The Sadist

• USA Profile of Terror (více)

Měla to být poklidná a příjemná cesta do Los Angeles, která se změnila v hrůzu a teror. Porucha automobilu donutí přátele zastavit na podivném místě, které nevěstí nic dobrého. Zanedlouho se totiž již setkají se sadistickými vrahy. (Chupacabre)

topi

Původně jsem chtěl nasolit čtverec jak vyšitej a hodně poctivej, ale po rozležení v hlavě musím uznat, že nejen na svou dobu je to sakra drsnej exploiťák, kterej v pohodě strčí do kapsy i dnešní výtvory. A hlavně ten hlavní záporák je tak odpornej rypák a vyšinutej hnusák, že sledovat jeho kriplovský pohyby a výrazy ve tváři, nebo poslouchat jeho nechutně uchylnej hlas a řev je fakt čočka největší!! Většinou záporákům fandím (haha), ale tohoto jsem vyloženě nenáviděl a fandil druhé straně napadených. Navíc mě jich fakt bylo líto. Některé scény byly tak napínavý a hrubě natočený, až se tajil dech!! K tomu mazácká kamera a její novátorské postupy, detaily a záběry, že se oko lahodně kochá po celou dobu sledování filmu. Hudební složka je sadařina jak sviňa a chvílemi tůruje jakoby šlo o život (však o to taky jde, ne?) Chřestýši a konec, včetně závěrečné pointy je TOP!!! Natočeno podle skutečných vrahounů Charlese Starkweathera a Caril Fugate, kteří se stali inspirací i pro Olivera Stonea a jeho Takových normálních zabijácích. ()

dyfur odpad!

....vyše 50-ročný film - horor-dráma - len pre fanúšikov- herecky pôsobí teatrálne, prehrávajú herci ....dej naivný čo by až tak nevadilo ,ale čo je tu vlastne hororové, napínavé.... ??...nuda ()

gumli

Traja vysokoškolský učitelia a dvaja psychopati.Asi jeden z najlepších čiernobielych filmov čo som kedy videl.A veľmi napínavý.Možnože preto,že to boli učitelia,tak ty dvaja psychopati boli k ním taký krutý,lebo IQ obaja mali asi ako kvasená uhorka.Dosť tuhá krutosť a brutalita na dobu vzniku tohoto filmu.Bez akéhokoľvek humoru,temné a pochmúrne.Čiernobiela kamera ešte pridáva na pochmúrnosti a desivosti filmu.Ten chlap psychopat bol totálne zvrátený s totálne pokriveným charakterom,šialený a odporný.A tá jeho baba psychopatka,tak niečo také prihlúple sa ozaj vidí málokedy.Celý film stál vraj len 33 000 dolárov.Qentin Tarantino ráz povedal,že tento film je v jeho najobľúbenejšej desiatke.Unikátny a desivý film,v ktorom prevládajú silné stránky nad slabými. ()

Martin741

James Landis je neznamy reziser, a pozeral som, ze uz umrel. Natocil ale zivotne dielo, a to je rozhodne the Sadist. Brutalne dilo o tom ako pohodova kludna dovolenka sa zmenila na brutalne peklo a boj o prezitie. Suhlasim, ze malo to nejake hluche miesta. Doteraz som o tom ani nevedel, ze jestvuje, film zacina pekne brutalne pohladom do neprijemnych creepy oci, nebolo mi veru vsetko jedno. Pribeh tu nie je nijak komplikovany, odohrava sa v istej US pustatine , vrakovisko, okolo hory a dusno, prasne cesty, horucava. Pravy priestor preporiadnu hororovu jazdu. Vrah sa kolisal, bol brutalny uz od prveho okamihu, len co som ho videl. Jeho partnerka kradla jak straka a neprehovorila nic, len sa smiala, coz - zo zien nemavam husiu kozu - no ona bola vynimka. Volala sa Judy. Bolo v nej cosi creepy, a ne ze ne. Film je natoceny na zaklade realnej udalosti. USA ma 5 % svetoveho obyvatelstva a 95 % svetovej kriminality. Tuna sa reziser oprel o realneho vraha Charlesa Starkweathera, ktoryna prelome 50/60 rokov 20. satorocia zabil asi 10 ludi. Keby pocas mojej navstevy USA by som stretol takehoto zaporaka v US pustnych statoch /najsuchsia je tusim Arizona/, tak zrevem, hodim vsetko o zem a utekam od neho jak zmyslov zbaveny : 100 % ()

majo25

Trilerových nadšencov tento film asi uchvátil, ja sa však musím priznať, že som sa pri ňom trochu nudil a pozeral viackrát na hodiny. Pritom ťažko mu niečo negatívne vypichnúť. Skôr je tam viacero dlhých záberov, postavy sú akési jalové, nedotiahnuté, aj pár nelogizmov sa tu vyskytne...čo možno pripísať nízkemu rozpočtu. Mladý agresor sa ksichtí, ako keby bol retard, pritom paradoxne jeho postava viackrát ukáže, že filipa v hlave má. Na svoju dobu celkom brutálny film a trilerovo-akčný koniec vyzdvihuje celkový dojem. ()

vitekpe

Popsat by se to snad dalo jako cernobily rape-psycho thriller. Vzhledem k evidentni lacinosti produkce, a k tomu, ze je tady dohromady asi jen 5 hercu (a to jeste zcela neznamych), tak musim rict, ze se jedna o velke prekvapeni a celkem paradni zalezitost. Zvidavym divakum lze doporucit bez vyhrad. 4+ ()

Han22

Opět bych řekl, že nejde o horor, ale thriler. Jinak ale mistrovské dílo, které dokazuje že stoprocentní napínák je nejlepší natočit v uzavřeném prostoru. Jedno opuštěné vrakoviště, trojice učitelů a jeden totální psychopat s pistolí a prostoduchou slečnou po boku a stačí to na hodinu a půl perfektního napětí v psychologické i akční rovině. Psychouš je mimořádně odpudivý, všechny úmrtí člověka zasáhnou a překvapí a finální skon záporáka nemá chybu. Vynikající film, který vypadá jako kdyby vznikl o takových dvacet let později. ()

Přemek

První filmové zpracování příběhu dvou grázlů, kteří děsili Ameriku a jejichž osud zvěčnil ve svých Takových normálních zabijácích Oliver Stone. Tento film má samozřejmě zcela jiné tempo, ovšem napětí v posledních dvaceti minutách se dá krájet. Docela dobré. ()

aLPaC

Hlavních padouch byl über odpornej a ten úplný závěr neměl chybu, nicméně zbytek byl strašně zdlouhavej. Až na scénu s pitím sody se totiž nic tak zásadního nestalo. Za mě 60%. ()

Petrus1

Šedesátkový horory já moc ráda, ale nemůžu si pomoct The Sadist mi zas tak úžasný (jako tu většina lidí zmiňuje) nepřipadá. Bylo tam tak nějak málo sadismu. Spíš to celý jede na psychickém teroru a hlavní postavě. Jenže ta mě bohužel sere od první minuty, kdy se objeví na obrazovce. Chová se jak nějaká vidlácká retardovaná gorila, která popadla za vlasy svou malou nezletilou Judy a vzala ji na jízdu plnou zabíjení, kterého mi zas až tak moc nevidíme. Judy rozumu moc nepobrala a taxe její pudové chování omezuje jen na sexuálně provokativní svádění, pití a sbírání blýskavých předmětů. Za to její milej Charlie je vychcanej jak mraky a nenechá se jen tak ukecat nebo přelstít. Jeho devízou je dokonalé ovládání zbraní, která se ale v závěru - kdoví proč - nějak vytrácí. Učitelka Doris je sice docela pěkná kost, ovšem její někdy hysterické, jindy naivní nebo nelogické chování je na přesdržku. Ke konci to konečně začne víc řezat na akční pilu a při úplném vrcholném závěru jsem málem umřela hrůzou jen, když jsem se na to dívala! Brrrrr. ()

Gastovski

Stačí jedno vrakoviště, pět protagonistů (tři oběti a páreček jebnutých vrahů) a poctivý, napínavý thriller je na světě. Navíc kamera je opravdu vynikající a některé její záběry jsou opravdu pro fajnšmekry. A představitel vraha A. Hall je snad ta nejpřepálenější a nejslizčí padoušská držka ever. ()

dainio

Neskutečně napínavý film z raných 60.let s naprosto bezcharakterním, chladnokrevným a hlavně odporně slizkým psychopatem, kterému byste nejraději jednu vrazily. ()

foundation

Skoda zbytocne premrsteneho, roztahaneho zaveru ktory uz stratil to caro predoslych minut a takisto skoda niekolkych absolutne skratovych situacii. Ale klobuk dole aj tak na to ze ten film ma 50 rokov stale dokaze zaujat, pricom sa to cele vlastne odohrava prakticky na niekolkych metroch stvorcovych, s vyhradou toho zaveru. Zaporak je tu snad jeden z najlepsich akych som videl, skvela dusna atmosfera skoro po cely film. No kusok je to urcite velmi pekny ale napriek tomu nemam z toho celkovo az taky super pocit. Ako hovorim skoda tych niekolkych kiksov privelmi velkych aj na takyto film. 70 percent to ale moze byt a palec hore. Urcite DOPORUCUJEM pozriet. EDIT : Napriek tomu co som pisal som sa rozhodol to dvihnut predsa len o level vyssie. Co sa tyka svojho zanru je to predsa len silny nadpriemer. ()

SkupaCorba

Film plný kriku , hlúpych grimás , natiahnuté opakujúce sa scény , hlavní hrdinovia na smiech. Absolútne bolestné, som prekvapený že som to dopozeral. ()

Pitryx

No, pan Arch Hall junior v roli Tibse byl rozhodně nepřekonatelný. I ostatní se snažili, ale co chcete dostat z filmu za zázrak, když je slabý scénář. Vlastně je to stále na jednom místě a stále stejní lidé. To by asi nebylo na škodu, kdyby se to něčím sem tam drobátko oživilo. Ale ono nic. Krátká mezihra s policisty tomu moc nepomohla. Takže to jakž takž napravilo až posedních dvacet minut. ()

honzic

Pěkný film, který sice nemá s námětovými reálnými vrahy nic společného, nicméně je skvěle zrežírovaný a kvalitně sehraný, hlavní záporák vypadá velmi věrohodně, jen ten závěr jsem čekal trochu lepší, co naplat! Hodnocení: 75 % ()