Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Režie:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (více)

Série(24) / Epizody(587)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenze uživatele Deimos k tomuto seriálu (58)

Na cestě po Jersey (2006) (S01E02)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +špičkový hudební doprovod, krásné, poutavé, zábavné -ty fotky tady v galerii, patří k tomu nejméně krásnému co Jarsey nabízí, takže je neberte jako vodítko/// "Pozor sebevražedné veverky" :-))) parádně jsem se bavil, zaposlouchal se do dobře padnoucího hudebního doprovodu a poslouchal co se dozvím o tomto ostrově, o kterém jsem do dnešní doby ani nevěděl. Tam bych se chtěl podívat, je to tam krásný. Věděli jste, že k lodím jako nezbytný doplněk používají traktory?/// Celkem 87%/// ()

Na cestě po severu Etiopie (2006) (S01E04)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +různorodé hudební motivy, Etiopané, chudé a přitom bohaté protředí -divák by se v Etiopii klidně zdržel i déle/// Rozhodně se mi to opět hodně líbilo. Bavilo mě to a přiznám se i trošku zasáhlo. Opravdu stojí za to vidět./// Celkem 88%/// ()

Na cestě po Ománu (2006) (S01E06)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +hodně vtipných hlášek, želvičky a cca posledních 5 minut bylo nádherných -občas byl komentář hodně "štiplavý", a nebylo to ani tak zajímavé jako ostatní části, řekl bych hlavně slabší flóra, všude jen písek/// Je to opravdu pěkný, ale Omán mi tak úplně nesedl. Možná je to kulturou, možná prostředím a možná jen mím náladovým rozpoložením, protože špatné to určitě není./// Celkem 66%/// ()

Na cestě po Madeiře (2006) (S01E08)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +pestré prostředí, zdařilý komentář, příjemný hudební doprovod -je tu několik scén v přítmý (při západu slunce) a není tedy mnoho vidět/// Madeira není na koupání, ta je na koukání a tento cestopis je toho jasným důkazem, jen se tam zajet podívat.../// Celkem 86%/// ()

Na cestě po Bahrajnu (2006) (S01E11)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +pořád je na co koukat, Bahrajnem skrs na skrs, příjemná hudba -a co nejaká místní kultura, byla by?/// Opět kvalitně zpracováno, dobře natočeno a zdařile okomentováno. Stále si tento pořad drží svoji kvalitu a tentokrát je opravdu hodně věcí na které se dobře dívá./// Celkem 84%/// ()

Na cestě po Libanonu (2006) (S01E14)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +pestré prostředí, dobře vybraný hudební doprovod, zajímavá kultura i obyvatelé -nic podstatného co by mi vadilo jsme nenašel/// Tentokrát po Libanonu a asi by jste nevěřili jak je to zajímavé a pro nás odlišné. Hádal bych, že dovolená by tady byla skvostná./// Celkem 84%/// ()

Na cestě po Bali (2006) (S01E15)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +nádherné a pestré obrázky, překrásná příroda, bohatá kultura, výborný hudební doprovod -asi, že tenhle pořad nemůže nabídnou už nic moc lepšího/// Viděl jsem asi 20 dílů a tenhle byl jeden z nejkrásnějších./// Celkem 96%/// ()

Na cestě po Malajsii (2006) (S02E05)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +některé části a momenty byly opravdu výborné -a jiné byly zase standartní/// Opět vydařený díl. Docela mě začíná fascinovat jak se jim pokaždé podaří trefit nějaký svátek, významný den nebo nějakou kulturně zajímavou akci. K tomu dodají pěkné záběry, často podmanivou hudbu a přesný komentář. Tento pořad si stále drží svoji vysokou úroveň./// Celkem 79%/// ()

Na cestě po El Quiché (2009) (S06E22)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 9/10/// +je to zajímavé -snad jen, že zatím nemohu srovnávat/// Na tento pořad jsem se podíval poprvé a chtěl jsem napsat něco v tom smyslu, že jsou tři možnosti jak tyto krásy cizích prostředí navštívit. Buďto prstem po mapě (asi ta nejjednoduší možnost), nebo porstřednictvím tohoto pořadu (zřejmě ta nejpohodlnější možnost) ale nejlépe na vlastní pěst. Když o tom tak uvažuju, tak ta třetí možnost není zapotřebý. Tento pořad toho nabídne a ukáže hodně, obrázek o prostředí si uděláte a stejně, já bych se tam ztratil. Mazec je jak žijou dnešní indiáni, mají svoje vlastní rádio, TV a k tomu jim zůstali jejich tradice. Mimochodem všimli jste si, že ten moderátor toho rádia pouštěl hudbu na rádiu Panasonic? Tomu se říká pokrok :-)/// Celkem 74%/// ()

Na cestě po středozápadě Srí Lanky (2009) (S06E23)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +zdařilí komentář -není to tak poutavé jako jiné díly/// Tentokrát se mi to úplně netrefilo do nálady. Méně hudby a kultura, které až tolik nerozumím. Určitě jako dovolená u moře by to bylo krásné, ale nám je ukázáno vnitrozemí, které na mě tolik nezapůsobilo. Přesto si i tato část drží svoji vysokou úroveň a zase jsem si udělal představu o jiném prostředí./// Celkem 68%/// ()

Na cestě po Falcónu (2009) (S06E24)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 9/10/// +Falcon nabízí opravdu překrásný a různorodý kolorit přírody -tentokrát slabší hudební obsah/// Opět pěkný. Na Falcónu se stále staví domy z hlíny a slámy, dělají kokosové nápoje, přes půl roku tam prší, na což doplácí infrastruktura a asi nejzajímavější jsou dochované zbytky z původní koloniální archytektury. Rozhodně tam je krásně, přestože tam moderní kůltura nezavítala./// Celkem 79%/// ()

Na cestě po Atlantidě (2009) (S06E25)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +aspoň dobrá hudba -prostředí atd., není tady na tom prostě co obdivovat/// Tak tady bych opravdu žít nechtěl. Tzv. Banánová republika Honduras už má svojí největší slávu za sebou. Všude rez, polorozpadlé domy a památky, slabý měnový kurz a málo práce. Ani jejich kultura mě moc neoslovila. Tohle je celkem slabí díl./// Celkem 60%/// ()

Na cestě po jižním Laosu (2009) (S06E26)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +bezchybně vybraný hudební doprovod, nádherná flóra, prostředí, sympatické obyvatelstvo, jejich kuchyně a příprava jídla -jen se tam podívat/// Neuvěřitelně kvalitní díl u kterého jsem nestíhal vstřebávat informace, protože jsem si více vychutnával obrazovou stránku. Díky hudebnímu doprovodu by se tento díl dal sledovat stále dokola a normálně mám chuť jít s hodnocením ještě výš protože to je prostě zážitek./// Celkem 93%/// ()

Na cestě po Sabu (2009) (S06E27)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 9/10/// +poklidný komentář, krásná příroda sršící dozelena kam oko pohlédne, přátelské obyvatelstvo -méně výrazná hudební stránka/// Jééé, tak tuhle procházku po Sabu jsem si příjemně užil. Nestává se často, že dokážu u televize krásně relaxovat. Tohle byla velice uklidňující část. Tento pořad se mi prostě líbí./// Celkem 79%/// ()

Na cestě po střední Barmě (2009) (S06E28)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 10/10/// +archytektura -chtělo by to lepší hudbení doprovod/// Tak to je mazec, tak "bohatou" a pestrou zemi jsem snad ještě neviděl. Je škoda, že současný politický stav je takový, že nedovolí Barmě se dále a moderně rozvíjet. Jisté náznaky tu jsou, ale jsou to jen zrnka máku v celém kontrastu starobylé kultury a tradic. Každopadně nás pořad podrobně touto zemí provedl a já si udělal ucelený obrázek./// Celkem 80%/// ()

Na cestě po Matanzas (2009) (S06E29)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +krásné podmořské záběry, zajímavá historie -v určitých směrech nenabídne Matanzas nic nového/// Tentokrát z oblastní střední ameriky. No a vzhledem k tomu, že už tu pár částí z této oblasti bylo, tak vám už bude ledacos povědomé. Především chudé obyvatelstvo a krásná turistická letoviska. Akorát si nevybavuji, že bych viděl třebas vnitřek nějakého hotelu. Dobrá část, ale jsou i lepší./// Celkem 74%/// ()

Na cestě po východní Srí Lance (2009) (S06E30)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +opět příroda a fauna -tentokrát slabší hudební doprovod, méně zajímavé než jiné oblasti/// Tak vám nevím, Srí Lanka nabídne hodně, ale hodně z toho už jsme viděli jinde. Místní smýšlení obyvatel "Budha je nej, děláme vše pro něj" mě moc nenadchlo a to ostatní beží prostě v zajetých kolejích. Hodně u tohoto pořadu dělá hudební doprovod a ten až na závěr byl standartní, nijak nevynikající./// Celkem 69%/// ()

Na cestě po Mendoze (2009) (S06E31)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +krásné podhůří And, místní kultura -možná o něco méně "akční"/// Konečně nějaká změna a hned se mi na to koukalo lépe. Už jen se do těch hor podívat a udělat si výšlap. A co se týče místních obyvatel? Opět různé vrstvy (chudé, bohaté) ale rozhodně se jím moderní doba nevyhnula. Především na hlavní metropoli je to znát. V dobrém slova smyslu./// Celkem 78%/// ()

Na cestě po maďarské pusztě (2009) (S06E32)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +zajímavé zvyky obyvatel -pro nás středoevropany to není tak exotické/// Do Maďarska je kousek, kamenem se tam dá dohodit. Proto tato část pro mě nebyla tak poutavá jako jiné z oblastí vzdálenějších./// Celkem 65%/// ()

Na cestě po Córdobě (2009) (S06E34)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +moderní metropole a kultůra, zajímavé způsoby stolování -méně působivé prostředí, méně hudebního doprovodu/// Dobrá a zajímavá část, která vás upoutá podle toho jak vás zaujme prostředí. Osobně jsem překvapen jak je Argentina "moderní". Klidně by se tam dalo žít./// Celkem 74%/// ()