V hlavní roli já

• Irsko A Film with Me in It
všechny plakáty

Černá komedie tragických rozměrů aneb Zubatá se nepřezouvá.
Irská komedie V hlavní roli já je černá a drsná. Drsnější a černější než většina černých komedií, které jste mohli doposud vidět. Jejím hrdinou je člověk, který má oprávněný pocit, že se ocitl na dně. Bohužel netuší, že dno může mít i sklep. Neúspěšný herec Mark (Mark Doherty) nosí permanentně uštvaný výraz, jemuž dominují psí oči. Není divu. Na konkurzech bývá většinou do počtu a navíc během nich zažívá mrazivá ponížení uštědřovaná nespokojenými režiséry (pikantní cameo rolička režiséra Neila Jordana). Opřít se navíc nemůže ani o přítelkyni (Amy Huberman), toužící po přívlastku „bývalá“, bratra (David O´Doherty), paraplegika upoutaného na vozík, ani o nejlepšího kámoše (Dylan Moran), který je sice budoucí slavný režisér a scenárista, ale zatím utápí svůj údajný talent v alkoholu a hazardních hrách. Jako pověstný Damoklův meč nad ním navíc visí hrozba vystěhování z pronajatého bytu, protože panu domácímu (Keith Allen) dochází trpělivost kvůli nesplácenému nájmu. Nějak takhle by mohlo vypadat peklo na Zemi. Jenže pod tenhle kotel absolutního zoufalství lze ještě přiložit. Kombinace blikající žárovky v kuchyni, špatně zavěšeného lustru, uvolněných klik u dveří a popraskaného stropu odstartuje sérii katastrof, které ústí v sérii mrtvol, jež se zoufalému Markovi hromadí před očima. Ten ve snaze zachránit situaci roztáčí kolotoč bizarních a absurdních situacích, které všechno ještě zhoršují. Komedie V hlavní roli já patří k filmům, u kterých se královsky bavíte, nicméně v hloubi duše se za to stydíte, protože v ní opravdu nic není k smíchu. Představitel jedné z hlavních rolí Dylan Moran patří k nejúspěšnějším britským komikům současnosti díky lehce anarchistickému britskému sitcomu Black Books, který volně vychází z poetiky Monty Pythonů. Ostatně i oni mají ve svém repertoáru slavný skeč, jehož hrdinou je muž, kolem něhož se sérií bizarních nehod kupí mrtví, aniž by on sám třeba jen hnul prstem. (oficiální text distributora)

Lady_Tei

Ujetá přehlídka toho nejhoršího, co se může (vzhledem ke svému vlastnímu sklonu k přitahování podivných náhod budu spíše doufat, že nemůže) člověku stát, zvláště když asistuje úchvatný Dylan Moran. Abych byla upřímná, nebýt jeho přítomnosti, asi by mě film tolik nenadchnul, má ale rozhodně něco do sebe a tři hvězdy by ode mě dostal bez váhání. Čtvrtá je za Dylana, protože mám pro toho cvoka slabost. A neodradí mě ani skutečnost, že se podobným filmům většinou vyhýbám jako.... jako Moranův Pierce abstinenci. ()

koubekson

Čekal jsem další pecku s mým oblíbeným Dylanem Moranem (Black Books), ale bohužel samotný Dylan není záruka úspěchu. U filmu jsem se musím říct trochu nudil...dlouho trvá než se něco začne dít. Když na to došlo, tak jsem se smál a bavil - ano - nebyla to ztráta času, ano - byl tam britský humor, ale jinak to bylo na můj vkus moc utahané. Plus za Dylana - kvůli němu jsem si to pustil... Pusťte si to, neurazí, pobaví, ale čekal jsem víc. Kdo nezná, zkuste: http://www.csfd.cz/film/228665-maraton-lasky/ nebo výborný http://www.csfd.cz/film/135497-soumrak-mrtvych/ ! ()

Retimo

Já blbec jsem si to pustil s českým dabingem......kdybych slyšel Dylana v originálu,možná by to bylo za 4. ()

Ondrew

Ciernocierna komedia, plna absurdnych, sialenych napadov. Herecky vyber skvely. Zabava specifickeho druhu zarucena. Super :) 80% ()

Dejsifacku

Černé jak pinta Guinesse. Irské jak brambora ve sklence whiskey. Komediálních prvků bylo po skrovnu a bylo to jen k užitku. Loseři na které se lepí smůla rychlostí zvuku, ale -pozor spoiler- s příjemně atypickým happyendem. Člověk asi musí mít trochu vztah k irské mentalitě. Bylo to něco jiného, ale byl jsem naprosto spokojen. ()

kolodej1

nemuselo by to být špatné, ale prvních 20 minut bylo neslaných nemastných, pak se to sice nadějně rozjelo, s první, druhou mrtvolou a dialogy hlavních představitelů vypadaly slibně. Jenže pak místo toho, aby se na tom stavěl humor dalších minut filmu, se snímek začal čím dál víc řítit do přehnané slátaniny, které už jaksi ten vtip a nadhled chyběl. Už se pak nějak nebylo čemu smát. A nezachránil to ani můj oblíbenec z Black Books, 50% ()

vernerka

"It is not a lie, it's just a new true." Perfektní černá komedie, která je natolik absurdní, až je originální. Dylan Moran sice nepředvedl nic jiného než Bernarda z "Black Books" ale na druhou stranu to je něco v čem je opravdu skvělý, tak proč ho při tom nenechat... Filmy tohoto žánru v současné době chybí, a tak si myslím, že je škoda, že tomuto filmu nebyla věnována větší pozornost... Na druhou stranu, asi není vhodný pro každého. ()

josmart

Byl jsem jedním ze dvou lidí v kině, takže jsem měl ničím nerušený filmový zážitek. Žádné zvuky chroustání popcornu a srkání coly. To je velké plus. Teď k vlastnímu filmu ... jako alternativa k americké produkci vynikající. Ovšem udělal jsem chybu v tom, že jsem očekával, že jdu na komedii. Během filmu jsem se totiž nezasmál. Je to spíš černá krimoška s ujetými postavami, se kterými se nelze ztotožnit. Moc se mi líbil byt jako příbytek poltergeista. ()

BorisBlade

Ze začátku mi to připadalo ja nějaké psychologické drama, následovalo pár humorných a bizardních okamžiků, které se mi líbily a byly úsměvné, ale že by tenhle film exceloval aspoň v některé z částí, to se říct nedá. Od srdce jsem se zasmál jen při ránou rýčem. Bohužel jsem čekal něco víc, jak i od příběhu, ale hlavně od Dylena Morgana. Mnohem víc. Slabých 57% ()

WHMMD

Čierna komédia, u ktorej som sa dobre zasmial. Dylan Moran je jeden z najlepších európskych stand up komikov. ()

Entity

Sledujete trochu ponurý film ve kterém má dojít k několika úmrtím, nic se neděje, nic se neděje, půlhodina pryč, uvažujete, jestli se na CSFD nespletli při psaní obsahu, nic se neděje, PRÁSK první mrtvola, druhá, třetí a... čtvrtá! Tenhle černý humor je na mě asi až moc černý. Zbožňuju Dylana Morana a právě díky němu dávám tři hvězdičky, které si možná tenhle film nezaslouží. Jsou tam momenty, které mě pobavily, ale vážně jen momenty. Jako celek tohle dílo nefunguje a možná bych z něho neměla tak špatný pocit, kdyby nebylo toho konce. Ta část, kdy jsou dva ztroskotanci ve zdevastovaném bytě a řeší, co s těmi těly sakra udělat, mě bavila, ale ten konec... Dobrý nápad a bezvadný výběr herců, jen scénář prostě nevyšel. ()

gabimka

Děj filmu se snadno v kostce vypráví a může to zdánlivě vypadat zajímavě. Ale ve skutečnosti je to nuda. Působilo to na mě tak, že u piva dali osnovu děje, co vypadala jako dobrej vtip, ale vtip roztažený na 89 minut už není ono. ()

P@\/EL

Film se rozjižděl opravdu pozvolna, že jsem se ze začátku obával, že bude nudný. Náhle však nastal zvrat v podobě třech nevyžádaných a bizarních smrtelných nehod a začínají se dít věci. Ačkoliv je děj filmu vskutku nadnesený, přesto to všechno jsem se skvěle černočerně bavil. Blbé nápady ústřední dvojice hlavních hrdinů posouvaly děj stále dál a dál. A moc se mi líbilo, jak celou situaci s důvtipem vyřešili. ()

Shashlick

JFL: Mno myslím, že to není stylizování do Bernarda Blacka ale do Dylana Morana. Protože pokud někdo viděl jeho stand-upy Monster, nebo Like, totally, tak viděl, že on je takový snad doopravdy. Tedy, že jak Bernard, tak Pierce jsou spíše obrazem Dylana. ()

Marcey199

Černější než černá komedie, u které se budete smát, ať je to sebemorbidnější. Musím říct, že jsem se bavila nad absurdností scén, přestože tohle není můj šálek kávy. Svůj účel tedy film splnil, navíc k tomu musím příčíst krátkou stopáž... 70%. ()