Tyson

Rozhovory, archivní záběry a fotografie nabízí dokument o jednom z nejúspěšnějších sportovců všech dob. Mike Tyson je legendární boxer, který dokázal spojit pásy všech tří boxerských organizací. Jeho život byl ale také plný skandálů. V pouhých třinácti letech měl na kontě neuvěřitelných 37 zatčení. Dokument mapuje život tohoto boxera nejen v ringu. Mimo šampióna se v tomto snímku objeví legendární trenér Cus D´Amato, Evander Holyfield a další boxerské legendy. (Cliff Booth)

grogodil

Je jasné, že bez vetra sa ani lístok na strome nepohne a že úplne bezdôvodne Tysona do chládku neposlali. Rovnako tak som mu nežral ten prehnaný ukrivdený postoj, ktorým občas všetko (vrátane zápasu s Hollyfieldom) obhajoval. Minimálne však po pozretí musím skonštatovať, že si Mike u mňa svoju nechvalnú reputáciu predsa len trošku skrotil a človek mal možnosť poznať ho aj z tej kultivovanejšej stránky, než ako nasraného dobermana chŕliaceho na každého nadávky. Materiálu je tu požehnane a počuť samotného Tysona sa vyjadrovať k najzásadnejším momentom svojho života je minimálne zaujímavé, bez ohľadu na to, či mu tu jeho pokoru veríte, alebo nie. 7/10 ()

sator

Hodně otevřená zpověď smutného člověka který nevěří lidem ani sám sobě.Na prostředí z kterého pochází je přemýšlivý a občas se dopustí myšlenky kterou by mu mohli mnozí závidět. ............" Co neumím je zacházet s penězi buď jich mám hrozně moc a nebo žádné ".....Odhad je že vydělal přes půl miliardy USD,a o ty zase přišel ... ()

agassi68

Mike vniesol život do rybníka ťažkých váh a v mojich mladých rokoch som nadšene čítal každú zmienku o jeho úspechoch. V najlepších rokoch ťažil zo svojej rýchlosti a sily podporovanej zarputilosťou decka s Brooklynu. Tradovalo sa, že jediným úderom poslal býka k zemi. Neskôr ich zatienili škandály so znásilnením, či odhryznutým uchom. Dokument mi objasnil pár vecí, ktoré mi nešli v tých časoch do hlavy. Napr. porážku s Douglasom alebo Hollyfieldovo ucho v jeho zuboch. Prekvapivo otvorená spoveď chlapa, ktorý berie život tak ako ide aj s vrcholmi a pádmi. Good luck Mike.. ()

kwaicheng

Zajímavá zpověď mojeho nejoblíbenějšího boxera. Tyson byl jako skála, hejbal se jako tygr a bouchal jako bůh. Osobní život už v takovývh superlativech neprobíhal. Ale klobouk dolů před tou pokorou a sebezhodnocením, které tu předvedl. To mu musí nechat i jeho nejzarytější antifanda. Škoda, že Cus D´Amatovi nebylo o 20 let míň, když se poznali. Za správnost neručím, ale někde jsem četl, jak se Mika Tysona ptali u soudu: "Tak znásilnil jste tu ženu?" Tyson: "Ne, ale mě v životě vojebali snad všichni." :D:D K smíchu a zároveň k pláči. Dobrý dokument. ()

Hanys_

Kdyby takhle natočil dokument pekař z Horní Dolní, asi by těžko dosáhl červeného hodnocení. Mě osobně dost vadila forma dokumentu, kdy se obrazovka rozdělí na třetiny a 3 Mikeové mluví jeden přes druhého. Co tímhle Toback jako zamýšlel? Tyson má u mě ale body za to, že ikdyž je trochu pomalejší (mimo ring) tak naprosto otevřeně mluví o svých průserech a na rovinu řekne, že to podělal. Ne všechno jsem mu sice věřil, ale přinejmenším mě donutil o jeho životě zapřemýšlet a nemít ho za arogantního analfabeta (to bylo asi také hlavním poselstvím dokumentu, takže v tom případě splnil snímek svůj účel dokonale). Ale ta forma snímku mi absolutně nesedla. Takže tak. ()

• Celkové Tysonovo skóre je 58 zápasů, z toho 50 výher, z toho 44 KO, 6 proher a 2 nerozhodně. (kwaicheng)
  • Cus D´Amato trénoval kromě Mika Tysona i Josého Torrese a Floyda Pattersona. Všichni tři se stali mistry světa ve svých váhových kategoriích. (kwaicheng)
  • Tyson je držitelem rekordu nejrychleji uštědřené KO na Juniorských Olympijských hrách: 8 vteřin. (kwaicheng)