Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Režie:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (více)

Série(24) / Epizody(587)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenze uživatele Narciska k tomuto seriálu (14)

Na cestě po severu Etiopie (2006) (S01E04)

Afrika je krásný kontinent. Jen tenhle pohled na Etiopii mi přišel trochu neučesaný. A ta hudba. Opravdu to byla znělka z Futuramy? ()

Na cestě po Ománu (2006) (S01E06)

Zkresleným pohledem z toho našeho ukrytého sdrce Evropy bych čekala poušť, velboudy, muslimy a šejky a jsem proto velmi ráda, že nám cestopis ukázal i divokou přírodu. ()

Na cestě po Bamjánu (2010) (S08E16)

Úchvatná krajina á la měsíční, jež je krásná na pohled, ale žít by tam mnozí z nás nechtěli + práce místních všeho druhu + komentáře dvojice Bartoška-Donutil sršící vtipem i poezií. ()

Na cestě po Rio de Janeiru (2013) (S14E21)

Nádherně pestrý díl. Tím nemyslím jen barvy, ale také městské části (finanční čtvrť, bary, favely, parky, pláže) i různé aspekty lidského bytí (fotbal, tanec, candomble, umění). ()

Na cestě po západní Namibii (2013) (S14E35)

Překrásný dokument. Tak trochu jiná Afrika. Pestrá mozaika života. Nádherná hudba. Neuvěřitelné scenérie. Křehcí Himbové. Šití obuvi. Na cestě (s mluvenou kulisou Bartošky a Donutila) mám ráda a tento díl se výjimečně podařil. ()

Na cestě po Vanuatu (2014) (S16E05)

Z našeho pohledu jedno z nejodlehlejších míst planety, které obývá jeden naprosto svérázný kmen. ()

Na cestě po Kutchi (2015) (S16E17)

Malování pryskyřicí na textil mě naprosto okouzlilo. A jelikož je obraz z této dílny vystaven i v Bílém domě, zdá se, že nejen mě :) ()

Na cestě po Apulii (2015) (S16E19)

Romantický návrat do starých krásných časů. ()