyčejných věcech. [43. MFFKV 2008]

Poté, co se mladá architektka přestěhuje do izolovaného a mystického údolí a otěhotní, se rozpoutají mocné nadpřirozené živly. Situace ovšem začne být kritická ve chvíli, kdy sousední farmáři začnou usilovat o život nenarozeného dítěte a nakonec i o život samotné ženy. (oficiální text distributora)

Leila75 odpad!

Ve Varech letos probíhala pocta p.N.Roegovi,musím se přiznat ,že po schlédnutí cca 50min z Puffballu,by mě nikdo nedostal na další mistrův snímek.Možná jsem měla smůlu,že tenhle byl první,ale ze strachu bych další nedala,snad,kdyby bylo pod Píchavkou po pravdě napsáno-mysteriozní hovadina! ()

TylerD.

Vadila mi tu ta všudypřítomná špína, pořád jsou všichni umouněný a od bahna a nedává to smysl. Proč by výstavní chalupu stavěli v místě, kam vede dlouhá neustále rozblácená silnice na které musíte jet rychle abyste nezapadli? To místo vypadá a lidi se i chovají jako někde z 16. století. A tím výčet toho, čemu všemu jsem tam nevěřil nekončí ani zdaleka. A když tou nevěřím, tak to nemůže fungovat. 30 % za asi originalitu a svůj styl, který se někomu líbit může. ()