Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V San Quentinu má být o půlnoci popraven vězeň z cely smrti, černoch Frank Louis Beachum, odsouzený před šesti lety za vraždu těhotné ženy, která mu dlužila 96 dolarů. Mladá reportérka deníku Oakland Tribune Michelle Zieglerová byla pověřena úkolem udělat poslední rozhovor s odsouzeným mužem. Jenže krátce předtím Michelle zemře při tragické autonehodě a šéfredaktor přidělí její úkol stárnoucímu veteránovi Everettovi. Sukničkáři, mizernému otci i manželovi a také bývalému alkoholikovi. Kromě toho má ovšem Steve dokonalý novinářský čuch a ten mu napoví, že s odsouzením Franka Beachuma není všechno v pořádku. Když se mu podaří zjistit, že klíčový svědek lhal o tom, co viděl, získá téměř jistotu, že odsouzený muž je nevinný. Na to, aby jeho nevinu dokázal, má však pouhých dvanáct hodin. Steve začíná zběsilý závod s časem, ve kterém jde nejen o život Franka Beachuma, ale také o něj samotného. Jeho nadřízený Bob Findley už dlouho hledá záminku, aby ho mohl zničit. Steve kousek po kousku odhaluje pravdu o zločinu, za který má být potrestán nevinný člověk. To však nestačí. Musí najít dostatek důkazů, aby dokázal popravu zastavit. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (115)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Clint Eastwood si už chtěl asi odpočinout od rolí těch neohroženejch detektivů a tajnejch agentů, tak pro změnu natočil film, kde hraje investigativního novináře. Překvapivě tady na nikoho nestřílí, ale jenom se vyptává a pomalu rozmotává případ jedný vraždy. Nicméně dýlka 2 hodiny je až moc a chvílema se to trochu vleče. Filmu by prospělo tak o 20-30 minut zkrátit. 60% ()

Spock 

všechny recenze uživatele

Celkově se mi film líbil, jen jsme měl pocit, že je trochu zdlouhavý. Herecky Eastwood nezklamal. Film se podle mě bohužel nevyhnul určité naivitě, zejména v závěru. Celkem vtipně vyřešili to, že pravý vrah je vlastně dávno po smrti a proto nemusí teta poslat na šibenici vlastního žijícího synovce, ale s tím náhrdelníkem v televizi to bylo podle mě dost laciné. Buď jak buď, za vzhlédnutí to stojí. ()

Reklama

Jino 

všechny recenze uživatele

Když pominu skutečnost, že jeden výborný novinář (Eastwood) zjistí za necelý den něco, co se nepodařilo vyšťourat obhájcům, policistům a ostatním novinářům během jednoho, šest let sledovaného případu - není z mého pohledu mnoho co vytknout. Možná ještě závěrečných 15 - 20 minut bylo značně přitaženo za vlasy, ale jinak se mi Pravda zabíjí líbila. Zejména společné výstupy Jamese Woodse a Clinta Eastwooda byly skvostným představením, až mě nakonec mrzelo, že Woodsova úloha ve filmu nebyla delší. Obsazení Isaiaha Washinghtona bylo také výborným tahem. Jako vězeň očekávající brzkou smrt byl uvěřitelný a politováníhodný. Debatovat nad Eastwoodovou hvězdou nemá asi smysl - hraje to co mu nejvíc sedí a kde nemůže šlápnout vedle, prostě starý dobrý Clint před i za kamerou. 75% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Když jeho nos zavětří, často se nemýlí. A teď si zkusí závod s časem, protože v cele smrti čeká na injekci jeden nevinný černoch. Novinář Steve má zvláštní zálibu v ženách, alkoholu a řešení složitých kauz, a zrovna teď si je jistý, že klíčový svědek lhal. Já jsem si zase jistý, že trojice scénáristů si lhala vzájemně, když dávala do kupy tenhle kus. Každý měl asi o směřování snímku trochu jiné představy, protože jinak si ty některé schematické a logické lapsy nejde vysvětlit. Náhoda a instinkt tu dostávají nový rozměr. Otázku viny a trestu jako prostředku ke zvýšení napětí (boj s časem) tentokrát neukočíroval ani samotný Clint Eastwood. Poměrně úsměvný příběh (v den popravy se vše začne rozdmýchávat) i samotný osudový okamžik, při kterém přijde o život těhotná prodavačka (tenhle černoch byl holt zvyklý utíkat celý život) a hlavně úsměvné „jak to asi celé bylo“ a jakou roli hraje řetízek na krku staré černošky. Eastwood tentokrát výrazně selhává v dialozích mezi otcem a dcerou, manželem a manželkou, redaktorem a kolegou, redaktorem a nadřízeným… a v rámci podobně laděných snímků musím sáhnout jen ke dvěma hvězdám. Režijně jeden z nejslabších Eastwoodů!! ()

blitzer 

všechny recenze uživatele

Blížilo se nové milénium a to už se Clint pomalu rozehříval na své nejlepší kousky. Alespoň mě o tom v True Crime přesvědčil. Tak např. scény ve Woodsově kanceláři (které mě neskutečně bavily a pobavily) mi hodně připomínaly scény u holiče z nepřekonatelného Gran Torina. Film mě celkově mile překvapil, protože jsem očekával něco nudnějšího. Nicméně zápletka byla slušná, příběh napínavej jak kšandy a navíc pěkně to odsejpalo. Co mi pokazilo trochu dojem bylo zhruba posledních 15 minut, kdy už se Frankův čas počítal na minuty a vtěřiny. Jelikož má však snímek poměrně nízké hodnocení, tak dávám protestních 5*. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (6)

  • V tomto filmu se Eastwood už po osmnácté vrátil do role herce i režiséra. (ClintEastwood)
  • Eastwood jako novinář Everett pracuje v Oakland Tribune. Skutečnou redakci Oakland Tribune však ve filmu uvidíme jen zvenku - ve scéně, kdy bezdomovec zastavuje Everetta a žádá jej o peníze. Pro potřeby natáčení byla vytvořena věrná replika - scénografové si pozorně prohlédli redakci Oakland Tribune a shromáždili potřebné vybavení a nábytek. (ClintEastwood)
  • Ve filmové adaptaci je hlavní hrdina starší než v knižní předloze - v Klavanově románu bylo hlavnímu hrdinovi třicet pět let, zatímco Eastwoodovi v tomto snímku táhlo na sedmdesátku. Dalším rozdílem mezi filmem a románovou předlohou bylo dějiště: román se odehrává v Missouri, film v Oaklandu v Kalifornii. (ClintEastwood)

Reklama

Reklama