Třetí pokračování této komedie nese název Fotři jsou lotři a vypráví o dalším průběhu života rodiny Jebalových a Byrnesových. Greg Jebal se svou manželkou Pam mají dvojčata, která brzy oslaví své 5. narozeniny a koupili si nový dům, který je v rekonstrukci. Gregův tchán je bývalý specialista CIA, poté co dostane infarkt, tak uvědomí Grega, že on bude jeho následníkem. Chce aby se stal kmotrem Jebalem, musí pro to splnit tři důležité věci. Mít pro rodinu pořádný dům, zařídit dětem to nejlepší vzdělání a zajistit finanční zázemí. Greg je šťastný, že konečně se jeho vztah s tchánem zlepšil, a tak hodlá udělat vše pro to, aby ho nezklamal. Chce dát děti do té nejlepší, ale zároveň nejdražší školky ve městě, kterou si jako zdravotní sestra nemůže dovolit. Greg chce získat více peněz a tak je přesvědčen k propagaci pilulek na erekci. Jack se svou manželkou Dinou přijedou Jebalovi na pár dní navštívit. Jack je velmi podezíravý a zjistí, že Greg před ním něco skrývá, myslí si, že mladá dívka Andi Garcíová, která Grega přesvědčila k propagaci pilulek na erekci, je jeho milenkou. K tomu ještě do města přijede Pamin bývalý přítel Kevin, na kterého Greg žárlí. Jack nabádá Pam, aby se dala dohromady s Kevinem. Greg a Jack se opět pohádají. Jack Grega sleduje a uvidí, jak ho polonahá Andi svádí... (TV Prima)

evapetra

Nechápu, proč mají tak skvělí herci jako Robert De Niro a Dustin Hoffman zapotřebí, ubíjet své zralé herecké talenty v takovýchto trapných komediích. Toto je nejhorší film, jaký jsem od obou pánů měla možnost vidět. Naštěstí v jejich kinematografiích převládají o moc lepší kousky. ()

Morholt

Snad to bylo tím, kdo vedle mě seděl a vůbec celkově zvláštní rozpoložením, ale já se celkem bavil. Pochopitelně že to byla pitomost, ale to jsou nakonec všechny stillerovky, tak co řešit. Některé scénky mě dostaly, u jiných mi bylo trapně i za režiséra, ale celkový dojem nebyl tak hrozný. Snad jen Streisandovou bych na plátna nepouštěl a nemyslím si, že Hoffman s Keitelem mají za potřebí dělat ze sebe takové kašpary. 40% ()

Shaqualyck

A já myslel, že to má být komedie!? Přitom dobré vtipy byste spočítali na prstech jedné ruky vysloužilého pyrotechnika s třicetiletou praxí... První dva filmy se mi líbily. Utahovaly si z věcí, které v reálném životě většinou přehnaně humorné nebývají a způsobují aktérům spíš kopřivku než záchvaty smíchu. Tenhle sequel ale už nemá příběhově, kde brát. Slibné obsazení tu pouze plní funkci reklamního poutače. Oni by možná i hráli, ale ono není moc co. Změna režiséra taky nebyla dvakrát ku prospěchu, Weitz v sobě smysl pro prcičkodní poetiku, ze které vzešel, prostě nezapře. Jediné, co funguje stále bezchybně, je souhra Stiller - De Niro (The Godfocker!). 2,5* ()

RelaxMan

Ze všech 3 dílů je tento, asi nejmíň povedený. To, ale neznamená, že není dobrý. Já jsem se u něj dobře bavil. Ben Stiller, Robert De Niro a Dustin Hoffman jsou opět vynikajicí, ale i nové tváře Jessica Alba a Harvey Keitel stojí také za to. Scénky parodujicí Kmotra nebo Čelisti, popř. scéna s erekcí, tak ty jsou hodně vtipný. Původně jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdy, pak jsem se, ale podíval na vystřižené scény na DVD a rozhodování bylo jasné. 4 hvězdy si to prostě zaslouží. ()

ScarPoul

Takéto filmy si držia svoj štandard a neexistuje aby ho nejakým spôsobom prekročili. Prvý diel sa nemohol pochváliť vtipnosťou, ale vystupovalo tam kopec postavičiek a ich celkové pobehovanie a spory boli natoľko trápne, že film aspoň nenudil. Dvojka sa rozhodla ísť viacej do hĺbky a v nej jedinej som pocítil to o čom tvorcom asi v prvom rade išlo a to o aspekt rodiny. Je síce pravda, že tam to bolo prevážne zásluhou Hoffmana a Streisandovej, ale bolo to zábavné. Trojka je odvar obidvoch dielov. Sledujeme osudy rodiny Jebalovcov, ktoré mali byť už dávno uzavreté. Príbeh sa totiž absolútne odmieta pohnúť niekam dopredu. Je to len ukážka žánrových klišé, síce spracovaných tak, že to nepôsobí nudne, ale v rámci konceptu a nejakého posunu, alebo vývinu postáv nula bodov. Jedinou výhodou je, že herci sú uvoľnení - očividne svoje postavy poznajú a robí im určité potešenie sa v nich znova objaviť, ale to je asi tak všetko. Plus musím vyzdvihnúť Jessicu Alba.. Možno to nie je herečka, ale neskutočne dobre sa na ňu pozerá. Či už v spodnom prádle, alebo správne a decentne oblečenej. Nejakých 20 minút pri konci bolo naozaj dobrých, lebo sa tam konečne načrtol nejaký konflikt. Inak len vata a vata. ()

Genero

Pro vzorného manžela a otce, který celá léta ulehá vedle jedné ženy, z níž se pomalu stává tvarohovitá spolubydlící, je to naprosto běžná situace. Sexuálně ho obtěžuje mladší dívka, která ovšem kromě hlubokých hnědých očí, nádherných koziček, zadečku tvarovaného pro jeho nenechavé ruce, rtů vyšpulených přesně pro srozumitelné a znělé vyslovení slova orál a sexy postavičky nemá co nabídnout a podobné intelektuální vyžití jako se vzdělanou manželkou je naprostá fantasmagorie. Podezřelé dění pozoruje maskovaný dementním kloboukem z kruhu důvěry psychopatický tchán. Takže u Jebalů vlastně to samé jako vždycky, samozřejmě dojde i na zvracení, tahání za pinďoura a homosexuální vtípky - do třetice dobrá pokleslá zábava, nad níž pak nemusíte týden konsternovaně filozofovat. Příště už ale raději zajdu na večeři do rodiny pana Kokotka nebo k Alu Kundovi. ()

PROROK14

Dalo sa no. Pár krát som sa aj poriadne zasmial a najviac asi pri vete "všechna čest Gregu" ... Vám to asi zmysel dávať nebude ale ja viem o čom píšem :) ... 70% ()

BoPo

Na skvelý prvý film sa to nechytá ani náhodou. Ide tu len o "nenápadné" využívanie už použitých vtipov, situácií. Ale musím uznať, že ma to bavilo viac než dvojka. Je to však pochvala? Skôr momentálna zhovievavosť. ()

Hismael

Třetí díl si stále drží úroveň, ale bohužel je nejhorší. Na začátku se sice sexuálními narážkami trochu tlačí na pilu, ale aspoň je to celkem zábava. Slabší 3* ()

Terva

Máma na dceru : Zbraně do školy nepatří.......a odebere jí lovecký tesák. Otec na syna : To je živá ještěrka, určitě máš i jiné kamarády.... nemám. Andy Garsia je kočka. CITÁT - No není to Boží ??........... Sice je to komedie a spousta hereckých hvězd, ale koncert, který by měli rozpoutat, není zas tak legrační. Jsou v tom i chvilky, kdy mě to nebavilo. A nechutné scény u jídelního stolu jsou trapné. Převážná část situací, do kterých se Jeball dostává, jsou spíše smutné a pocit smíchu je u mne někde hluboko pohřben. Celkově jsem se nudil. ()

moviesfan

Může to být nejhorší film z této série, může být i místy uhozený, ale občas jsem se dobře pobavil. Nic víc jsem ani nechtěl. ()

JohnCZ

Pár dobrých hlášek, pár trapných hlášek, ale veskrze pohodová atmosféra po celou dobu. Od předchozích dílů se trojka kvalitativně zas tak moc neliší. ()

corpsy

Trojka varí z vody. Dalo sa to čakať. Po výbornej dvojke už hádam nikto nečakal nič lepšie. Má ale svetlé momenty, niektoré sa dali dotiahnuť do konca ( viď nevyužitý Harvey Keitel ), poprípade rozvinúť niektoré interakcie medzi postavami. Divák sa na tom rozhodne nenarehlí, na to snímok nieje až tak dobrý, ale zopár úsmevov z vás vytlačí. ()

Ajinka126

Tak tomu jsem obětovala čas a peníze? Je to naprostá ztráta. Mohu doporučit jen divákům, kteří nemají čas a náladu věnovat filmu plnou pozornost, protože tady se jednoduše nic neděje. Žádná zápletka, jen malý nástin něčeho zajímavého. Rádoby rozmanité postavy, ve kterých jsem ale nic hlubšího nenašla.. Po pár minutách tohoto filmu jsem se začala víc věnovat svým nehtům. Je to skutečně škoda, protože nějaké komické scény bych tu čekala. To, co asi mělo být jako ona komická scéna, jsem asi nerozluštila. Zasmála jsem 2x a to na konci (a nebylo to tím, že by to skončilo) jednak, když J. Alba skočila do jámy, a potom až v zábavním parku. Dřívější díl se mi líbil mnohem víc. ()

liquido26

Jako celek možná trošku slabší, ale pořád hodně dobrá zábava a De Niro válel snad ještě víc než v předchozích dílech :-) ()

Marsik

HBO HD - Je mi trochu líto De Nira. Je vidět, že už prostě stárne. Už to není ten svěží drsný mafián s vražedným pohledem. Nicméně tento třetí díl o Jebalovi se dá hodnotit poměrně slušně. Rozhodně lepší jak dvojka, to byla strašná nuda, ale zase o něco horší než jednička. Sem tam dobrá legrace a celý film je taková poklidná zábava, u které se sice vyloženě netrháte smíchy, ale rozhodně neurazí. CZ dabing v pořádku (i když bych na De Nira viděl pana Švehlíka či Rímského, ale tak na pana Medunu jsem si už zvykl). 60% ()

Kryton

Třetí díl Fotrů mě nezklamal, ale také nenadchl. Jsem rád, že se vrátilo špiclování Geylorda, ale opravdu prdění má spasit komedii? Na trojce je opravdu vidět jak se dělala jen tak. Nemá nosnou linii > jednička měla seznámení, dvojka dvě rodiny. Trojka se tak ani nesnaží být něčím jiným než jako přidavek mise k počítačové hře. Btw. google má pěknou reklamu ()

hous.enka

Typicka hollywoodska vydojena krava... Proboha, dalsi dil uz snad nebude. Film se snazi vymackat to, co jeste zbylo po prvnim a druhem (stale jeste uchazejicim dile), ale tohle uz fakt byly posledni kapky. Pak uz nasleduje jen trapnost a ubohost. Role Alby je primitivni a predvidatelna a ... Brrr. Proste tohle uz zastavte. ()

ledzepfan

Vtipně pointovaný první díl se na dost jednodušší druh humoru přeorientoval už v díle druhém.. Ale tento-třetí díl-je už jen plný stupidit, šmrncnutých záchodovým humorem a prvoplánových sexuálních vtípků...haha strašná sranda.....Chudák De Niro :/ ()

Jebalovi a Jebalčata

Jebalovi a Jebalčata

20.02.2009

Na nás nekoukejte, čsfd tenhle překlad „hravého“ původního jména nevymyslela. ;-) O pokračování „fotrovské“ série se mluví už léta. Aby ne, jednička při rozpočtu 55 miliónů vydělala celosvětově 330… (více)