Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Režie:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (více)

Série(24) / Epizody(587)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenze uživatele kaposlav k tomuto seriálu (3)

Na cestě po Burkině Faso (2008) (S04E29)

Celkový dojem kazí samotný sprievodny komentár Bartošky a Donutila pre ich zábavnu formu. Myslim, že viac by som to ocenil ako seriozny dokument. Žial 3*, ale informatívna stránka ma uspokojila. Vadili mi prepočty na české koruny čo je zavadzajúce, lebo tak sa nedozviem čo si za tie peniaze môžu kúpiť vo svojej krajine. Kolko je ích mena v prepočte na dolár, euro či českú korunu mam ja aj oni akurát tak u riti! ()

Na cestě po Havaně (2009) (S06E33)

Je neskutočné ako môže dvojica Bartoška s Donutilom pokaziť dokument o Havane neustálymi vsunkami ich politických názorov. Z dokumentu tak spravili antipropagandu zapodievajúcu sa ich komplexom. Je zvlášne, že nekomentovali kapitalistické zriadenie v krajinách latinskej a strednej ameriky, kde je životná úroveň podstatne horšia, kde majú ludia holú prdel, nemaju prácu, nemajú kde bývať, čo jesť, sú obklopený kriminalitov a majú strach o svoj život. Najradšej mám, keď sa začne rozprávať kolko zarábaju a akú maju penziu na Kube. Prečo ale nepovedali aké su tam ceny tovarov a služieb pre domácich, a aké su tam ceny bývania + čo je tam zadarmo??? To už neladilo s ích debilnými antisociálnymi kecami. Smutné je, že podhodia hlúpučku sedemnásťročnu sliepku, čo sníva o bohatom princovi, čo si ju príde zobrať do krajiny, kde jej budu padať pečene holuby rovno do huby. A na záver kapela delikventov evidentne so skúsenosťami s drogami, čo sa nevie vpratať do kože. Tak tí su nespokojný:) ...Mohol to byť viac než dobrý dokument, keby na miesto každej priblblej poznámky na adresu politického zriadenia radšej povedali zaujmavú informáciu týkajúcu sa Havany. Za vídeo 4*, za audio odpad! - priemer 2* ()