Joshû ori

• USA Female Prisoner: Caged! (více)
Japonsko, 1983, 68 min

Režie:

Masaru Konuma

Kamera:

Šóhei Andó

Šigeru Muroi

Flipnic

Myslím, že trochu přeceňovanej japonskej WIP (woman in prison) exploitation filmeček. Jako přečtete si možná o něm jak je neuvěřitelně násilnej a hlavně úchylnej a "hnusáckej" apod. No buď tomu tak není a nebo už jsem fakt taky úchyl .. hehe .. Ne vážně, film má velmi krátkou stopáž, ale přitom i určitý jednoduchý příběh. Při jeho sledování buď vidíme běžný každodenní život ženských v nějakém ženském lágru (dnešním, moderním), což zabírá tak polovinu filmu a koukat na to, jak holky hrají volejbal nebo si povídají a ze srandy se perou na pokoji, to mě zas tak nebere ... No a nebo sledujeme různé praktiky týrání, zneužívání, mučení, sexuálního násilí atd. Je tady několik výborných scén a hlavně výborná postava kněze a hlavní dozorkyně. Hlavní dozorkyně je kus a oproti hlavní hrdince fakt o několik levelů krásnější ženská. Hlavní hrdinka tak nějak nemá to "vybavení", co dozorkyně ... Ostatní holky jsou spíš ošklivé japonky, takže si mužské šmírácké oko zas tolik na své nepříjde. Ale kněz, ten je fakt vyloženě humusácký, rozdává si to s dozorkyní i s vězenkyněmi a ve finální extra násilné 10ti minutovce příjde scéna, kdy jí za pomocí nasvalených pohůnků znásilní do úst a my pak vydíme vytékající sperma s hláškou od jedné z dozorkyň, že dostala od kněze svaté přijímání a ať si ho za to váží ... No, je to chvílemi opravdu extra nechutná záležitost, která hraničí s pornem a to je právě ten problém... Porna jsem viděl tuny a pokud si chci užít porno, sáhnu přímo po něm a nebudu koukat na téměř pornografické scény v tomto krátkém WIP ... Ale jinak je to zvrácenost non plus ultra to nemůžu říct, navíc excelentně surově a syrově natočená. Všechno působí až příliš realisticky, možná proto to lidé obecně ve světě moc nevychytali ... ()

bolan

Scénáře nejsou silnou stránkou japonské kinematografie, takže je vlastně dobře, že film nemá žádný hluboký příběh. Za mě jeden z TOP WiP a Pinku eiga. ()

JFL

Dějově absurdní a okatě schematický film ze ženskké věznice zaujme tím, že nemá žádný děj a pouze sestává z nesouvislého řetězce epizod na téma ženy za mřížemi, a také komiksově nadsazenou profilací postav a hloupoučkým ztvárněním věznice. Hlavní dozorkyně je vyzývavá domina, vězeňský kněz macho nabíječ a ředitelka vězení je panovačná, ale lehce slabomyslná mamča. Vězení jako budova má podobu spíše školy v přírodě opatřené mřížemi, kde se vězeňkyně de facto volně pohybují a jejich jediným omezením svobody je nedostatek heterosexuálního styku. Což se ale dá lehce napravit tím, že prostě hromadně přelezou přes plot, aby si zadováděly s poblíž pracujícími dělníky. Ačkoli je ve filmu pouze minimum mužských postav, s výjimkou kněze navíc epizodických či vyloženě komparzních, je film nepokrytou oslavou virility - právě v tom, kterak ženy zoufale po mužích touží (vrcholem v tomto ohledu je záběr, kde uprchlé vězeňkyně lačně hltají proud moči jednoho dělníka, ale výmluvná je také scéna, kde hrdinka po sexu se svým přítelem zažije opakovaný orgasmus čistě tím, že má v sobě jeho sperma). Lesbická láska je zde sice zobrazena jako intimní a láskyplná, ale to jen proto, že takto nejlépe lahodí mužskému pohledu. Příznačně pak je hlavní lesbička na konci orálně znásilněna knězem. ()

rivah

Ve vězení lesbické i přirozené vztahy a soulože, ženy lačnící po sexu, na konci svazování, mučení plamenem. ()