Upíři, vlkodlaci a čarodějnice

• USA The Unexplained: Witches, Werewolves and Vampires

Tento zvláštní a velmi úspěšný dokument NBC se zabývá legendami a lidovými tradicemi a odhaluje fakta obklopující mystické a strašidelné bytosti. Zahrnuje bizarní případy z historie, rozhovory se současnými upíry, vyšetřování praktik moderních čarodějnic a zkoumá psychické a fyzické poruchy způsobující domněnky, že se lidé stali vlkodlaky. (MIDO FILM)

Snapphanar odpad!

Kdybych si měl zvolit pouze jedno jediné slovo, kterým bych tento americký výtvor měl ohodnotit, řekl bych pravděpodobně "neuvěřitelné". Rozhodně nejlepší a nejhezčí na celém tomto "dokumentu" je zajisté obálka, ve které DVD prodávali (je to ten samý obrázek, jako nahoře u údajů, navíc tento obrázek je jaksi "převzatý" bez vědomí autora...). Kdyby blbost a debilita nadnášela, jsem si jist, že více než většina Američanů by odletěla kamsi. Jestli toto někdo opravdu nazve dokumentem a bude ho tak i tento snmímek brát, měl by se nad sebou opravdu zamyslet. Opravdu mne dostalo, když jeden americký "vědec" řekl něco jako toto: "Víte, po měsících strávených v knihovně, kde jsem studoval staré knihy a rukopisy jsem zjistil, že Transylvánie skutečně existovala!" ()