Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

bubblebobble

Toto "úžasné" spoločenstvo charakterov je mi veľmi dobre známe keďže som sa v ňom istú dobu sám pohyboval (a som rád, že časy mojej puberty už mám za sebou). Myslím si, že forma zodpovedá obsahu, preto moje hodnotenie nie je až také zlé. A nie je to len Bratislava v ktorej sa odohráva takýto hnus. Vivat Sereď a Galanta :-D ()

coscarelli

Ťažko povedať, ľahko zaznamenať, no žiadna prdel. Niekomu nesadne, lebo "rodinne prípady" @le toto je iná cesta. Silnejšia autenticita, trocha 1planovka, ale asi to tak malo byť, pre prvencov, a ktorí veria/neveria. Za mňa uplne šum a fuck.( Hudobne pochopiteľné,no tento žáner ide kilometre odomňa, ale zobrazuje správne) Jedem naplno, lepšiu diplomovku nenatočili od " Kuvajtu napadení" . Snáď to "turistov" neodradí, veď sú aj iné "ulice". Takže FAYN a u Roba Rotha neviem prečo tiež. Ruku na to. ()

Havenohome

Čo sa týka vtipných momentov, oproti Lóve je ich tu neúrekom. Tento prvý Kronerov film aj celkovo pôsobí úprimnejšie. Nie je tu ešte tá prílišná snaha urobiť niečo cool žánrové. Keby to celé zostalo v štýle "kamarátskych" vtipných domácich videí, bolo by to zaujímavejšie. Kvalita kolíše podľa talentu herca v zábere a preto sú najlepšie pasáže s Fialovou. V momente, keď chce Kroner fabulovať, dochádza k prvoplánovej trápnosti. Viď pointa filmu (v Lóve to nebolo o nič lepšie). ()

senyor

Asi do polovice som reálne zvažoval, že si to zaslúži plný kotol. Potom dostala čoraz viac priestoru dostávať mafiánska linka, ktorá vo filme pôsobí ako päsť na oko a z veľkej časti zabíja autenticitu celého počinu a moje nadšenie začalo vyprchávať. Keď raz točím na ručnú kameru príbehy z ulice, do textov a beatov Druhej Strany, s nehercami, ktorí zjavne skôr prezentujú vlastnú realitu, než hrajú, tak tam nezavolám prehrávajúceho Batthyanyho, aby hral Banána z Mafstory. A to musím ešte povedať, že Fialová, ktorú ako herečku ozaj nemusím, mi na tej mafiánskej story vadila najmenej, skôr ju zachraňovala. Na margo toho ale treba objektívne povedať, že práve prítomnosť týchto hercov zrejme zaistila filmu širšiu publicitu a dodala punc komerčnosti, takže si ho prišiel asi pozrieť aj niekto viac, než len tí, o ktoých to celé je. Dokonca aj tá hudba Druhej Strany, ktorú nemám rád práve kvôli primitívnemu podaniu, mi do filmu pasovala hudobne, tematicky aj textovo. Plusom filmu je určite jeho koncept- pokus o slovenskú Magnóliu alebo skôr BA Crash síce pôsobí miestami kostrbato a nedomyslene, ale v zaspatej slovenskej kinematografii je totálne unikátny a celkom ma navnadil na vzhliadnutie poslendého Kronerovho filmu, s charizmatickým Nemtudom v hlavnej úlohe- Love. Bratislavafilm je najúprimnejší, najtrefnejší a podľa mňa aj najlepší výtvor slovenského filmu za posledných x rokov a hoci je v mnohých ohľadoch nedokonalý a nevyzretý a určite naplno nevyužíva svoj potenciál, 4* mu dávam s čistým svedomím. 75% ()

redwik odpad!

Tak toto je tá veľká Bratislava? Mesto kde každý iba nadáva, fajčí, pije, fetuje, o*ebáva a ktovie čo všetko ešte? Celý film je pozliepaný z úplne nezaujímavých a najmä nedokončených poviedok, kamera je po celý čas roztrasená, akoby sa aj kameramani už dopredu triasli od strachu, že aký to bude prepadák. Celé mi to akurát utvrdilo môj názor na Bratislavu, ktorú považujem za najotrasnejšie mesto v Európe. Dávam jednu hviezdičku za pekné zobrazenie reality, avšak mínus šesť hviezdičiek za celkový dojem, takže sme na nule. ()

• Dlho pred uvedením filmu do kín sa dostali na verejnosť paparazzi fotky Zuzany Fialovej, ako šňupe. Novinári ju obviňovali z drogovej činnosti a išlo o veľký škandál. Až keď film uzrel svetlo sveta, ukázalo sa, že Zuzanin argument - bola to scéna z filmu - je pravdivý. (matthew.17)
  • Prevažná časť filmu sa odohráva na najväčšom slovenskom sídlisku Petržalka. (R4D0)
  • Herec Peter Batthyany nemal s úlohou mafiána žiadne problémy, keďže ju dlhodobo hrával v seriály Mafstory (2006). (toi-toi)