Willy Kufalt

Blbý a blbější ze Scotland Yardu. Naštěstí ti dva mají v sobě rovněž kapku chytrosti, tedy jeden z nich minimálně. Chodí v hnědém baloňáčku s vyšívaným kloboučkem, střídá rafinované převleky a na pouti plné zabijáckých škarohlídů předvádí s nenápadní precizností svůj geniální čich na příchozí nebezpečí, hodný velkého Sherlocka Holmese. Jmenuje se Clouseau, inspektor Clouseau... Osobně nepatřím k fanouškům "Panteří" série, mé hodnocení předchozích dílů se potácelo na rozpačitých 3 hvězdách, a Peter Sellers si vysloužil mou oblibu díky zcela jiným filmům. Nicméně určitě se zde shodnu s názorem většiny, že se jedná o nejpovedenější díl, tady konečně vnímám tolik proklamované navázání na němé grotesky v moderním hávu na úrovni, tady konečně vnímám klasiku svého žánru. Kromě skvělého úvodu rozhodně stojí za to minimálně prohlídka domu a výslech přítomných s milou "mezihrou" v tělocvičně nebo Clouseauovy trampoty se zdvihajícím se mostem (či jiné pokusy, jak se dostat přes řeku). Sellers tady naplno řádí, přímo ve vražedně bláznivém tempu, navíc zmizelo hodně toho, co v mých očích předchozí díl Návrat Růžového Pantera coby parodii brzdilo. Pár otravných záporáků, občas přehnaný Lomův exhibicionismus a příliš praštěné karate nelze přehlédnout, ale přežít určitě ano. Oficiální text distributora je tentokrát výjimečně nápaditý, nejen trefně vystihuje hru mezi inspektory lidovým příslovým, ale rovněž charakteristiku filmu: ďábelsky geniální! :-) :-) 80% ()

C0r0ner

Na to, že to má 84%, mi to zas tak úžasné nepřišlo. Dokonce horší, než předchozí dva díly. Sice jenom o kousek, ale s hvězdičkou už jsem musel jít dolů. Pořád je to ale skvělá zábava a bohužel je to poslední díl Pantera, který opravdu stojí za to. Další pokračování už měla výrazně sestupnou tendenci. 85% ()

mortak

Jako parodie na bondovky průměr (velmi podobný je Fantomas se zlobí), ale jinak jde o skvělou ukázku Sellersovy geniality. Používá totiž stokrát použité a otřepané situace, ale dokáže je podat tak, jako kdyby byly úplně nové. Už jen ten začátek - hrábě, lavička a rybník. V kolika němých groteskách to už bylo k vidění? Ale jestli se vám to zdá jednoduché, zkuste si to někdy pro své přátele zahrát. Je to zatraceně těžké a proto dnes většina těch rádoby komiků (mluvím o vás - Stiller, Ferell, Murphy apod) raději mele hubou a využívá triky či fekální humor. A proto i přes tu otřepanost, i přes chabou druhou "bondovskou" půlku jsou to pořád solidní čtyři hvězdičky. ()

Fr

psychiatrická léčebna. bývalý šéf inspektor Dreyfus je připraven opustit tento ústav. jeho fóbie na jméno a vše co připomíná Clousea je (zdá se) vyléčena. bohužel, největší zkoušku má však před sebou. Clouseau jde na návštěvu! čeká nás to nejlepší, co se dá v této sérii vidět: Kato -žlutá opice a jejich ,,tréninky", perfektní převleky (quasimodo) a šílený Dreyfus, který pokuď nedostane Clousea zničí cokoli. proto musí do akce vyrazit nejlepší světový zabijáci!! ()

LeoH

Čtvrtá víceméně z piety – ve své době jsem konkrétně tohle pokračování v kině absolvoval nepočítaněkrát. Stejný efekt jako u českého Agenta W4C – originál bondovky byly politicky závadné, tož nám klukům lačným po rafinovaných agentech, ďábelských zlosynech a oslnivých kráskách nezbylo než hltat parodie, ty se tzv. směly. Pak má člověk v dospělosti brát svět vážně. ()

• V původním českém dabingu filmu se z ruské vražedkyně Olgy (Lesley-Anne Down) stala vyslankyně mafie. (L_O_U_S)
  • První film, který má Růžového pantera v názvu, přestože se v něm neobjeví. (Kulmon)