Reklama

Reklama

Co jsi dělal za války, taťko?

  • Česko Cos dělal za války, taťko? (více)

Obsahy(1)

Rok 1943: Spojenečtí vojáci na Sicílii právě obsadili strategicky výhodné městečko. Zdejší vojáci jsou však ochotni vzdát se bez boje teprve poté, co proběhne každoroční festival. Kapitán Cash (Dick Shaw) na nátlak svých podřízených, především poručíka Christiana (James Coburn), nakonec svolí, na velitelství nechá odeslat zprávu „Narazili jsme na mírný odpor“ a po pár skleničkách kvalitního vína se sám vrhá do víru oslav. Následujícího rána čeká roztodivně roztroušené vojáky nemilé překvapení. K městu se blíží generál Bolt a oni mají jenom pár minut na to, aby vystřízlivěli, našli své správné uniformy a začali předstírat, že mají věc pod kontrolou. Celá situace se ještě zkomplikuje milostným trojúhelníkem mezi Cashem, krásnou starostovou dcerou a italským kapitánem Oppem. Skutečná válka se všem protiví, proto začíná nefalšovaná hra na vojáky, plná záměn uniforem, zastíracích manévrů a naprosté ignorace veškerých vojenských nařízení. (Matty)

(více)

Recenze (23)

VojinRyan 

všechny recenze uživatele

Aj keď sa jedná o film z roku 1966, ide o veľmi svižnú komédiu, ako sa Američania a Taliani hrali na vojnu. A aj to až potom, čo sa dozvedeli, že príde dôstojník, z ktorého sa neskôr stal gladiátor. Dovtedy sa oslavovalo. Celý film má odľahčené tempo, dobré nápady a originalitu, kde som ešte nevidel, ako sa dali Nemci oklamať. Veľmi pekne natočená vojnová komédia, kde ani slepé náboje nie sú slepé, lebo majú svoj účel. 75% - 4*. ()

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Tento film netreba brat prilis vazne ako vojnovy film. Skor je to taka komedia odohravajuca sa v jednom talianskom mestecku, kde to vsetko spravne do seba zapada a mate z toho dobre citenie, ze ste uvideli dobru komediu. Zo zaciatku to nebolo to prave, obcas aj nudne ale postupom casu film naberal na obratkach a jedna scena za druhou ukazovala, ze tento film nerobili ziadni zelenaci. Vo filme sa to obidvom stranam, myslim tym americkych a talianskych vojakov vsetko komplikovalo a hlavne ked sa tam dotrepali nemecki vojaci, tak to uz bolo fakt na povraz:) Najzabavnejsi tam bol americky kapitan, ktory sa prezliekol za zenu a ani jeho protajsok taliansky kapitan nebol na zahodenie. Jeho komicky pozdrav hajlovanim ma fakt pobavil, ako aj ine postavy vo filme, ktore tiez dobre smerovali film do zaverecneho finale, kde nemeckych vojakov prekabatili a stali sa tak jasnymi vitazmi:) Film by som prirovnal ku komedii Velky flam, ktory ma k nemu asi najblizsie. O tomto filme som ani nevedel, ze je tak dobry a vzdy som ho obchadzal, co bola velka chyba. ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Další válečný film, který není válečným, ale jen a jen čistou komedií. Americká jednotka bez potíží obsadí italské městečko, kde se jim bodrý italský kapitán bez problémů chce vzdát - ale až poté co proběhne festival. Komisní a upjatý americký kapitán je proti, takže se musí ožrat a nastrčit mu místní kráska, která je ovšem dívkou italského kapitána a ten když se to doví o vzdání se nechce ani slyšet. Samozřejmě se navíc všichni ožerou jak hovada a do toho přijíždí Němci. Nechybí tu legrační pády, poalkoholová ostuda, hodně se křičí a hádá, městskými katakombami bloudí šílený major a dvojice zlodějíčků která ne a ne natrefit na banku, muži se převlékají za ženy. Místy vtipná, místy dementní komedie, které chybí lepší herci. Coburn to neutáhne, ostatní figurkaří, nejlepší byl 100% Dick Shawn jako téměř rimmerovský kapitán. ()

prezdivaka 

všechny recenze uživatele

Crazy comedy ze šedesátých let už notně vyčpěla a dívat se na to, jak jednou ranou zpacifikujete skopčáka, není tak zábavné. Vlastně dost nechápu to vysoké hodnocení. Ale už jsem se na tohle téma tady dost rozepsal. Je to stále tatáž píseň. Slaboduché komedie jsou nadhodnoceny už jen tím, že lidé milují komedie obecně. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Škoda slabšího rozjezdu. Dokud film ukazuje bezkonfliktní veselici, na níž se Amíci a Taliáni zpíjejí do němoty (snad 30 minut), je to docela nuda. Vše se ale obrací k lepšímu s příjezdem obávaného majora Potta (Harryho Morgana pak v MASHi povýšili o jednu frčku a dvě písmenka) a s konečnou platností po vpádu Němců. Za konspirační akce, které se tím rozpoutají, by se nestyděli ani hrdinové Velkého flámu. 60% ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama