Reklama

Reklama

Velký šéf

  • Hongkong The Big Boss (více)
Trailer

Obsahy(1)

Děj tohoto filmu začíná příjezdem Cheng Chao-Ana (Bruce Lee) a jeho strýčka (Tu Chia Cheng) na okraj Thajska na jedno malé předměstí, kde Cheng úspěšně sežene práci v továrně na led. Cestou potkají bratra Su Chena (James Tien), který se mezitím popere s bandou padouchů. Ve svém prvním dnu v práci Cheng Chao-An rozbije velkou kostku ledu a z ní vypadnou drogy. Následně začnou mizet dělníci v továrně a nakonec je zabit i Su Chen. Cheng Chao-An začne pátrat, co se vlastně děje. Po únosu nevlastní sestry a vyvraždění příbuzných zjistí, že v továrně na led mrazí do kostek ledu drogy, načež zabije šéfova syna (Tony Liu) a nakonec si to ve velkolepém souboji rozdá s hlavním šéfem (Han Yin-Chieh alias Hon Ying Git). Ve filmu se objeví několik začínajících herců - Peter Lung Chan, Billy Chan, Tony Liu ale i veteráni Han Yin-Chieh, Lee Kwan, James Tien. (Cerhenak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (98)

Claw 

všechny recenze uživatele

Na filmy s Brucem Lee se může dívat buď člověk, který zná Bruce jako legendu bojových umění a průkopníka prvních opravdu kvalitních akčních filmů s těmito scénami, které tvoří základní obsah celku. Anebo člověk, který o Brucovi neví nic. Takový člověk si zřejmě po shlédnutí tohoto filmu řekne: "Zas jedno starý ťamanský karate..." Ale zasvěcený člověk při sledování Bruceho filmů prostě víská radostí! Proto tvrdím, filmy Bruce Leeho jsou pro nadšence a obdivovatele této legendy nebo pro lidi zabývající se bojovými uměními jako takovými. "Velký šéf" byl Bruceho první film. Natáčel se v Thajsku a byl hotov za pár týdnů. Bruce jasně věděl, co chce v životě dokázat a kam svoje kvality směřovat. Bohužel pro něj, ale také tak trochu naštěstí pro dnešního diváka, byl při natáčení tohoto filmu velmi limitován producenty, režisérem i místní mafií, která měla v Asii prsty snad ve všem. Bruce například prosazoval od začátku, že nepřátelé mají po jeho zásazích či kopech okamžitě odpadnout. To bylo v protikladu s nepsaným stylem natáčení bojových scén v asijských filmech, kdy se bojovníci otloukávali i desítky minut. Bruce, aby si tohle prosadil, musel několikrát naostro dokázat na místních rváčích a kaskadérech (kteří ovládali vesměs styly "thajský box" či "mua thai"), že to jde... Potom se choreografie bojových scén více přizpůsobila jeho představám. Nepodařilo se mu však třeba ale již zamezit vcelku překvapivé brutalitě filmu. Což pro dnešního diváka není tolik na škodu, film je cákanci krve docela slušně okořeněn a třeba pilka zaseknutá do půli lebky nepřítele byla ještě řadu let v mnoha státech vystřižena... Bruce ve filmu nepoužívá klasické zbraně jako nunčaky, tyč a podobně, ale nože, řetězy, pilky a v podstatě co je po ruce... "Velký šéf" je klasika, která odstartovala Bruceho neuvěřitelnou slávu v Asii, vymyká se svojí celkovou podstatou a podobou jeho dalším filmům, kde měl již mnohem větší svobodu a spíše jde o pěkně naturalistickou řežbu. Ústřední hudba je geniální! Bruceho energie přímo srší z plátna či obrazovky. Prostě naprostá asijská klasika non plus ultra… /90% + FILM ROKU/ ()

Jizni Tlapa 

všechny recenze uživatele

Velký šéf je pro mne ukazkou toho jak B.Lee (MISTR PROMINE) neumí hrát. V každém záběru na mne promlouvá jeho nepřirozenost. Co ale umí nejlépe, je bojovat a autorsky se podílet na vymýšlení choreografií bojových scén. Tím je pro mne výjímečný a oblíbený! Miluju jeho kňourání po každé, když zasadí jeden ze svých smrtících úderů. Velký šéf pokulhává dějovou linkou a hereckými výkony, a však bojové scény jsou opět skvělé a ohromující!! ()

Reklama

SeBig 

všechny recenze uživatele

Jo, tenkrát to byly filmy.. :-) a takové už asi nebudou. Klasika, kterou jsem si nemohl nepustit!  Světlá, červená krev, boje s dodanými zvuky praskajíciho igelitu, Bruce Lee se předvedl a hned jsem si ho oblíbil. Film je trošku přehnanější a drsnější..PS: u toho jak se vždycky rychle přiblížila kamera na Bruceho "drsný xicht" mě prostě rozesmálo, ale v dobrém s mrázem po zádech :-D ()

Vojcl 

všechny recenze uživatele

Brucova prvni hlavni role ve filmu, ktera odtartovala jeho kratkou, ale nezapomentulenou karieru. Stejna jako vetsina jeho dalsich pocinu ani Big Boss neohromuje nijak oslnivym scenarem, rezii ani hereckymi vykony, ale o to tu vubec nejde... Z nostalgie a hluboke ucty k legendarnimu mistrovi bojovych umeni davam za 4.. ()

Mol 

všechny recenze uživatele

唐山大兄 První celovečerní film Bruce Leeho v hlavní roli, kde má hned po startu zakázáno bojovat. O to víc vás napínají scény, kde si jeho kopy a pěsti situace žádá. Nakonec se dočkáme a Bruce zmastí celý autobus drsných chlápků v pestrobarevných tričkách. Že mají nože a řetězy sebou dělá celou scénu ještě víc spektakulárnější. Továrna na výrobu ledu a prostředí Thajska se neokouká a jediné co vždy na prvních třech Bruce Leeho filmech zamrzí je, že zde není jeho autentický hlas. Vyvažuje to, alespoň svými gesty a pohyby, které měl jako nikdo jiný před ním a nikdo jiný ani po něm. Čest jeho památce. ()

Galerie (85)

Zajímavosti (37)

  • Postavu Ah Kuna hrál tehdy oblíbený komik Li Kun, který se při natáčení Velkého šéfa seznámil se svou budoucí ženou. Jednoho dne přišla na natáčení krásná Thajka, která chtěla podpis pana Li. Přivedli ji Bruce Lee, na což reagovala slovy: „Ne, toho ne, toho druhého Li.“ Když přišel Li Kun, zjistilo se, že chce podpis od něj. Později se vzali. K této příhodě se vztahuje ještě jedna zajímavost, Bruce Lee byl překvapen, že s ním natáčí další Li, do té doby je nikdo nepředstavil. (Caelos)
  • Natáčelo se v Pak Ching, což je městečko severně od Bangkoku. Poté se štáb přesunul do Bangkoku. (Caelos)
  • Pro film získala Bruce Lee manželka Lo Weie Lau Leung Wah, kterou poslal do USA producent Raymond Chow poté, co mu o potenciálu Bruce Lee řekl syn Lo Weie. Lau Leung Wah jela do Los Angeles s jasnými příkazy, získat buď Bruce Lee, nebo herečku Cheng Pei Pei, nakonec získala oba. Během vyjednávání bydlela v domě Cheng Pei Pei, jejíž manžel byl tradiční čínský obchodník. Vždy když přišel Bruce Lee dojednávat podrobnosti smlouvy, se svými dlouhými vlasy a rozhalenou košilí, o něm říkal: „Už je tady zase ten hippík“. (Caelos)

Reklama

Reklama