Odbor městské zeleně

• USA Parks and Recreation (více)
Ukázka z filmu 1
USA, (2009–2015), 44 h 10 min (Minutáž: 21–22 min)

Hudba:

Mark Rivers

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin (více)

Série(7) / Epizody(125)

No řekněte, nebylo by skvělé mít taky tak iniciativní zastupitelku v místní vládě, která by místo masivní díry nebo chcete-li jámy mezi domky, chtěla postavit velký park pro potěšení a užitek obyvatel se svými dětmi? Někteří z Pawnee v Indianě si to ovšem nemyslí.
Seriál od tvůrce americké verze The Office - obdobně točené jako "mockumentary". (biskin)

Ukázka z filmu 1

Yoda sama

Duchovný nástupca môjho milovaného Kanclu, ktorému trvalo asi dve série nájsť tú správnu nôtu, ale keď sa to podarilo, išlo to veľmi sľubne. Opäť partia skvelo napísaných postáv (Leslie a Ron kraľujú, Andy je guilty pleasure navždy), bláznivých situácií a veľkých emócií, aké len mockumentary seriál z prostredia byrokraticky neschopného mesta môže ponúknuť. A ak vám to učaruje, do mesiaca to máte celé napozerané a už len potlačujete slzy nad skvelým koncom. Jediná chybička na kráse je možno len scenáristické blúdenie v deji typu "chceme niečo spraviť, ľudia sú proti nám, nevyjde to, nevadí, nabudúce to dáme lepšie" ktoré už v tých posledných dvoch sériach bolo trochu unavujúce. Inak paráda a nepopierateľne dobre napísaný seriál. ()

ywo666

Velmi ma to bavi. Tvorcovia Officu sa nezapru. Rukopis je podobny. Vyhodou je, ze tu nie je ziaden Michael Scott, ktory bol extremne otravny. Niekedy pri nom divak uplne trpel. Parks and Recreation tolko nestavia divka do neprijemnych scen. Mozno mikroskopicky menej vtipne ako Office. Ale prijemnost a pozeratelnost to vyvazuje. Herecky je to brutalne nabusene. Za mna najlepsi Nick Offerman a Audrey Plaza. Opat raz si ale treba na serial zvyknut. Prva seria ma nebavila. Druhou sa to rozbehne. Teraz uz neviem prestat pozerat. 5* PS: Koniec uz zacne trochu skripat a uplny zaver sa podla mna nepodaril. Ale skoncilo to v pravy cas. Ani to nestihlo uplne degradovat. Ale uz to bolo v stave ze nikto neloboval za dalsie seriu. ()

hroubek

S01 - Dobrá zábava, zajímavé a vtipné postavy, takový netradiční humor, který ve všech šesti epizodách funguje, uvidíme co další řady. Jsem zvědavý a docela natěšený. S02 - Vypadá to na novou seriálovou závislost. Fakt mě to baví a postavy mě přirůstají k srdci čím dál více. Humor, gagy a různé vtípky jsou na velké úrovni a těch vyloženě slabých je opravdu minimum. Druhá řada má více dílů, takže postavy dostávají mnohem více prostoru, a mnohem lépe je poznáváme(April, Ron, Mark, Andy). Teď už nejsem zvědavý, teď jsem natěšený na další řadu. S03 - Třetí řada a opět velká spokojenost. Sice odešel Mark, ale nahradila ho příjemná dvojice Ben a Chris, a zvláště druhý jmenovaný si krade spoustu momentů pro sebe a má dokonalé hlášky. Některé epizody začínají být čím dál více šílenější a totéž platí i pro postavy, které jsem si zamiloval, otázkou spíše je jestli si nelze nezamilovat Rona Swansona, který je doslova boží a jeho výstupy patří k tomu nejlepší. Třetí řada se povedla a já se těším na čtvrtou. S04 - Čtvrtá řada jede v podobném stylu jako třetí jen se občas objeví zápletka, která dost zpomaluje nebo nudí. Jsem malinko zklamaný jakým vývojem prochází vztah Ann a Chrise, jelikož ty postavy se doslova motají v kruhu. Trochu už mě začíná vadit Tom a jeho nesmyslný kecy. Jednou nebo dvakrát za epizodu fajn, ale skoro dvě epizody v kuse. Potěšilo mě cameo Paula Rudda, který je zde perfektní. Čtvrtá řada je malinko slabší, než třetí ale i tak má spoustu božích dílu, už se těším na další díly v Pawnee. S05 - Páta řada se naprosto povedla. Tvůrci posouvají postavy, tak nádherný způsobem až jsem z toho vývoje měl obrovskou radost. Většinou to krásně vyplývá z děje a výborně gradují některé příběhy(Ann a Chris, Ben a Leslie). Totéž platí i pro Toma a Rona, s jejich příběhem si tvůrci obzvláště pohráli. Epizody nejsou, tak šílené jak předchozích řadách a celkově drží mnohem lépe při sobě. Dále potěší velké množství cameo roliček, které potěší a nikdy nezklamou. Velká spokojenost. S06 - I v šesté řadě je to pořád luxusní zábava, u které jsem měl menší záchvaty smíchu. Dějově to moc krásně sedí a to se děje je parádně vygradované. Opět jsou tu šíleně geniální momenty, plné absurdity, ale to na tomhle seriálu mám nejradši. Bavilo mě to, přesto mě přišlo, že těch nezapomenutelných epizod je zde mnohem méně, než v předchozích řadách. Na druhou stranu, vyloženě slabá epizoda, tady snad není. S07 - A je to tady. Po dlouhých letech jsem se konečně dostal do finále tohoto seriálu, a musím říci, že cesta to byla moc krásná a příjemná, a na konci dojemná. První díly sedmé řady mě trochu nesedly. Ten časový skok a změna statu quo, mě překvapili, ale nebylo to úplně ono. Pak však přišla epizoda Leslie and Ron a já jsem měl na jejím konci na krajíčku a opravdu mě to moc dojalo. A na jednou mě to všechno dávalo mnohem větší smysl. Opravdu si vážím tvůrců za to co dokázali v poslední řadě. Krásně se rozloučit s postavy, zakončit smysluplně jejich dobrodružství a celé ukončit s takovou noblesou a krásou. Už dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký poslední díl seriálu, tak dojal a bylo mě líto, že skončil. Výborná práce a jsem rád, že jsem u toho mohl být. () (méně) (více)

Navrus09

Vemte prostředí úřadu, nudnou práci a přidejte k tomu Amy Poehler s celou tou bandou a vznikne vám neuvěřitelný skvost! Jasně pokud nejste zvyklí na podobné seriály, první série pro vás bude dost bizár a možná s tím i skončíte. Já se k první sérii vracel celkem třikrát a jsem rád, že jsem to napotřetí vydržel až do řady druhé. Baví mě, jak se v jednu chvíli nekontrolovatelně tlemíte a v druhé chvíli brečíte jako blázen. A pokud vás přestane Leslie na chvíli bavit, s přehledem ji zastoupí Ron, Andy nebo má milovaná April Ludgate, kterou ztvárnila Aubrey Plaza. Pokud jste ještě nezačali tak začněte a pokud koukáte na první sérii a nejste nadšení tak to vydržte! Nebudete litovat. ()

Davosh

Celých sedm sezón se jednalo o jeden z nejpohodovějších seriálů, které jsem kdy sledoval. Oproti sourozeneckému Kanclu si dokázal udržet stejnou úroveň po celou dobu vysílání až do dojemného finále a stejně jako v něm je napěchován neskutečně zábavnými charaktery. Nejvíce ale "literally" vládne trojice Chris Traeger, Andy Dwyer a dokanalý Ron Swanson. Opravdu skvělý seriál. ()

Galerie (2 856)

• Tričko, které má oblečené Roscoe, paroduje plakát k filmu Čelisti (1975). (Duoscop)
  • Whisky, ktorú pije Nick Offerman (Ron Swanson), je 16-ročná škótska whisky Lagavulin. (Marcin)

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Battlestar Galactica dostane pokračování