Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Série(2) / Epizody(40)

jonyyy

Pilot dopadl na výbonou, Roberta Carlylea miluju, jeho postava je zatím dost rozporuplná. I tak se mi líbí. Akce, ponurost, herci, HUDBA, všechno se mi líbí a až se situace na Destiny trochu uklidní, myslím, že začnou hlavní hrdinové i hláškovat. Tak pak to bude paráda. Zatím náběh na nejlepší SG seriál. - tak (po 10 dílech) se neobjevili mimozemšťani, akce taky téměř nulová, hlášky se také neobjevily, očekávání nevyslyšena. I tak, mě to baví, ale bohužel - Atlantis je Atlantis....AKTUALIZACE: po desátém dílů druhé řady se konečně začlo něco dít. Objevil se pořádný nepřítel a díly dostaly trochu šmrnc.. Dost mě udivuje, že když se to konečně trochu rozjelo a začlo bavit, tak seriál odpískali. :-( ()

Amroth666

____ Season 1 ____ To, co se ve Stargate SG-1 a SGA nepovedlo se podařilo se ve třetím seriálu Stargate. O hlavních hrdinech se ve Stargate Universe mluvit nedá. Každý jde za sebe. Vtipálci? Jack O" Neill je prostě Jack. Ten tu ale není a pro tento seriál je to dobře. Eli svými originálními vtipy se stal u mně oblíbeným. Tento seriál nese ale hlavní žánr Drama. Předešlé dva seriály se nezabývaly tolik nad emocemi, vztahy mezi lidmi na lodi Destiny, osobní vztahy mimo loď, pocity a bezpečím sami pro sebe. Hned od začátku se načne už dlouhotahající spor s Luciánskou Aliancí. Loď vzdálená miliardy světelných let nese jméno Destiny. Devátý symbol Eli vyřešil. V první sérii najdete také nové technologie, myslím třeba sbrusunovou a pro mně hodně oblíbenou kameru Kino, komunikační kameny(později hodně důležité) pro spojení se se zemí, Asgardské skafandry nebo antické křeslo S01E01 - Air - 100%. S01E02 - Air II - 100%. S01E03 - Air III - 100% O scénář prvních tří pilotních dílů se postarali zkušení borci Brad Wright a Rober C. Cooper. Režie Andy Mikita. Dr.Rush svou vypočítavostí a chytrostí zcela pomalu vítězí na ostatními. Je dobré, že celý štáb použil to, co je vždy na prvním místě v životě člověka pro nutnost přežití a to je vzduch, který nutně potřebovali k záchraně. (filtry jsou zahlceny). Z celé lodi uniká atmosféra. S01E04 - Darkness I - 80%. Dr. Rush má obavy o hladině energie. Energetické výdaje se snižují na minimum avšak loď je bez energie. S01E05 - Light II - 90%. S01E06 - Water - 80%. Scénář - Carl Binder arežie - William Waring. Na lodi klesá hladina vody, klesla už na polovinu toho, co bylo v nádržích při příchodu. S01E07 - Earth - 70%. Tento díl je ještě větší oddychovka než díl Water s tím rozdílem, že v tomto dílu půjde o řešení svých osobních vztahů a rozluštění pár rodinných tajemství. S01E08 - Time - 100%. Scénář i režii pro vás přichystal autor seriálu Robert C. Cooper. Při návštěvě planety objeví tým poblíž brány Kino, které obsahuje již dříve zaznamenaný materiál o tom, jak jsou členové týmu zabiti. S01E09 -Life - 70%. Scénář je zde asi nejslabší úsek z dosavadní universe. Oblíbená píseň z dílu : http://www.youtube.com/watch?v=e6ZBC8ml11k . Dozvídáme se, že Camille Wray má poměr s ženou. S01E10 - Justice - 100%. Scénář - Allan McCullough a režie William Waring. Super díl. S01E11 - Space I - 100%. Scénář - Joseph Mallozzi a Paul Mullie a režie Andy Mikita. Destiny má konflikt z neznámou lodí. Nová neznámá rasa unesla Chloe. Na jejich neznámé lodi se nachází Dr. Rush, který se poté vrátí zpět na loď Destiny. Píseň z tohoto dílu : http://www.youtube.com/watch?v=BqMY9mMMJKU. S01E12 - Divided II - 90%. Další zajímavá zápletka s Dr.Rushem a další menší nakřápnutí obrany Destiny. S01E13 - Faith - 80%. Tento díl je taková čistá a přírodní regenerace Stargate Universe. S01E14 - Human - 85%. Dr.Rush se po připojení na křeslo setká s Dr.Danielem Jcksonem. Na to jediné jsem čekal. Díl byl hodně zvláští. Na jednu stranu velká nuda a na druhou stranu zábava a myšlení. S01E15 -Lost - 100%. Scénář - Martin Gero a režie Rohn Schmidt. Jeden z nejlepších dílů. Skupinku v čele s Elim rozdělena už zjevně navždy. S01E16 - Sabotage - 80%. Nečekaný návrat skupiny Eliho na palubu Destiny. Hodně mně to zaskočilo. S01E17 - Pain - 100%. Scénář - Carl Binder a režie William Waringa. Díl plný iluzí, halucinací, napětí a také dobrého režijního nápadu. Nemusí tam býti mnoho akce, ale i takový díl může člověka natchnout. S01E18 - Subversion - 80%. Po goauldech převzaly všechno. Nastupuje Luciánská aliance v čele s Kivou. S01E19 - Incursion I - 95%. Pokračování a obsazení lodě Destiny Luciánskou aliancí. Drama! S01E20 - Incursion II - 100%. Zakončení, které zve všechny fanoušky SG na druhou řadu. Těším se. ____ Season 2 ____ S02E01 - Intervention - 90%. Prohra L.Aliance, objevuje se zde R.Knepper a byl to hodně pestrý děj. S02E02 - Aftermath - 70%. Objevena nová místnost na lodi. S02E03 - ... - Telford zůstává s novými mimozemšťany na jejich lodi. S02E04 - 50%. ____ S02E05 - 100%. Zatím nejlepší díl Stargate Universe s perfektním koncem. S02E06 - ... 95%. Sny a předtuchy si hrají s Colonelem Everettem Youngem. S02E07 - ... - 95%. Rushovo důležité tajemství je venku. S02E08 - ... - 100%. NEJLEPŠÍ DÍL ZATÍM Z CELÉHO SERIÁLU! S02E09 - ... - 90%. Spojení se třináctým dílem první řady. S02E10 - ... - 100%. Stargate Universe S01E10 – 100%. Staronoví kamarádi ala rasa Ursiniové. Perfektní akce po celý díl. 11. díl - !100%! Útočily Drony a Chloe se vrátila k normálu. 12. díl - dva Rushové, minulost a přítomnost. () (méně) (více)

Toj

Stargate sg-1 je dnes už kultovní záležitost s velmi propracovaným vesmírem a mnoha zajímavými nápady, kde některé epizody byly celkem stupidní, ale seriál se nebral příliš vážně a jistě zůstane v nejednom dětském srdci. SGA byl místy téměř dementní převařoval motivy z původního seriálu. Stargate universe je jistě krokem v před. Fanoušci vyrostli a stejně tak přišlo mnoho seriálů, které přinesly dospělejší pojetí. A stejně tak i SGU se snaží být dospělou variací na příběhy stargate. Mnohdy lehce přeexponované záběry a téměř battlestarovská kamera. Pilot napovídá snahu o potlačení epizodnosti, vytvoření uceleného příběhu a hlubší postavy. Na druhou stranu jedna z hlavních postav je tlustý geek, což naznačuje, že tvůrci chtějí, aby se v seriálu našlo mnoho ošklivých děcek, které tráví veškerý svůj volný čas u počítače. Samotný pilot lecčím navnadil a přitáhnul, ale po chvíli začal trochu nudit. Proto nedávám vyšší hodnocení, pokud tvůrci v následujících epizodách předvedou něco pořádného (a já doufám, že na to mají), tak hodnocení půjde výš... EDIT: Po shlédnutí celé série odebírám hvězdu. Sledovat tenhle seriál je v podstatě utrpení.. Nastavuje tvář vážnosti a hlubšího zážitku ve stylu BSG, ale přitom diváka mučí nudou a trapností. Skutečně se stydám za SGU, když se snaží být něčím, na co nemá... Děj jednotlivých epizod je neuvěřitelně hloupý. Seriál si vzal to špatné z konceptů předchozí SG seriálů, oprostil to od sebeironie a humoru, a odebral pár dějových zvratů, aby to vypadalo reálněji. Vrchol byla poslední epizoda, která končila typickým cliffhangerem a já si skutečně nepamatuji, kdy mi naposledy bylo něco tak moc ukradený.. Emoční odezva naprosto nulová... Tvůrci by si možná mohli najít raději nějakou opravdovou práci.. ()

M.Macho

Už podle pilotního dílu je jasné, že půjde o lahůdkový přírostek do universa. Asi to tak skutenčě bude, že co série SG, tím vymazlenější. Jak zde často padá - hudba je skutečně perfektní, v SG neoposlouchaná; vizuál je čímsi chaotičtější, tajuplnější a depresivnější. Ovšem, co je největším kladem budou asi postavy - způsob jakým se jednotlivé charaktery představily nemá obdoby a chybu. Příjde mi, že jsou obálovány čím dál tím komplikovanějšími zkušenostmi z minulosti, které se nutně projeví. Proto postvava doktora Rushe, tak krásně oxfordsky klejícího R. Carlyla mě pěkně znejišťuje - je hodný, zlý nebo jenom chytrý? Přííběho půjde zřejmě o depresivní trip za poznáním, zásobami a dalšími sériemi... Je to hold pěkné... a to že se to zrovna stalo 300. komentářem je jen dobře... ()

Lacike

Neskutocna nuda. Pilot bol este dobry, typicky uvod do serialu, ale dalsie diely su uplne o nicom. Tvorcovia odstranili zo serialu typicky SG humor, mimozemstanov a prakticky vsetky typicke atributy SG serialov a nahradili ich bohuzial uplne nefunkcnym pokusom o depresivnu psychologicku BSG atmosferu. Jednotlive charaktery maju do hlbky BSG charakterov sakramentsky daleko a skor to pripomina x-tu verziu 90210. Jedna hviezdicka za skvelu hudbu a efekty. ()

• Poslední díl seriálu je bohužel zároveň i poslední díl celé série titulů Hvězdná brána. Stanice SyFy totiž odmítá sponzorovat jakékoliv možné pokračování titulu Stargate, stejně tak vedení MGM odmítá značku Stargate komukoliv prodat. (O´Neill)
  • Z důvodu nízké sledovanosti bylo vysílání seriálu po dvou řadách ukončeno. (Amroth666)
  • Vysílání závěrečných epizod první řady bylo poznamenáno skandálem, jelikož ukrajinská televize porušila smlouvu, nedodržela vysílací plán a tamější diváci tak mohli vidět vyvrcholení seriálu podstatně dříve než zbytek světa. (Caszidy)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace