Screamers: Hon na člověka

• USA Screamers: The Hunting (více)

Trinásť rokov po tom, čo Screamers – nevyspytateľné vraždiace roboty – doslova vyhladili všetku ľudskú populáciu na planéte Sirius 6B. O to prekvapivejšie je, keď z tohto Bohom zabudnutého miesta, ktoré odvtedy všetci považujú za opustené, ktosi vyšle núdzový signál! Povinnosť káže pomôcť tým, čo sa ocitli v núdzi, a tak netrvá dlho a k Siriu 6B sa vydá záchranný tím, ktorého úlohou je preveriť, či na ňom skutočne existuje kolónia ľudských preživších. Krátko po pristátí skutočne natrafia na zúboženú skupinku, ktorá v otrasných podmienkach živorí v troskách starej vojenskej základne – no oveľa desivejšie a podstatnejšie je, že zistia, že Screamers medzičasom predstavujú ešte šialenejšiu a vražednejšiu hrozbu, pretože sú dnes schopní oveľa výraznejšie meniť svoju podobu, čo v preklade znamená, že... Vyzerajú ako ľudia! O to ťažšie je odhaliť ich a zabrániť im v opustení Siria 6B, aby nemohli splniť svoj plán, ktorým je... Kompletné vyhubenie ľudskej rasy! (oficiální text distributora)

Malarkey odpad!

Já nevim proč tady odpadu dali název odpad, měli to pojmenovat jako sračka, proč nakonec ne, hanlivé to není, v obyčejné mluvě se o tom mluví často, a alespoň by to bylo takové upřímnější. Já vím, že se o odpadech jako o sračkách vyjadřuju vcelku často, ale proč bych nemohl. Baví mě to, akorát teda nechápu, proč na takové filmy vůbec koukám. I když u Screamers je to hlavně z toho důvodu, že to je sci-fi. Škoda jenom, že tohle je fakt dost velká sračka na to, aby mě to mohlo bavit. Kdyby se někdy na diskuzi na čsfd hlasovalo pro přejmenování odpadu na sračku, rozhodně bych byl pro. Škoda jen, že památky na tenhle film se jen tak snadno nezbavím. ()

Dubro

Lacné pokračovanie lacného béčka Screamers z lacného roku 1995. Japonci si oproti jednotke dali pohov a do filmu nacúval pre spestrenie Lance Henriksen. Za tých 14 rokov od jednotky žiadny pokrok pri zmene režiséra a hercov nebadať a ani úver na film sa zrejme nepodarilo vybaviť. Celé to vyznelo ako slabý vývar z Votrelcov dvojky, len miesto aliens vo filme pobehujú rôzne typy krvilačných robotov. Opäť sa cucá z diela Phila Ká Dicka a opäť ma to neurazilo. ()

Šakalík

Tak když pominu ten trapácký konec (to je fakt úlet), musím říct, že to není zase tak špatné, první polovina filmu dokonce velmi dobrá. Ovšem s přibývajícím výskytem lido-screamerů je stále zřetelnější, že to je prostě jen béčko, a to se vším všudy. Kdyby autoři nechali záchranou četu trochu déle bloudit v nevědomí po planetě místo neustálého skrývání se v kobkách a čekání, kdy je screameři objeví, aby mohli zdrhnout zase někam jinam, mohlo to být lepší. Nicméně přítomnost Lance Henriksena potěšila a Gina Holden je kus, to zase jako ne že ne. ()

Gorehound

Veľmi dobrý sf horor ako zo starých videokazetových čias, kde väčšina rozpočtu šla na vynikajúce gore efekty. Príbeh je skvelý, aj keď veľmi klasický, dva členky skupinky zo Zeme sexy, drží sa to témy a piatu hviezdičku dávam za to, že naozaj z očividne nízkeho rozpočtu vytiahli maximum. Neznámy, skrytý diamantík. ()

tron

Jednotka s Petrom Wellerom nebola zlá, ale dosť ma sklamalo, že šla veľmi málo do hororu. Dvojka je na tom oveľa lepšie a ide viac do Votrelcov (síce so značne ufňukaným komandom, ale aspoň je sranda). Paranoická linka pre zmenu pripomenie Vec, Hviezdnu pechotu 2 alebo iné „hostiteľské“ terory. Čo ma zaskočilo, to bolo prekvapivo drsné a početné gore. Navyše tu hrá Lance Henriksen. Pre poriadok však treba dodať, že tvorcovia mali k dispozícii čajový rozpočet, takže to celé napriek snahe vyzerá ako dlhšia epizóda Krajných medzí (a Lance má malú rolu). Nakoniec to ale bola predsa len o čosi menšia hovadina, než som čakal, takže s prižmúrenými očami 3*. Čo je o hviezdičku viac, než som dal prvej časti. ()

• Film je volně natočen podle povídky "Varianta dvě" Philipa K. Dicka. (Terva)
  • Německý filmový kritik Peter Osteried, řekl o filmu: "Děj je lehce předvídatelný. Dialogy jsou směšné, ale velmi korelují z iracionálním chováním postav". (Terva)