Nepokojná láska

Československo, 1975, 5 h 38 min (Minutáž: 63–75 min)

Epizody(5)

Päťdielny televízny film z obdobia 70-tych rokov vykresľuje osudy lazníka Jana Daňu a jeho dvoch dcér od momentu, kedy Daňo stráca manželku a dcéry matku, až po obdobie, kedy obe z dcér, každá svojím spôsobom, nachádzajú svoje miesto v živote. (oficiální text distributora)

PatoP

5-dielny slovenský seriál, kedy prvé tri diely boli natočené v roku 1975 a ďalšie dva pre veľký divácky úspech dotočené v roku 1979. Môžeme tu vidieť skvelého Júliusa Pántika v roli lazníka a neskôr predsedu JRD Poniky, Jána Daňa. Jeho dcéry stvárnili Sylvia Turbová ako poľnohospodárska inžinierka Mária a Petra Černocká ako speváčka Eva. Ešte treba vyzdvihnúť veľmi dobre napísané a zahraté vedľajšie postavy, ktoré boli výrazným spestrením na báze humoru a ktoré stvárnili Anna Grissová a Ľudovít Króner. ()

javlapippi

Navrčaný lazník, úzko spätý s rodnou pôdou, podľahne po smrti manželky kolektivizácii a vypracuje sa na predsedu JRD. Laznícke dcéry dvojičky zdedili niektoré povahové črty po otcovi, jedna to dotiahne k inžinierskemu titulu, druhá sa uplatní v šoubiznise.  Družstvo prosperuje a obyvatelia dediny s ním. Rodinná sága sa tiahne cez 60. a 70. roky, občas sa spomína pohnutá združstevňovacia éra, primerane normalizačne sa súdruhuje, nechýbajú osudové zlomové scény ani humor. Dobre napísaný príbeh, skvele podané charaktery väčšie aj menšie, kladné aj záporné a všetkému dominuje úžasný Pántik. Za zmienku stojí aj majestátna Stračinova hudba, s kvalitou piesní interpretovaných Petrou Černockou už je to slabšie. Vynikajúce. ()

Jonatthan

Výborný slovenský seriál ze sedmdesátých let s Julem Pántikem v hlavní roli. Viděl jsem nyní asi po třiceti letech a musím říci, že se mi to velmi líbilo. Jen jeden osobní postřeh. Nevím proč, ale Martin Huba se mi v těchto starých filmech zdá neobyčejně slizký. V těch porevolučních mi vůbec nevadí. Tady mě ale jeho postava doslova vytáčela... ()

jhrasko

Seriál, aké sa dnes už netočia. Bohužiaľ. Presvedčivá psychologizácia postáv, výborný výber hercov (Silvia Turbová a Petra Černocká čoby sestry sú typovo jedinečné /a krásne/), zopár odvážnych vtipov a len neškodné minimum dobe poplatných scenáristických "nutností". Navyše drzé konštatovanie: "Slovákovi ukáž vežu kostola a ihneď vie, kde hľadať krčmu i vlastný dom." ()

bjjoba

Tento seriál ma zaujal najme excelentným hereckým výkonom pána herca Júliusa Pántika a jeho realistickým stvárnením úlohy gazdu na lazoch na slovenskom vidieku v časoch kolektivizácie. V úlohach dcér sa predstavili a výborne zahrali Sylvia Turbova, Petra Černocka a mladú manželku výborne stvárnila Kvetka Stražanova, ktoré to všetko vo filme omladili a okrášlili - http://www.petracernocka.estranky.cz/clanky/petra-cernocka-a-nepokojna-laska.html ()